• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő szerviz

Szerintem egy szűrő nem napi 9-10 órát megy hanem 24et. Nekem nem eheim szűrőm van hanem hydor 5éve megy és amit kellett cserélni rajta azt csak a saját figyelmetlenségem miatt kellett. De ismerősömnek van 7-8éves eheim szűrője és az is hibátlan semmi nem szorult cserére.
 
Hali!
Egy 2224es Eheimet sikerült beszerezni a 25 literes akimhoz..és az lenne a kérdésem,hogy ha teljesen lehúzom a szűrő teljesítményét az "elzáró karral" akkor az nem viseli e meg hosszútávon a motort?Elvileg a szűrő teljesítménye 700l/h,mondjuk az töltve eleve nem megy már annyit..
Szerintetek?
 
ZaCK said:
Hali!
Egy 2224es Eheimet sikerült beszerezni a 25 literes akimhoz..és az lenne a kérdésem,hogy ha teljesen lehúzom a szűrő teljesítményét az "elzáró karral" akkor az nem viseli e meg hosszútávon a motort?Elvileg a szűrő teljesítménye 700l/h,mondjuk az töltve eleve nem megy már annyit..
Szerintetek?
Én is hasonlóan meditáltam villanyszerelő kollégámnak.Csináltam a lányomnak egy 20 literes nanot,de a tartalék 2213-as eheimemet nem akartam rákötni,én még a 400l/h-t is sokallom.
Azon agyaltam,hogy melyik verzió kíméli jobban a szűrőt.Elektronikusan szabályzom vissza a motor fordulat számát,vagy fojtom a csövet?
Válaszul azt kaptam,hogy mindkettő egyforma melegedést okoz a motornál,de mivel alulról a víz eleve hűti,és amúgy sem lenne károsan számottevő a melegedés,így a fojtás tűnik a legolcsóbban kivitelezhetőnek.
Azért szerváltam egy retro eheim 1018-ast,annak csak 228liter a hozama,azt még tán fojtanom se kell nagyon.
 
Megnyugtattál!Köszönöm:)Még talán azzal is tudok variálni..ha egy kicsit vastagabb perlonvatta réteget rakok a szűrőbe..az is lehet,hogy kellően tud lassítani a dolgon:)
 
Hát nekem a perlonnal az lenne a bajom,hogy mivel az a legfinomabb közeg,az tömődik el legelőször a mulmmal.Ha most vastagabbra hagyom,gyanúm szerint gyakrabban kell takarítani,mert egy idő után a hatásfoka is csökkenhet a szűrésnek,nemcsak az áramlás.Persze ha csak a perlont cseréled gyakrabban,az más.
 
Tulajdonképpen erre gondoltam..és igazából halakat nem terveztem bele;pinokkió garnélák lesznek benne..ha elkészül a dolog:D
 
Nem akartam új topikot nyitni a problémámnak, ezért ide írom:

Eheim 2071-es szűrőnek tönkrement a vízelzárója. Ez szerintem egy racsnis megoldás (műanyagból), tehát nem valami erős. Most jön a lényeg. Ennél a szériánál nem lehet levenni a csöveket, ha nyitva van ez a szelep. Vettem új vízelzáró alkatrészt, csak egy a gondom: nem tudom levenni a csöveket és kivenni a régi alkatrészt, mert ha nyitott állapotban van ez a szelep, a biztonság miatt nem lehet kivenni.
Találkozott már valaki ilyennel vagy irány a szervíz. (ami érdekes lenne egy vízzel teli szűrővel)

Köszi minden hozzászólást!
 
Hello landigabi !
Nem ismerem azt a szűrőt (sajnos még), de nekem az jutott eszembe ha esetleg elviszed a kádig és kifolyatod belőle a vizet nem lehetséges, hogy ki tudod majd nyitni? Ha még nem próbáltad szerintem próbáld meg. Csak azért jutott eszembe mert akkor hátha engedni fog, meg különben is ha nem jön le gondolom nem akarod vízzel együtt visszavinni. :)
(Ha hülyeség bocs.) Láttam máshol is megkérdezted talán kapsz még reggelig pü.-t.
 
Még ilyen problémával nem nagyon találkoztam.

11438917670229746_Explo.jpg


Az importőr két lehetőséget javasol. Vagy egy csavarhúzóval meg kéne próbálni áthajtani a kart, úgy, hogy a piros biztonsági gombot is nyomni kell, vagy ha nem megy, akkor az egész fejet lekapni és beküldeni a szervizbe.
 
Köszi Nigro!

Éppen most beszéltem a tatabányai Fisch Kft-vel, holnap reggel viszem be a szűrőt.
Az a szép, hogy Ők sem tudják, hogyan fogják szétszedni, mert még nem találkoztak ilyen problémával.
 
... igen... pont ez alapján vettem meg én is a cserealkatrészt...
... már csak be kéne tenni valahogy... :)
Naaa... majd holnap kiderül, hogy mennyit fognak vele szenvedni.
 
Kíváncsi vagyok a megoldásra, nekem 2075-ösöm van, hasonló csap kiképzéssel. Oszd már meg a fórumon mire jutottak vele a szervízben!
 
... szóval.... voltam tegnap a szervízben...
ilyen szuper hozzáállással ritkán találkozik ma az ember Magyarországon... (le is írom a nevüket: Fisch Kft.) ... lehet moderálni... :)

A lényeg: megoldódott a probléma!
De hogyan? Az Eheim német precizitása látható a szétszedett szűrő alkatrészeken is. Ha a szelep zárt állapotban van, még a szűrőfejet szétszedve sem lehet kivenni. A piros nyitógomb atombiztosan áll a helyén, kipattintani nem lehet sehogy sem... Már éppen készültünk feladni a dolgot és kidobni az egészet a kukába, amikor megláttuk, hogy van egy rossz szűrőfej a sarokban, amiben szintén megvolt még a piros nyitógomb.
Hozzámértük a saját gombhoz, pont passzolt is.
Innentől kezdve már "könnyű" volt a dolgunk. Elvágni a régi piros gomb oldalsó tartószerkezeteit, kivenni a régi alkatrészt, betenni az újat és örülni, mint majom a farkának... :)
Jó tanács a szervíz részéről: érdemes az Eheim szilikon spray-t használni a beragadások elkerülése végett... (Nem egy olcsó dolog, 4000 Ft, de hasznos)

Röviden ennyi, mindenkinek köszönöm, aki segített, hozzászólt, telefonált, stb.
 
landigabi said:
... szóval.... voltam tegnap a szervízben...
ilyen szuper hozzáállással ritkán találkozik ma az ember Magyarországon... (le is írom a nevüket: Fisch Kft.) ... lehet moderálni... :)

A lényeg: megoldódott a probléma!
De hogyan? Az Eheim német precizitása látható a szétszedett szűrő alkatrészeken is. Ha a szelep zárt állapotban van, még a szűrőfejet szétszedve sem lehet kivenni. A piros nyitógomb atombiztosan áll a helyén, kipattintani nem lehet sehogy sem... Már éppen készültünk feladni a dolgot és kidobni az egészet a kukába, amikor megláttuk, hogy van egy rossz szűrőfej a sarokban, amiben szintén megvolt még a piros nyitógomb.
Hozzámértük a saját gombhoz, pont passzolt is.
Innentől kezdve már "könnyű" volt a dolgunk. Elvágni a régi piros gomb oldalsó tartószerkezeteit, kivenni a régi alkatrészt, betenni az újat és örülni, mint majom a farkának... :)
Jó tanács a szervíz részéről: érdemes az Eheim szilikon spray-t használni a beragadások elkerülése végett... (Nem egy olcsó dolog, 4000 Ft, de hasznos)

Röviden ennyi, mindenkinek köszönöm, aki segített, hozzászólt, telefonált, stb.

Nah ennek kifejezetten örülök. :thumbup: Általában ezért is szoktuk hangoztatni, hogy érdemes hivatalos forrásból vásárolni, az ördög sosem alszik.
Köszi, hogy megosztottad velünk ;)
 
Eheim Prof3. megint...

... úgy látszik, nekem nincs szerencsém ezzel a szériával?

Tegnap új akit indítottam, új szekrény, új cuccok, stb.
Erre reggelre a szekrény aljában állt a víz, a szűrőből folyt ki a víz (nem sugárban, csak cseppenként, de azért egy éjszaka elég volt neki, hogy eláztassa a vadonatúj szekrényt... :(
Kérdésem: mitől lehet, hogy engedi a vizet a szűrő (jól volt rátéve a teteje, ki volt pucolva, szóval rendesen karbantartott készülékről van szó)
Találkozott már valaki ilyennel?
Szétszedtem, összeraktam (ma éppen 3 alkalommal), nem láttam semmi rendellenes dolgot...
Éppen feladni készülök... HELP!!!
 
Eheim Prof3. megint...

... az előzőhöz...
Nem a csőcsatlakozásnál engedi a vizet, hanem úgy vettem észre, hogy a szűrőház fedeléből jön a víz...
De azt is szétszedtem, összeraktam... mégis
 
Re: Eheim Prof3. megint...

landigabi said:
... az előzőhöz...
Nem a csőcsatlakozásnál engedi a vizet, hanem úgy vettem észre, hogy a szűrőház fedeléből jön a víz...
De azt is szétszedtem, összeraktam... mégis

Én tudom hol folyhat, nekem a hydor folyt ott! Van egy kis csonk, arra megy rá a tömlőcsatlakozónak a külső menetes fele, tömítéssel szigete-rögzül, és a külső borítás tartja ott, na az a kis tömítés ami a csonkot szigeteli, az makkant meg. Nekem legalábbis, sokáig van egy pózban, megkeményszik a gumi, majd szétszedésnél elmozdul és máris csöpög. Ennyit tud.
 
Nem tudom, hogy mennyi idős a szűrő, de a tömítést időnként át szokták kenni vazelinnel. Pont azért, mert a gumitömítés elfárad.
 
Re: Eheim Prof3. megint...

Ha használt szűrőt vettél és állt egy ideig használaton kívül, akkor szinte 100% hogy kiszáradt a tömítés benne. Én így jártam, cseréni kellet és azóta tökéletesen megy. A tömítések ápolásra sok módszert hallottam már, pl.: növénybázisu gépzsír, vazelin de van az eheim-nek erre a célra készitett spray-je ami nem olcso, de elég sokáig... én ezt használom.
landigabi said:
... az előzőhöz...
Nem a csőcsatlakozásnál engedi a vizet, hanem úgy vettem észre, hogy a szűrőház fedeléből jön a víz...
De azt is szétszedtem, összeraktam... mégis
 
Back
Oldal tetejére