• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Üdvözletem.Kezdő vagyok ezért kérnék segitséget.Adott egy 187l akvárium JBL Manado növény talaj és JBL Aquabasis Plus van benne most vásároltam egy
JBL CristalProfi e1501 greenline-t.Kérdésem az lenne a négy kosárba milyen töltetet vegyek és mennyit?Asorrend is érdekelne alulról kezdve co2 ez megy
Költség függő. Amennyiben nem korlátos, alul kerámia gyūrū, rajta egy durva szivacs, aztán a többi full matrix, a végére egy réteg perlon. Amúgy szabad a gazda.
 
Költség függő. Amennyiben nem korlátos, alul kerámia gyūrū, rajta egy durva szivacs, aztán a többi full matrix, a végére egy réteg perlon. Amúgy szabad a gazda.
Lehetne kérdezni a nevét pontosabban,kerámia gyürüt találtam sok fajtát de mátrix azt nem is tudom miféle :(
 
Hello
Ma jött meg az új akváriumom,kaptam hozzá minden féle Szűrő anyagot,de nem igazán tudom,hogy mire van szükségem belőle...Kis segítséget kérnék,mit vegyek ki,mit rakjak hozzá stb...
Itt egy kép a belsőszűrőről.
37literes 500L/H 22wattos lámpa.
 

Attachments

  • l_evolution-vb5.jpg
    l_evolution-vb5.jpg
    28.2 KB · Megtekintések: 4
Hello
Ma jött meg az új akváriumom,kaptam hozzá minden féle Szűrő anyagot,de nem igazán tudom,hogy mire van szükségem belőle...Kis segítséget kérnék,mit vegyek ki,mit rakjak hozzá stb...
Itt egy kép a belsőszűrőről.
37literes 500L/H 22wattos lámpa.
A 3. állást lehet feltölteném végig bio szűrőanyaggal.Már ha jól értelmeztem a fotót és az áramlásokat. Elég nehéz kiigazodni a képen.
 
A hivatalos oldalon ezeket írja:
Nitrát eltávolító anyag
foszfát eltávolító
aktív karbon
Amonia eltávolító
színes filter szűrőanyag .
Annyira nem értem ,minek ez a sok anyag bele...
 
Hm.. :bored: Én nem foglalkozom ilyen "csoda" anyagokkal. Sokféle nézet van, ez csak az enyém.
A szivacs jó mechanikai szűrőanyag (megfelelő pórus mérettel, egy durvább és egy finomabb). Utána bedobnám a biológiai szűrőanyagot és kész is.
Nem tudom ezek a gyári szivacsok ha kémiailag telítődnek okoznak-e valami kárt. Ha nem enged vissza semmit és jó a pórusmérete, simán jó mechanikus szűrésre.
A motor az utolsó, én is így gondoltam. Tehát az előtte található kamrát vizsgálnám meg, hogy fel lehet-e tölteni bio anyaggal.
A szivattyú fölött van hely fűtőnek?
 
igen van hely a fűtőnek.mit rakjak be a 3.kamrába?
Substrat pro-t, vagy SC mátrixot. A bio rio annyira lefogná az áramlást, hogy a pumpa szárazon futna 2-3 hét után. Hasonló szűrőben Én keverve használom a substrat pro/bio rio párost, így még éppen használható, elég csak 2-3 havonta ránézni.
 
Én lemérném (kiszámolnám) az űrtartalmát a kérdéses kamrának amit telepakolsz. :) Ha pedig az előtte lévő kamrába is esélyes a bio anyag, lehet, hogy arra is számolnék és egy rendeléssel elintézném.
 
Szerintetek melyik Bioball jobb, amelyik teljesen műanyag belül is, vagy amelyik kis szivacs kockát rejt a közepében?
 
Szerintetek melyik Bioball jobb, amelyik teljesen műanyag belül is, vagy amelyik kis szivacs kockát rejt a közepében?
Ha nem több köbméteres tavi szűrőről beszélünk és a tematikát nézve nyilván nem, akkor egyik sem javasolt. Helykitöltőnek, ha nincs elég minőségi szűrőanyagod, akkor a szivacsos verzió egy fokkal jobb.
 
Ha nem több köbméteres tavi szűrőről beszélünk és a tematikát nézve nyilván nem, akkor egyik sem javasolt. Helykitöltőnek, ha nincs elég minőségi szűrőanyagod, akkor a szivacsos verzió egy fokkal jobb.
Mit javasolnál helyette, ami elég (szellős) könnyen átjárja a víz, de mégis hatékony? (előszűröm a vizet egy másik külsővel) Ezt a szűrt vizet ereszteném át egy nagy biológiain. Erre mit javasolnál?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Mit javasolnál helyette, ami elég (szellős) könnyen átjárja a víz, de mégis hatékony? (előszűröm a vizet egy másik külsővel) Ezt a szűrt vizet ereszteném át egy nagy biológiain. Erre mit javasolnál?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Én sima szivacsot. Egy ritkábbat, meg egy sűrűbbet.
 
A szellős kitétel miatt

Beni, szerintem a biológiai szűrésre kérdezett rá Grafy, de lehet félreértem, nem egyértelmű.
Nem egyértelmű, de Nekem inkább úgy jött le, hogy bioball helyett keres valamit előszűrésnek.
 
Back
Oldal tetejére