• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Én az EHEIM szűrőmet 6 hetente takarítom, a kerámiagyűrűket leveretem a zuhannyal, a szivacsot és a Substrat Pro-t szigorúan akváriumvízben átöblítem, a perlont pedig csapvízben jól kinyomkodom. Utóbbit minden második tisztításnál (tehát 3 havonta) cserélem, a szivacsot félévente. Ezek mellett minden vízcserénél tolok egy kis bacikultúrát (ami éppen van - kapszula vagy oldat) a kerámia és a szivacs közé. Gyári ajánlás szerint a Substrat Pro 1/3-részét is elvileg félévente cserélni kellene, de én már 3 éve ugyanazt használom gond nélkül. A tapasztaltabbak szerint csak akkor kell cserélni, ha már nagyon elkopik.
Légyszíves javítsatok ki, ha valamit nem jól csináltam eddig!
 
Kell venni nagy kiszerelésű minőségibb zacskós (pl. Sera) perlont és akkor nem kell vacakolni a kinyomkodással. Kuka a régi, be az új és kész. :)
 
Passzol az a Tetrába? Vagy szabdalni kell?
Én is nagyobb kiszerelésűt veszek ahogy @Etele is írta. Amit kiveszek kuka, az új meg megy a szűrőbe. Egyben van az egész perlon a zacskóban és méretre kell vágni. De ollóval ez pár pillanat és kész. Cserébe rengeteg perlonod van.
 
Passzol az a Tetrába? Vagy szabdalni kell?
Vágni kell, kb 1, max 2 perc. Ha csinálsz "szabásmintát" (pl a tetra szivacsa alapján, amit általában ki szoktunk venni a szűrőből), akkor lehet előre is gyártani, és nem a takarításnál vacakolni vele. Árban a töredéke, mintha gyárit használnál.
 
Sziasztok!
Egy 54 l-es medencém van. Rendelkezem egy szuper külső szűrővel. Hydor Prof 250 fojtva. Körülbelül háromnegyed éve üzemel. Azt a tanácsot kaptam,hogy amíg nem megy maxon nem kell takarítanom. Viszont én már teljesen elbizonytalanodtam,mert még most is fojtva van,de ha véletlenül hozzáérek a csőhöz vagy a szűrőhöz ilyen barna trutymó kerül az aksiba.
Kérdezem én,hogy akkor most takarítsak vagy sem? :) És ha igen hogyan csináljam?
 
Sziasztok!
Egy 54 l-es medencém van. Rendelkezem egy szuper külső szűrővel. Hydor Prof 250 fojtva. Körülbelül háromnegyed éve üzemel. Azt a tanácsot kaptam,hogy amíg nem megy maxon nem kell takarítanom. Viszont én már teljesen elbizonytalanodtam,mert még most is fojtva van,de ha véletlenül hozzáérek a csőhöz vagy a szűrőhöz ilyen barna trutymó kerül az aksiba.
Kérdezem én,hogy akkor most takarítsak vagy sem? :) És ha igen hogyan csináljam?
És hol adtak ilyen okos tanácsot? :) Külső szűrőket terheltségtől függően 2-6 havonta takarítjuk. Perloncsere, csövek tisztítása, szivacsok átmosása, szűrőanyagok átöblítése akvárium vízben, rotor és rotorház alapos kitakarítása.
 
És hol adtak ilyen okos tanácsot? :) Külső szűrőket terheltségtől függően 2-6 havonta takarítjuk. Perloncsere, csövek tisztítása, szivacsok átmosása, szűrőanyagok átöblítése akvárium vízben, rotor és rotorház alapos kitakarítása.
Osztom a velemenyt. Akkor szuletnek ilyen tanacsok ha valami titkolnia valoja van. Pl hiba,stb. Ettol meg mukodhet. En azonnal darabokra szednem,kitakaritanam, es tuzetesen mindent at vizsgalnek.Abba bujkal valami,de kivanom, hogy ne legyen igazam.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Osztom a velemenyt. Akkor szuletnek ilyen tanacsok ha valami titkolnia valoja van. Pl hiba,stb. Ettol meg mukodhet. En azonnal darabokra szednem,kitakaritanam, es tuzetesen mindent at vizsgalnek.Abba bujkal valami,de kivanom, hogy ne legyen igazam.

Szabó Henrik 70/883-4940
Rotor,tengely,gumi tomitesek., csatlakozok.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
És hol adtak ilyen okos tanácsot? :) Külső szűrőket terheltségtől függően 2-6 havonta takarítjuk. Perloncsere, csövek tisztítása, szivacsok átmosása, szűrőanyagok átöblítése akvárium vízben, rotor és rotorház alapos kitakarítása.

Tehát akkor már eléggé aktuális a takarítás..és hogyan? Akvárium vízbe vagy lehet csapvízbe is? Valamint ha mindent cserélek és takarítok üzembe helyezéskor esetleg valami különleges teendő?? Vagy elég csak a bacikultúra hozzáadása? :)
 
Tehát akkor már eléggé aktuális a takarítás..és hogyan? Akvárium vízbe vagy lehet csapvízbe is? Valamint ha mindent cserélek és takarítok üzembe helyezéskor esetleg valami különleges teendő?? Vagy elég csak a bacikultúra hozzáadása? :)
Pont egy oldalt olvass vissza. minden benne van.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Osztom a velemenyt. Akkor szuletnek ilyen tanacsok ha valami titkolnia valoja van. Pl hiba,stb. Ettol meg mukodhet. En azonnal darabokra szednem,kitakaritanam, es tuzetesen mindent at vizsgalnek.Abba bujkal valami,de kivanom, hogy ne legyen igazam.

Szabó Henrik 70/883-4940

Szuperül működik a szűrő, semmi panasz rá. Még így se,hogy tiszta trutyi. :) Esetleg valami speckó eljárás takarításnál? Eszköz,szer,stb. ? :)
 
Pont egy oldalt olvass vissza. minden benne van.

Szabó Henrik 70/883-4940

Megtaláltam,de még lenne egy (azt hiszem utolsó) kérdésem. Perlonból és a szivacsból az adott szűrőhöz való gyárival kell cserélni vagy helyettesíthető valami úton módon?
 
Megtaláltam,de még lenne egy (azt hiszem utolsó) kérdésem. Perlonból és a szivacsból az adott szűrőhöz való gyárival kell cserélni vagy helyettesíthető valami úton módon?
Minden helyettesitheto es van b verzio. A gyari nyilvan kenyelmesebb. Nem kell vagni, mereteben tomorebb, vekonyabb minosegibb. Ez mar a felhasznalon mulik mit hasznal.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére