• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

A szellős kitétel miatt

Beni, szerintem a biológiai szűrésre kérdezett rá Grafy, de lehet félreértem, nem egyértelmű.
Igen biológiai lesz! Kb 10 liter űrtartalom. 200-as szennyvízcsőből csinálom a szűrőt.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Nem egyértelmű, de Nekem inkább úgy jött le, hogy bioball helyett keres valamit előszűrésnek.
Olyan szűrőanyagot keresek amit nem kell állandóan takarítani, biológiai szűrésre kell. 200-as szennyvízcső állítva, kb 10l űrtartalom. A szivattyú még bizonytalan.... Tehát ezt szeretném telepakolni! [emoji5]️

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Bocs, ekkora térfogatban csak óvatosan merek javasolni az árat tekintve. A szellős, ritkán kell takarítani és kiváló biológiai szűrőanyag kitételnek a Seachem Matrix tökéletesen megfelel, de 10 liter viszonylag nagy befektetés, igaz csak egyszer kell.

A Sera Siporax elmarad biológia kapacitásban, de ekkora méretben bőven jó lehet és kimérve, olcsón elérhető. Olvasd át ezt a fórumot, itt minden fontosabb szűrőanyagot megvizsgáltak és válassz az igényednek és a pénztárcádnak megfelelően.
 
Sziasztok!

A teljes 51 oldalt átolvastam, és az ebből levont következtetések és ár/érték arányt figyelembe véve az én JBL E901 szűrőmet így alakítanám át.

Jelenlegi állapot, alulról feléfelé a víz folyásirányának megfelelően:
4. kosár: 1l Sera Siporax
3. kosár: 1l Sera Siporax
2. kosár: gyári JBL MicroMec
1. kosár: Előszűrő a gyári szivacs 10ppi / Perlon, rajta a gyári szivacs 30ppi

Ami megvalósításra kerül:
4. kosár: 1l Sera Siporax rá a JBL gyári szivacs 20ppi fele (egy kosárnyi gyári szivacs két részre szedhető)
3. kosár: 1l Seachem Matrix
2. kosár: 1l Seachem Matrix
1. kosár: Előszűrő marad a JBL gyári szivacs 10ppi / Perlon, rajta Seachem Purigen 250ml (500ml-es sűrű szövésű szűrőzsákban, hogy jobban terüljön), rajta a JBL gyári szivacs 30ppi (ha még ráfér)

Jól értelmeztem a leírt iránymutatásokat, ez így megfelelő?
Gyári adat szerint 1,2 literesek a szűrőkosarak, van értelme kiegészíteni a Matrixos kosarakat a kimaradó MicroMec golyókkal?

Köszönöm!

Üdv,
András
 
Találtam ma egy igen szimpatikus szűrőanyagot talán kevéssé ismert: Ocean Free pro series/ filter medium. Kerek/közepén lyukas kerámia szerű anyag.Mi a véleményetek róla? Nagyon porózus, és 2 literes kiszerelésű!
 
Utoljára módosított:
Találtam ma egy igen szimpatikus szűrőanyagot talán kevéssé ismert: Ocean Free pro series/ filter medium. Kerek/közepén lyukas kerámia szerű anyag.Mi a véleményetek róla? Nagyon porózus, és 2 literes kiszerelésű!
Matrix már bevált sokunknál. Minek kísérletezni?Ez nem kémia szakkör. :)
 
Olyan szűrőanyagot keresek amit nem kell állandóan takarítani, biológiai szűrésre kell. 200-as szennyvízcső állítva, kb 10l űrtartalom. A szivattyú még bizonytalan.... Tehát ezt szeretném telepakolni! [emoji5]️

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
ez úgy durván 60-70cm magas kéne hogy legyen hogy elérd 10 l ürtartalmat.
 
ez úgy durván 60-70cm magas kéne hogy legyen hogy elérd 10 l ürtartalmat.
10x10x3,14x45=14,13 liter ebből nyilván leesik a holt tér ami óhatatlanul lesz benne, veszteségekkel együtt is a legrosszabb esetben 10 liter hasznos terem lesz és 45 cm magas!:)
 
Igazad lehet, de még így is fér bele cucc bőségesen[emoji1] 160 liter vízhez elég lesz talán mint biológiai szűrő[emoji1] a mechanikai szűrést másik végzi majd!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
nekem is van egy 18,5 l-hez 125 KG PVC csőből és 40 cm magas.;)
és bocs hogy egy kicsit eltúloztam a 60-70 cm, de csak hírtelen ránézésre, mert tudom hogy az enyém kb. 3,5 l lehet:)
 
Találtam ma egy igen szimpatikus szűrőanyagot talán kevéssé ismert: Ocean Free pro series/ filter medium. Kerek/közepén lyukas kerámia szerű anyag.Mi a véleményetek róla? Nagyon porózus, és 2 literes kiszerelésű!
Képek alapján jó lehet, de szerintem senki nem tud róla semmit. Az biztos, hogy nem kőzetről van szó, hiszen formázott a cucc, valószínűleg szinterelt üveg, akárcsak a substrat pro, vagy a siporax. Egy próbát lehetne vele tenni, mert könnyen lehet, hogy jó cucc (formára érdemes figyelni).
 
Képek alapján jó lehet, de szerintem senki nem tud róla semmit. Az biztos, hogy nem kőzetről van szó, hiszen formázott a cucc, valószínűleg szinterelt üveg, akárcsak a substrat pro, vagy a siporax. Egy próbát lehetne vele tenni, mert könnyen lehet, hogy jó cucc (formára érdemes figyelni).
Azóta megvettem mert alkalmi vétel volt, de előtte utána néztem, nagy felületű anyag, olyannyira, hogy minden más szűrőanyagnál nagyobb a felülete. (efective surface area 2550 m2/liter). Egy próbát megér, főleg ennyiért amennyiért hozzájutottam... [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Azóta megvettem mert alkalmi vétel volt, de előtte utána néztem, nagy felületű anyag, olyannyira, hogy minden más szűrőanyagnál nagyobb a felülete. (efective surface area 2550 m2/liter). Egy próbát megér, főleg ennyiért amennyiért hozzájutottam... [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
A felület egy olyan mutatószám, amit nem feltétlenül kell nézni, sokkal fontosabb a pórusméret.
Majd tapasztalatokat írj róla!
 
Képek alapján jó lehet, de szerintem senki nem tud róla semmit. Az biztos, hogy nem kőzetről van szó, hiszen formázott a cucc, valószínűleg szinterelt üveg, akárcsak a substrat pro, vagy a siporax. Egy próbát lehetne vele tenni, mert könnyen lehet, hogy jó cucc (formára érdemes figyelni).
Bocs hogy bele szolok, de én is substrat pro-t vettem, vagy csak engem vertek át.:D De maga a szerkezete elég é hasonlít a matrix-hoz, és szerintem semmi köze nincs az üveghez, mert túl könnyű, és elég szabálytalanok, a lapostól a kerekig és 5mm 5cm-ig. Ilyet vettem én is és látszólag is nem sok köze van az üveghez.
matrix-1.jpg

substrat-szuroanyag---kg.jpg

substrat-szuroanyag---kg.jpg
 
Back
Oldal tetejére