• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Megtaláltam,de még lenne egy (azt hiszem utolsó) kérdésem. Perlonból és a szivacsból az adott szűrőhöz való gyárival kell cserélni vagy helyettesíthető valami úton módon?
Ezer kerdesed is lehet meg,itt megtalalod ra a valaszt.[emoji3]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Megtaláltam,de még lenne egy (azt hiszem utolsó) kérdésem. Perlonból és a szivacsból az adott szűrőhöz való gyárival kell cserélni vagy helyettesíthető valami úton módon?
Perlonból vehetsz olyat, mely paplan formában feltekerve, hajtogatva van. Ebből vágod méretre a szűrőkosárba illőt, vagy csinálod azt, amit én.
Megveszem a gyárit, mert nekem így egyszerűbb, valamint a gyári dolgokban jobban bízom. Régi kuka, új bele. Évente 4 csere kb. 3.000.-Ft.
 
Perlonból vehetsz olyat, mely paplan formában feltekerve, hajtogatva van. Ebből vágod méretre a szűrőkosárba illőt, vagy csinálod azt, amit én.
Megveszem a gyárit, mert nekem így egyszerűbb, valamint a gyári dolgokban jobban bízom. Régi kuka, új bele. Évente 4 csere kb. 3.000.-Ft.

Jól hangzik! :) Az újjal van valami teendő, vagy csak beleteszem? Se átöblítés, se bacikultúra?
 
Sziasztok! Erősen készülök a szűrőtakarításra..csak időm nincs neki látni.
Tehát...sehol nem találok kifejezetten Hydor külsőhöz gyári szivacsot. Létezik egyátalán, vagy csak egy paramétereiben megfelelőt kell vennem, és nekem kivagdosni??
Tudnátok olyan oldalt mutatni,ahonnan mindent egybe be tudnék szerezni?
HELP! :)
 
Akad. De webshopot tilos linkelni. Kb. 3-5 perc kiguglizni. Szerintem megtalálod! ;) Bár a szűrőgyapjú alatt gondolom a perlont érti, nos én sem gyárit használok, hanem csomagba veszem és beigazítom ízlés szerint. A kerek szűrőszivacsot is meg lehet venni, de lehet találni megfelelő sűrűségű táblát és kinyírni. Kedv/kényelem dolga. :)
 
Akad. De webshopot tilos linkelni. Kb. 3-5 perc kiguglizni. Szerintem megtalálod! ;) Bár a szűrőgyapjú alatt gondolom a perlont érti, nos én sem gyárit használok, hanem csomagba veszem és beigazítom ízlés szerint. A kerek szűrőszivacsot is meg lehet venni, de lehet találni megfelelő sűrűségű táblát és kinyírni. Kedv/kényelem dolga. :)
Nagyon szuper! :) Akkor neki látok legalább a keresgélésnek. Köszönöm! :)
 
Sziasztok!

2016. februárjában helyeztem üzembe egy EHEIM Experience 350 típusú külső szűrőt. Egyik nap tapasztaltam, hogy maximális kiáramlásnál barna darabkák is jönnek ki a vízzel együtt. Viszont alacsony-közepes kiáramlásnál ez abszolút nincs. Kristálytiszta a víz.
Én eddig csak perlonvattát cseréltem kb. 2 hónapja.
Tapasztalatom nincsen szűrő tisztításban, karbantartásban.
GA ajánlott rotortisztítást is.
Nekem ezekről fogalmam sincsen.
Valakinek van ezzel tapasztalata?
Hogyan kell szétszedni, takarítani, rotort tisztítani???
Hel me pls!
 

Attachments

  • Ékköves akvárium.jpg
    Ékköves akvárium.jpg
    155.5 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok!

2016. februárjában helyeztem üzembe egy EHEIM Experience 350 típusú külső szűrőt. Egyik nap tapasztaltam, hogy maximális kiáramlásnál barna darabkák is jönnek ki a vízzel együtt. Viszont alacsony-közepes kiáramlásnál ez abszolút nincs. Kristálytiszta a víz.
Én eddig csak perlonvattát cseréltem kb. 2 hónapja.
Tapasztalatom nincsen szűrő tisztításban, karbantartásban.
GA ajánlott rotortisztítást is.
Nekem ezekről fogalmam sincsen.
Valakinek van ezzel tapasztalata?
Hogyan kell szétszedni, takarítani, rotort tisztítani???
Hel me pls!

Takarítani jellemzően akkor szoktam, ha az elvárt alá esik a víz áramlása, "morog a szűrő", stb..
Azért február elég régen volt. Ha nem nagy a szűrő terhelése sokáig kibírja, a barna izék valamilyen lerakódások lehetnek, amiket a nagyobb áramlás már képes a szűrőből/csőből kihozni.
Szerintem bártan ess neki és takarítsad! 20, max. 30 percnél többet ne álljon a szűrő. (bár ha nincs víz alatt a szűrőanyagod, de nedves, állítólag kibírja a baci kolónia) Emiatt 2 részletbe takarítanám. Először pl. a csövezést, majd később a szűrőt magát.
A rotort óvatosan vedd ki (kermámia tengely törik mint a ropi) és pucold meg, a házát is. Én a rotort laposfogóval óvatosan megfogom és azzal húzom ki a helyéről. (fogkefe szintén hasznos segítő a takarításban)
A csöveket csőtisztító kefével húz át, öblítés, és 20%-os ecetes öblítés, majd tiszta bő vízzel újra. Ragyogni fog.
A szűrőanyagból a biológiait (pl. eheim barna golyók) akvárium vízzel öblítsed át ha kell többször, hogy a pudva lejöjjön. Remélhetőleg nem koszolódott, tömődött el túlzottan.
A szűrőt ha cipeled az alját fogd meg, és ne a füleinél(ha vannak) mert a pántokat terheli a súly, nem tesz neki jót. Türelmesen és óvatosan szedd szét, ne törj el semmit! ;)
A tömítéseket sokan Eheim kenősprével szokták kezelni.
 
Ezen kívül még youtube-on is vannak használható videók, lehet csemegézni. ;) Bár láttam videót 1-2 szűrő takarításról, ami azért elég viccesre sikerült. :)
 
Takarítani jellemzően akkor szoktam, ha az elvárt alá esik a víz áramlása, "morog a szűrő", stb..
Azért február elég régen volt. Ha nem nagy a szűrő terhelése sokáig kibírja, a barna izék valamilyen lerakódások lehetnek, amiket a nagyobb áramlás már képes a szűrőből/csőből kihozni.
Szerintem bártan ess neki és takarítsad! 20, max. 30 percnél többet ne álljon a szűrő. (bár ha nincs víz alatt a szűrőanyagod, de nedves, állítólag kibírja a baci kolónia) Emiatt 2 részletbe takarítanám. Először pl. a csövezést, majd később a szűrőt magát.
A rotort óvatosan vedd ki (kermámia tengely törik mint a ropi) és pucold meg, a házát is. Én a rotort laposfogóval óvatosan megfogom és azzal húzom ki a helyéről. (fogkefe szintén hasznos segítő a takarításban)
A csöveket csőtisztító kefével húz át, öblítés, és 20%-os ecetes öblítés, majd tiszta bő vízzel újra. Ragyogni fog.
A szűrőanyagból a biológiait (pl. eheim barna golyók) akvárium vízzel öblítsed át ha kell többször, hogy a pudva lejöjjön. Remélhetőleg nem koszolódott, tömődött el túlzottan.
A szűrőt ha cipeled az alját fogd meg, és ne a füleinél(ha vannak) mert a pántokat terheli a súly, nem tesz neki jót. Türelmesen és óvatosan szedd szét, ne törj el semmit! ;)
A tömítéseket sokan Eheim kenősprével szokták kezelni.

Köszi a részletes válaszod! Azért ez nekem sokkal bonyolultabban hangzik, mint algamentesen beindítani, összerakni egy akit. Fog.sincs, hogy fogom ezt megoldani...nekem ehhez nincs affinitásom. Lehet, hogy kellene indítani egy ilyen service-t? Inkább fizetnék érte...
Youtube-on én is láttam, de azért ez elég pacsmagos feladat, lássuk be...
 
Back
Oldal tetejére