• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő szerviz

Nem érdemes megtömni ezeket a szűrőket. A tálcában elég ha 3/4-ig töltet, akkor a Puri sem fogja meg nagyon.

Sok ilyen szűrőt használunk, ilyen problémával még nem találkoztunk.
 
Viktor,te mindig 5percen belül válaszolsz,köszönöm :D Szerinted szedjek ki a substrat pro-ból,a gyári mennyiség van benne?Ha mindkét ágat lezárom akkor csendben van,akkor elvileg nem motor probléma ha jól sejtem.
 
Szia Inadsz!

Nem csöpög sehol,Seachem Purigen került bele új dolog csak,gyári tasakos..levegőt nem tudom hol szívhat,de a csövezésnél semmiképpen sem,mert akkor ahogy írtad csöpögne is gondolom,de olyan problémám nincs.

Köszönöm,hogy válaszoltál!
 
Norman said:
Viktor,te mindig 5percen belül válaszolsz,köszönöm :D Szerinted szedjek ki a substrat pro-ból,a gyári mennyiség van benne?Ha mindkét ágat lezárom akkor csendben van,akkor elvileg nem motor probléma ha jól sejtem.

Szerintem pláne, hogy a puri bekerült simán ki lehet szedni egy kis substrat pro-t. Ettől a szűrésed még penge lesz.
Kizártnak tartom, hogy motor probléma lenne.

Érdemes lenne megnézni, hogy a csavaros fejcsatlakozónál esetleg nem nyíródott e el a cső és szív levegőt valahogy.
 
viktorlantos said:
Norman said:
Viktor,te mindig 5percen belül válaszolsz,köszönöm :D Szerinted szedjek ki a substrat pro-ból,a gyári mennyiség van benne?Ha mindkét ágat lezárom akkor csendben van,akkor elvileg nem motor probléma ha jól sejtem.

Szerintem pláne, hogy a puri bekerült simán ki lehet szedni egy kis substrat pro-t. Ettől a szűrésed még penge lesz.
Kizártnak tartom, hogy motor probléma lenne.

Érdemes lenne megnézni, hogy a csavaros fejcsatlakozónál esetleg nem nyíródott e el a cső és szív levegőt valahogy.

Értem,a napokban úgyis szűrőtisztítás következik és akkor átnézem az egészet és csökkentem a substratot.Köszönöm szépen a választ!
 
Szétszedtem,kitakarítottam,csökkentettem a szűrőanyag mennyiségét,de sajnos így is kopog,viszont mikor letekertem a csapokat és erősebben nyomtam vissza a helyükre egy ideig nem hallatott semmi hangot,de nemsokára elkezdett újra kopogni,csinált olyat is,hogy megfeszítettem a csapot a szűrő tetején egy irányba akkor jóval csendesebb volt és mikor elengedtem újra zajossá vált :crazy:
 
Norman said:
Szétszedtem,kitakarítottam,csökkentettem a szűrőanyag mennyiségét,de sajnos így is kopog,viszont mikor letekertem a csapokat és erősebben nyomtam vissza a helyükre egy ideig nem hallatott semmi hangot,de nemsokára elkezdett újra kopogni,csinált olyat is,hogy megfeszítettem a csapot a szűrő tetején egy irányba akkor jóval csendesebb volt és mikor elengedtem újra zajossá vált :crazy:
Próbáld meg az O-gyűrűket cserélni............bár nem tudom milyen szűrőd van. Lehet hogy ott szív falsot a csapoknál.
Szerkesztve:
Visszaolvastam, látom ECCO, azon szimplacsap van.
A rendelési száma az O-gyűrűnek: 8000440
 
vapega said:
Norman said:
Szétszedtem,kitakarítottam,csökkentettem a szűrőanyag mennyiségét,de sajnos így is kopog,viszont mikor letekertem a csapokat és erősebben nyomtam vissza a helyükre egy ideig nem hallatott semmi hangot,de nemsokára elkezdett újra kopogni,csinált olyat is,hogy megfeszítettem a csapot a szűrő tetején egy irányba akkor jóval csendesebb volt és mikor elengedtem újra zajossá vált :crazy:
Próbáld meg az O-gyűrűket cserélni............bár nem tudom milyen szűrőd van. Lehet hogy ott szív falsot a csapoknál.
Szerkesztve:
Visszaolvastam, látom ECCO, azon szimplacsap van.
A rendelési száma az O-gyűrűnek: 8000440

Köszönöm szépen a segítséget,még nekem a golyó is elég gyanús,azt is letakarítottam meg a házát is,elég algás volt..
 
Sziasztok!

Szerintem mindenkinek érdekes lehet a következő infó, mégpedig hogy csapágyszaküzletben fillérekért lehet O-gyűrűket kapni mindenféle méretben, vastagságban és utángyártatni is tudnak akármekkorát! Szóval, ha valakinek aktuális a tömítéscsere a szűrőjében, csak javasolni tudom a dolgot, én egy Serafil 1100-as komplett tömítését cseréltem ki most 1700-ból és ebben benne volt egy spatula szilikonzsír is... :)
Ha valaki leírta már az előzőeket, akkor sorry!
 
Én is legutóbb az Eheim2222 fejtömítését egy csapágyszaküzletből oldottam meg. Lehet kapni náluk O gyűrűhöz való kör keresztmetszetű gumit méterre. Nekem a 4mm átmérőjűt 250Ft/m áron adták. A régi tömítés kerülete 67,3 cm volt ,ebből kellett 2 db.
Az összeragasztást valamilyen waterproof pillanatragasztó géllel kell kivitelezni. Előtte a két összeillesztendő felületet 45° szögben kell elvágni, így jóval nagyobb lesz a ragasztási felület és a gumi sem veszti el azon a ponton a rugalmasságát.
18206371_7e0c7d71dbb717b184d6a76b3ce4e27c_m.jpg

Amennyiben nem kell pillanatragasztóra beruházni ,így ez a project is megúszható 500 HUF-ból :p;)
 
Igen ezt az eljárást nekem is elmagyarázta a csapágyboltos, de ha valaki idegenkedik a ragasztgatástól, vagy fél, hogy így ereszt a tömítés, annak a részére kicsit (100-200 forinttal :) ) drágábban legyártják a szükséges méregtű tömítést végtelenítve, azaz illesztési/ragasztási pont nélkül! ;)
 
Nem tudom Öskün létezik-e még az a gumis cég, azt hiszem többek között gumifutózással is foglalkoztak. Még a videónkba kellett szögletes keresztmetszetű O gyűrű, akkor egy esztergályos ismerős megcsinálta a sütőformát, és ott sütötték ki. Az egész sütőforma egy kis tárcsából állt aminek egyik felébe csináltak a gyűrűnek megfelelő beszúrást, ide tömték be a nyersgumit, majd összepréselték, és egy egy adott hőfokon vulkanizálták a gumit .
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Kb. 2 hónapja vásároltam egy JBL e900-as külső szűrőt újonnan. Az első takarítást követően viszont a rotor elkezdett kerregő hangot kiadni. Kismilliószor szétszedtem, átnéztem, de semmi problémát nem találtam. Ahol vettem azt mondták, hogy tízből kettőnél ez előfordul. Sztem a teljesítménye is esett. Javasolták, hogy vegyek hozzá új rotort (cirka 4.500 HUF). Garanciában nem ajánlották fel, hogy kicserélik. Kicsit bosszant, hogy hangos és nem úgy dolgozik, ahogy kellene. Ötlet valakinél?

Előre is köszönöm!

Üdv: enci74
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Kb. 2 hónapja vásároltam egy JBL e900-as külső szűrőt újonnan. Az első takarítást követően viszont a rotor elkezdett kerregő hangot kiadni. Kismilliószor szétszedtem, átnéztem, de semmi problémát nem találtam. Ahol vettem azt mondták, hogy tízből kettőnél ez előfordul. Sztem a teljesítménye is esett. Javasolták, hogy vegyek hozzá új rotort (cirka 4.500 HUF). Garanciában nem ajánlották fel, hogy kicserélik. Kicsit bosszant, hogy hangos és nem úgy dolgozik, ahogy kellene. Ötlet valakinél?

Előre is köszönöm!

Üdv: enci74

Szia enci74!
Karbantartáskor kivetted a rotort is? Nem esett le a rotor végéről valamelyik gumibak? Mert ha anélkül rakod vissza a rotort, eléggé hagos lesz. Próbáld meg a rotort kézzel forgatni a perselyben. Elméletileg akadás nélkül kell hogy menjen. Azért az eléggé meglepő, hogy megtagadták a garanciális karbantartást!

Üdv:Racoon
 
Hali!

Mindkét végén megvan a gumibak. A tengely se ferde, törött. Ahogy nézem, a rotorlapátok érnek hozzá a házhoz.

enci74
 
Sziasztok

Remélem a megfelelő topicban teszem fel a kérdésemet.

Nos van egy Tetratec 1200asom, és az utóbbi 1-2hónapban elkezdett "szuszogni". Befolyó ágán rendesen szív, viszont a kifolyó ágán most már egyfolytában buborékokat is fúj, ami isszonyatos zajjal jár. Arra gondoltam hogy ez tömítés gond lehet, viszont gőzöm sincs hogy egyáltalán ez hol szelelhet. Ma szétszedtem amennyire csak tudtam, és kipucoltam kristálytisztára, mert gondoltam lehet hogy valami kis kosz miatt lehet levegős...
Lehet ehhez tömítőket kapni? Illetve ha még van rá garancia, akkor ez garanciálisan javítható dolog?
 
Sziasztok

Remélem a megfelelő topicban teszem fel a kérdésemet.

Nos van egy Tetratec 1200asom, és az utóbbi 1-2hónapban elkezdett "szuszogni". Befolyó ágán rendesen szív, viszont a kifolyó ágán most már egyfolytában buborékokat is fúj, ami isszonyatos zajjal jár. Arra gondoltam hogy ez tömítés gond lehet, viszont gőzöm sincs hogy egyáltalán ez hol szelelhet. Ma szétszedtem amennyire csak tudtam, és kipucoltam kristálytisztára, mert gondoltam lehet hogy valami kis kosz miatt lehet levegős...
Lehet ehhez tömítőket kapni? Illetve ha még van rá garancia, akkor ez garanciálisan javítható dolog?


Ezt a topikot böngészd végig, szerintem megtalálod a megfejtést:

Tetratec szűrők, vélemények tapasztalatok | Magyar Akvakertész Fórum
 
Végig olvastam, de sokkal nem lettem okosabb. Sokan írják, hogy tömítést cseréltek, de általában ezt azért, mert folyott a szűrő. Nekem viszont nem folyik, szóval nem tudom. A másik, hogy egy ilyen szűrőnél hogyan lehet kideríteni, hogy az egyes tömítő gyűrűk mekkorák? Van lehet valahol hozzá venni olyan szettet, amiben van minden tömítő gyűrű?

Illetve tud-e ajánlani valaki olyan boltot, ahol ilyen gumikat lehet venni, budapesten?
 
Sajnos kimondottan a szűrőhöz való tömítéskészlet nem árul senki :-( , még a hivatalos forgalmazó is azt írta egy válaszlevélben, hogy a hibás O gyűrűvel a kézben fel kell keresni valamelyik csapágyboltot, ők forgalmaznak ilyen tömítéseket mindenfajta méretben.
 
A másik kérdésem hogy egy ilyen tetratec 1200ason csak a "vödörnél" a nagy tömítés van illetve a csuklóknál(ki és beömlő szűrőházba becsatlakozásnál)? Vagy ereszthet valahol máshol is?
 
Back
Oldal tetejére