1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Szűrőanyagok összeállítása

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: meribali, téma nyitása: Ápr 2, 2013.

1. Smartos
    Épp nem fórumozik ...

Smartos Kertész szaki

Tag:
    Jan 4, 2017
    Kedvelik:
    129
    Hely:
    Szeghalom
    2075: [​IMG] 2071: [​IMG] Próbáltam a Facebook-on keresztül, remélem látszik majd, esetleg a hivatkozás másolható..

2. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    147
    Hely:
    Budapest XVIII.
    Sziasztok!

Ha a régi belső szűrő szivacsát kiszedem, és a helyére feldarabolok TM30-as szivacsot 2-3 centis kockákra, majd ezzel kitömöm akkor ezzel működőkőképes lesz a szűrés? Csak azért kérdezem mert eléggé régi már a szivacs benne, TM30-as szivacsból meg van fél négyzetméternyi. Így több szűrőközeg is lehetne a szűrőben, mert ez a gyári kocka alakú szivacs nem a teljes terjedelmében tölti ki a szűrőtartályt. A takarítás talán macerásabb lenne a sok kis szivacs miatt, de az nem szempont.

Mit gondoltok?

egysrac kedveli.
  3. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Működőképes. A hátránya, amit le is írtál, hogy macerásabb a takarítás.
    Valamint, ha megtömöd sok kicsi szivaccsal, valamennyire visszafogja majd a szűrő teljesítményét.

BoMa kedveli.
  4. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    147
    Hely:
    Budapest XVIII.
    A következő víz cserénél akkor próbából beleteszem majd a szivacsokat. Megnézem mennyire veszi le a szűrő teljesítményét, és kitalálom mi legyen. :)

szgabesz kedveli.
  5. Cyberkid
    Épp nem fórumozik ...

Cyberkid Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2016
    Kedvelik:
    357
    Hely:
    Budapest
    Ez milyen szűrő?

6. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    147
    Hely:
    Budapest XVIII.
    Engem kerdezel? Mert akkor egy VitaTech 300 (eheim pickup 2008 kb). :)

Illetve meg arra gondoltam, hogy a naplomban levo akvarium mattenfilteret megtamogatom egy liter ista quarzite glass keramiagyuruvel. Ez a Mattefliterben 10 centi magassagot erne el kb. Mit gondoltok megeri? Tul sokat erre nem szannek, mert ugy gondolom ha beallnak a szivacsban a bacikulturak akkor az is elegendo lehet. De tulszurt akvarium ugye nincs. :) Es az ISTA keramiagyuruk nem veszesek arban.

Cyberkid kedveli.
  7. killer
    Épp nem fórumozik ...

killer Kertész szaki

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    245
    Hely:
    Körmend
    Üdv.

Érdeklődnék hogy a dennerle scapers flow gyári szűrőanyagáról mik a tapasztalatok. Egy bruttó 35 literes low tech nanot fog szűrni. Jó bennt a gyári cucc vagy mindenképp érdemes cserélni?

8. Zosan
    Épp nem fórumozik ...

Zosan Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2016
    Kedvelik:
    100
    Hely:
    Nagykanizsa
    Sziasztok!

A szűrőm töltetének fejlesztése a jelen állás szerint gyakorlatilag egybeesne egy újraindítással. A szűrő JBL CP1501, jelenleg még a gyári szivacsokkal működik. Szerintetek érdemesebb indítás előtt fejleszteni, majd az újraindítást már bejáratott szűrővel megcsinálni, vagy inkább az indítással egy időben cseréljek töltetet ? (persze egyszerre csak egy kosárban lenne töltetcsere) Gondolom, hogy az első verzió volna a jobb, csak a jelenlegi sok fonalas alga miatt vagyok kicsit bizonytalan.

Hogy kell ezt?

9. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Ha nem tervezel bele halakat és tartod a heti vízcseréket bőven elég a jelenlegi szűrésed.
    Nekem ezt anno egy mezei szivacs szűrő szűrte, halak is voltak benne. 20121111030.

BoMa kedveli.
  10. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    147
    Hely:
    Budapest XVIII.
    Akkor azt hiszem nem költök feleslegesen. Köszi! :)

szgabesz kedveli.
  11. ftamas0201
    Épp nem fórumozik ...

ftamas0201 Kertész szaki

Tag:
    Nov 1, 2016
    Kedvelik:
    217
    Hely:
    Izmény
    Sziasztok!
    Van egy eheim 2273 szűrőm gyári szűrőanyagokkal. Ma kitakarítottam a szűrőt és azt tapasztaltam hogy az alsó kosárban azok a kis műanyag (gondolom mechanikai) szűrőanyag nem fog fel semmit így mi lenne ha azt kicserélném valamiféle biológiai szűrőanyagra véleményetek szerint? A többi szűrőanyagokkal kapcsolatban ami gyárilag benne van (1l Substrat Pro, 1l BioMech adatlap szerint) megfelelő a szűrés? azokat nem cserélném viszont az alsóban erősen gondolkodom hogy valamire kiváltani azt.
    Mi a véleményetek esetleg ajánlásotok?

Előre is köszönöm nektek!

12. ZoleeG
    Épp nem fórumozik ...

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    891
    Hely:
    Gyöngyös
    Sajnos az a műanyag kukába való. Biológiai szűrésre nem jó, szinte mindenki cseréli, ha van rá keret.
    Legjobb Seachem Matrix-ra, Supstrat Pro-ra, Siporax-ra cserélni.

ftamas0201 kedveli.
  13. ftamas0201
    Épp nem fórumozik ...

ftamas0201 Kertész szaki

Tag:
    Nov 1, 2016
    Kedvelik:
    217
    Hely:
    Izmény
    Köszönöm szépen a válaszod, akkor seachem matrixra lecserélem a következő takarításnál azt a kosárnyi szűrőanyagot, ha nincs szerepe akkor feleslegesen van benne és csak elveszi a lehetőséget a jobb hatékonyságú szűrés elől.

14. Cyberkid
    Épp nem fórumozik ...

Cyberkid Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2016
    Kedvelik:
    357
    Hely:
    Budapest
    Annyi kiegészítésem lenne, hogy akkor a biomech-et tedd lentre, fölé a mátrixot. (tisztább vizet kapjon)

ftamas0201 kedveli.
  15. ftamas0201
    Épp nem fórumozik ...

ftamas0201 Kertész szaki

Tag:
    Nov 1, 2016
    Kedvelik:
    217
    Hely:
    Izmény
    Köszönöm a válaszod, akkor lesz biomech alul, fölötte substrat pro, az fölé mehet a matrix a purigen tasakkal együtt és fölé meg a durva szivacs lesz akkor a felépítése a szűrőnek.
    Köszönöm a tanácsot, megfogadom! :)

16. kmisi
    Épp nem fórumozik ...

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    254
    Hely:
    Debrecen
    Matrix fölé perlon és arra purigen.
    A durva szivacsnak itt nincs szerepe. A perlon feladata a finom szűrés. Purigen elhelyezése azért jobb a perlon fölé, mert kevésbé koszolódik.

17. ftamas0201
    Épp nem fórumozik ...

ftamas0201 Kertész szaki

Tag:
    Nov 1, 2016
    Kedvelik:
    217
    Hely:
    Izmény
    Ezt akartam írni, jelenleg is így van, csak valamiért kimaradt a perlon. :) elvileg holnap érkezik az újabb adag perlon vatta a következő takarításhoz GA csapatától :)
    Köszönöm a helyesbítést! :)

18. szucsr
    Épp nem fórumozik ...

szucsr Nézelődő

Tag:
    Jan 29, 2017
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!

Új növényes low-tech akváriumot szeretnék indítani, 36 v 39 literest, ezt még nem döntöttem el. Az egyik szűrő, amivel szemezem, az Eheim 2422. Az volna a kérdésem a szakikhoz, hogy a hozzá kapott gyári szűrő anyagok elegendőek-e: 1l kék szivacs, 1l Substrat (nem pro). Vagy inkább abban gondolkodjam, hogy egy részüket cserélni kell?

19. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    3,527
    Hely:
    Veresegyház
    Én biztos, hogy raknék bele profi szűrőanyagot. Sokkal jobb hatásfokkal bírnak.

20. Beregi
    Épp nem fórumozik ...

Beregi Nézelődő

Tag:
    Febr 12, 2017
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Budapest
    Üdvözletem.Kezdő vagyok ezért kérnék segitséget.Adott egy 187l akvárium JBL Manado növény talaj és JBL Aquabasis Plus van benne most vásároltam egy
    JBL CristalProfi e1501 greenline-t.Kérdésem az lenne a négy kosárba milyen töltetet vegyek és mennyit?Asorrend is érdekelne alulról kezdve co2 ez megy

Mellékletek:

Utoljára módosított moderátor által: Febr 12, 2017

Aktuális oldal megosztása