• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Ha ez nem substrat-pro, akkor a naplómba kijavítanám a szűrő anyagot, ha valaki meg mondja hogy ez milyen anyag. Meg azt is megköszönném, ha valaki meg mondja hogy mennyire használható a szűréshez,mert a szűrőmbe van 2 kg.
 
Ha ez nem substrat-pro, akkor a naplómba kijavítanám a szűrő anyagot, ha valaki meg mondja hogy ez milyen anyag. Meg azt is megköszönném, ha valaki meg mondja hogy mennyire használható a szűréshez.
Szerintem substrat, csak nem pro! A sima pont így néz ki mint neked a képeken! [emoji5]️

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Az a helyzet hogy nem tudom.
Gondolom, nem láttad illetve nem nézted meg a linket a válaszomban, mert akkor írtad volna, hogy "nem" :)
Igazából a M. Trop apróbb szemű, nem 5-50 mm. Arra gondoltam, hogy a linkelt topikban olvashatsz róla, hogy milyen anyag lehet, mert vannak róla teóriák, hogy ugyanabból a "habkő" kőzetből több szűrőanyag is készül. ITT egy másik topik, ami segíthet beazonosítani.
 
Gondolom, nem láttad illetve nem nézted meg a linket a válaszomban, mert akkor írtad volna, hogy "nem" :)
Igazából a M. Trop apróbb szemű, nem 5-50 mm. Arra gondoltam, hogy a linkelt topikban olvashatsz róla, hogy milyen anyag lehet, mert vannak róla teóriák, hogy ugyanabból a "habkő" kőzetből több szűrőanyag is készül. ITT egy másik topik, ami segíthet beazonosítani.
Köszi a linkeket, ez hasznos volt, és remélem hogy jó értelmeztem, hogy ugyan olyan jó mint a matrix.
Viszont tényleg volt a darabok közt 5cm, csak lapos. Én nagyon vegyesen kaptam.
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
A technika jelenleg: 54l aki, 2*20W kompakt izzó 6500k 1260l, szűrő Aquael fzn2. Szűrő anyagok alulról felfelé: szivacs, zeolit, perlon.
Erre változtatnám: szivacs, lávakő zúzalék. A perlont kihagynám mert szeretnék emmers növényt a szűrőbe ültetni. Ez így jó lehet?
Köszi a segítséget :)
 
Sziasztok,
eheim 2075 szűrőbe kellene szűrőanyagot választanom minden kosárba. Van itthon 1liter körüli bio rio. Ti milyen verziókat ajánlanátok a leginkább?
 
Úgy látom ez a téma most annyira nem pörög, de megpróbálom, hátha valaki még ad hasznos tanácsot mielőtt a saját gondolatmenetem szerint megcsinálom.

Üzembe áll a már meglévő külső szűrőm mellé még egy, azonos szűrőanyag összetétellel: előszűrő szivacs, siporax, szivacs, seachem matrix 2L, perlon, Seachem Purigen.

Az új szűrőhöz új matrix-ot vettem.
A kérdés, hogy érdemes a régi szűrőből egy kosárnyi (1L) matrixot átrakni az újba? Így mindekttőben 1L új, és 1L járatott kerülne.
Illetve a siporaxnál is ez a kérdés, kivegyem a fél kosárnyit és átrakjam az újba?
És a purigent (250ml) is úgy gondoltam, hogy megfelezem a két szűrőben, szerintetek?

Remélem jó helyen tettem fel a kérdésem! Nem találtam régi, új szűrőanyag keverési témát, bár lehet figyelmetlen voltam.
 
Üdv ! Max egy hónapja elinditott, először egy Aquaball belső szűrővel üresen kb 10-12 napig " bejáratott " 126 literes Juwelbe végül is egy JBL e900 - külsőt vettem. Kb 4-5 napja megy az akksiba, szépen teszi a dolgát. Eredeti szivacsaival, kerámiával hajtom jelenleg. Szeretném biológiaival megtölteni . Eddig amit léptem, rendeltem Seachem Purigen - t 2 x 100 g - t. Érdeklődnék, mi lenne még nagyon ajánlott a szűrőmhöz, és hogy milyen sorrendben rakjam be a tölteteket majd ? Szivacs is érdekel, hogy pontosan hol kell maradjon, és hol lehet teljesen kiiktatni. Nem szeretnék kapkodva esetleg hülyeséget csinálni. ( kezdő vagyok, első akváriumom )
Előre is köszi a segitséget.
 
Üdv ! Max egy hónapja elinditott, először egy Aquaball belső szűrővel üresen kb 10-12 napig " bejáratott " 126 literes Juwelbe végül is egy JBL e900 - külsőt vettem. Kb 4-5 napja megy az akksiba, szépen teszi a dolgát. Eredeti szivacsaival, kerámiával hajtom jelenleg. Szeretném biológiaival megtölteni . Eddig amit léptem, rendeltem Seachem Purigen - t 2 x 100 g - t. Érdeklődnék, mi lenne még nagyon ajánlott a szűrőmhöz, és hogy milyen sorrendben rakjam be a tölteteket majd ? Szivacs is érdekel, hogy pontosan hol kell maradjon, és hol lehet teljesen kiiktatni. Nem szeretnék kapkodva esetleg hülyeséget csinálni. ( kezdő vagyok, első akváriumom )
Előre is köszi a segitséget.
Seachem Matrix biológiai szűrőanyagot tehetnél bele az talán a legjobb! 1 liter elég neked bőven. Én mindenképp a kerámia és a szivacs fölé raknám, hogy mechanikailag szűrt víz áramoljon keresztül a Mátrixon, végül mehet a perlon. Purigent még nem használtam így inkább arra nem mondanék semmit, gondolom a leírásban szerepel, hova kell tenni. ☺️

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Perlon után kell tenni, ez zárja a sort.


Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
Nagyon köszi gyors válaszotokat. Buta kérdés, amatőr kérdés, de számomra fontos. Legfelülre rakom a purigént, ez rendben. Pl egy 100 mg zacskó. Egyszerűen csak az ? Azzal nagyon kevés ami a kosár tartalma lesz. Vagy perlonvattával pluszban ? Egy videón, képen sem láttam még, pedig néztem a dolgot már.
 
Nagyon köszi gyors válaszotokat. Buta kérdés, amatőr kérdés, de számomra fontos. Legfelülre rakom a purigént, ez rendben. Pl egy 100 mg zacskó. Egyszerűen csak az ? Azzal nagyon kevés ami a kosár tartalma lesz. Vagy perlonvattával pluszban ? Egy videón, képen sem láttam még, pedig néztem a dolgot már.
Szia!

A legalsó rekesz aljára tedd a gyári szivacsot, rá matrix, a többi kosárba szintén mátrix, a tetejére perlon, és arra pedig a Seachem Purigen, hogy az már csak a teljesen szűrt vízzel találkozzon. Mechanikai szűrőanyaggal nem rontanám a hatékonyságot, teljesen felesleges a kerámiagyűrű, bőven elég a szivacs a legalján, hogy megfogja a nagyobb darabkákat.
 
Nagyon köszi gyors válaszotokat. Buta kérdés, amatőr kérdés, de számomra fontos. Legfelülre rakom a purigént, ez rendben. Pl egy 100 mg zacskó. Egyszerűen csak az ? Azzal nagyon kevés ami a kosár tartalma lesz. Vagy perlonvattával pluszban ? Egy videón, képen sem láttam még, pedig néztem a dolgot már.

Nekem két e901 megy a 182L alatt mondhatni még bejáratósban, mert most vasárnap volt két hete az újraindítás. Sokat olvasgatam utána és itt sok tanácsot is kaptam ezért nálam a mindkettő az alábbi összeállításban üzemel:

Víz haladási irányának megfelelően alulról felfelé:
1. kosár: kb 0,7L Siporax rajta a gyári szivacs fele (főleg mechanikai szűrésnek)
2. kosár: 1L Seachem Matrix
3. kosár: 1L Seachem Matrix
4. kosár: oldalső két előszűrő kosárban a gyári szivacsok, középső részben perlon rajta a 125ml Seachem Purigen, azon a gyári felső szivacsréteg

Eddig gyönyörű kristálytiszta a víz, bár most vasárnap beköltöztek az első lakók. Egyáltalán nem folytja eddig ez az összeállítás, még vissza is kellett vennem a nyomó ágon, mert nagyon volt a flow.
 
Szia!

A legalsó rekesz aljára tedd a gyári szivacsot, rá matrix, a többi kosárba szintén mátrix, a tetejére perlon, és arra pedig a Seachem Purigen, hogy az már csak a teljesen szűrt vízzel találkozzon. Mechanikai szűrőanyaggal nem rontanám a hatékonyságot, teljesen felesleges a kerámiagyűrű, bőven elég a szivacs a legalján, hogy megfogja a nagyobb darabkákat.

Ha kerámia alatt a kerámiagyűrűket érti én azért raktam a fenti elosztásban az enyémet, mert az olvasottak alapján megtöri az áramlást és azért fölé a szivacsot, hogy még átsunnyog valami nagyobbacska darab azt megfogja.

A Seachem Purigen elvileg a Te 126L-edhez elég egyidőben a 100ml, így amíg regenerálsz majd tudod használni a másikat. Érdemes átolvasni, sok hasznos dolog van benne: https://akvakertesz.hu/threads/seachem-purigen.864/
 
Nagyon köszi mindenki hasznos tanácsait. Mindenképp fogok tovább olvasgatni. Tudom picit off, de itt van most melegében több hozzáértő is. Sajnos a juwel az a beépített teteje miatt korlátozásokkal is jár. Az áramoltatásom egyenlőre így néz ki ( persze valahogy meg tudom oldani másképp is ) : Jobb hátul van az out, az in jelen pillanatban a hátsó falon van ballra, esőztető formájában. Olvasom jó lenne mind2 pl balra. Vagy rakjam a baloldali kisfalra, hogy jobbra nyomja ? Még tanulgatom ezt is. Tuti ti tapasztaltak vagytok ebben is.
 
Ha kerámia alatt a kerámiagyűrűket érti én azért raktam a fenti elosztásban az enyémet, mert az olvasottak alapján megtöri az áramlást és azért fölé a szivacsot, hogy még átsunnyog valami nagyobbacska darab azt megfogja.
Van ebben is ráció természetesen, de ha lentre megy a szivacs, az eleve szétbombázza a flowt, és így a biológiailag nem túl hasznos kerámia helyére mehet bio szűrőanyag, így hatékonyabban ki tudod használni a szűrő hasznos térfogatát.
 
Nagyon köszi mindenki hasznos tanácsait. Mindenképp fogok tovább olvasgatni. Tudom picit off, de itt van most melegében több hozzáértő is. Sajnos a juwel az a beépített teteje miatt korlátozásokkal is jár. Az áramoltatásom egyenlőre így néz ki ( persze valahogy meg tudom oldani másképp is ) : Jobb hátul van az out, az in jelen pillanatban a hátsó falon van ballra, esőztető formájában. Olvasom jó lenne mind2 pl balra. Vagy rakjam a baloldali kisfalra, hogy jobbra nyomja ? Még tanulgatom ezt is. Tuti ti tapasztaltak vagytok ebben is.
Esetleg nézd meg a heti GA-s live stream feliratos verzióját, volt benne szó ilyesmiről.
 
Nagyon köszi mindenki hasznos tanácsait. Mindenképp fogok tovább olvasgatni. Tudom picit off, de itt van most melegében több hozzáértő is. Sajnos a juwel az a beépített teteje miatt korlátozásokkal is jár. Az áramoltatásom egyenlőre így néz ki ( persze valahogy meg tudom oldani másképp is ) : Jobb hátul van az out, az in jelen pillanatban a hátsó falon van ballra, esőztető formájában. Olvasom jó lenne mind2 pl balra. Vagy rakjam a baloldali kisfalra, hogy jobbra nyomja ? Még tanulgatom ezt is. Tuti ti tapasztaltak vagytok ebben is.

Ide tényleg off ;) de gyorsan és röviden az én tapasztalatom amig egy szűrő üzemelt: a rövid falon volt az esőztető és ugyanazon a falon szívóág, így találtam a legjobbnak az áramlást, az esőztető egy nagyon picit felvelé irányítva, hogy fodrozza a víz felszínt, az áramlás végigment a a felső részen, majd a másik rövid falon lefordult és alul vissza. Persze ez mind függ a tereptárgyaktól növényektől, ki kell tapasztalni, hogy a legmegfelelőbb.
 
Back
Oldal tetejére