• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő szerviz

Köszönöm, tényleg ők az illetékesek, még a héten meglássuk mit tehetünk az ügy érdekében...:)
 
Tisztítás után elkezdett ereszteni a tíz éves JBL CristalProfi 250 szűrőm, a fej tömítése alatt. Nem is csepegett, hanem folyt belőle. Alig pár helyen lehet ilyen tömítést kapni, ráadásul éjjel történt, valamit tennem kellet. Leírom, hogy hogyan oldottam meg házi praktikával, hátha másnak is jól jön.
Kivettem a tömítést. Letéptem olyan hosszú háztartási Folpack darabot (átlátszó fólia), amekkora a kerülete a tömítésnek. Összesodortam vékony hurkává majd betömtem a tömítés kávájába. Utána még betettem a régi tömítést is rá. Patent lett, zár, mint újkorában.
 
Jajajj, baj van, segítsetek. Az akváriumban (114 literes) kihúztam a fűtést, mert így sem megy 25 fok alá. Csak a szűrő megy. Aquael FAT4. Mire haza értem, a víz 29 fokos volt. A szűrő burkolata meleg volt, amikor kiemeltem egy kicsit. Semmi látható baja nincs, teszi a dolgát, ahogy kell. Most gyorsan átcserélem a másikra, nehogy leégjen a lakás, ha nem vagyok itthon. Mi a manó baja lehet? Zárlatos? Van ilyen egyáltalán?
 
Vettem használtan egy tetra ex700as külső szűrőt. Hangosnak tünik, mintha folyamatosan "kerepelne" picit.
Rororcsere?
Köszi!
 
Sziasztok!

Év végén meg kellett ejtenem egy külső szűrő cserét, de a régit nem szeretném kidobni. Az új egy Eheim pro 4+ 600 lett ( 4 kosaras ) a régi egy Hydor pro 450 ( ez is négy kosaras ), erről szeretnék írni. Sajnos a covid miatt a Hydor cég becsődölt, a Perrplast vette át. Ráadásul a Professional szériát megszüntette. Én akkortájt vettem a masinát újonnan, mire feleszméltem hogy alkatrészeket kellene vásárolni, már rotort sehol nem kaptam. Mostanra annyira morgott, zörgött, a szobában van, le kellett cserélnem. Viszont nem hagyott nyugodni a téma, ezért a zörgő rotorért dobjak ki egy szűrőt. Több helyen olvastam a Kutsera nevet, ott kellene érdeklődni. Ma, szabadságom utolsó napján, elmentem az Érdi üzletükbe. Két fiatal hölgy segített, ugyanis vittem a rotort, a tengelyt, gumikupakokat még a szűrő fejet is. Talált egyet a hölgy, kibontotta, nem teljesen úgy néz ki, minimális különbség van. Beletettem a fejbe, elindítottuk szárazon egy-két másodpercre. Működött. Kivettem, még nézegettem a rotort, mire észrevettem a csomagoláson a feliratot. A hölgy készségesen kibontotta kipróbálásra, én nem láttam. Most viszont igen, eredeti Hydor Pro 450-eshez való rotort tartottam a kezemben. Sehol nem találtam, eddig, itt lett, ugyanis a bolt a Hydor partnere volt. Nem kis örömmel jöttem haza, azóta már a kitisztított szűrőbe bele tettem az új rotort, gumik, tömítések bezsírozva, ezt minden évben megtettem és most itt van mellettem. Még nem tudom mit kezdek vele, mert ugye vettem egy másik újat, igaz ezt eddig nem tudtam volna megtenni, hogy a biológiai szűrőanyagot egy másik szűrőbe beletegyem és életben tartsam, csak tároltam volna egy lavórban, amiben gondolom mert álló víz, kipusztultak volna a baktériumok és kezdhettem volna egy új szűrőt új biológiával indítani és üzemeltetni vele egy működő akváriumot, ami maga a rémálom, Ammónia és alga támadással.
 
Back
Oldal tetejére