• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő szerviz

A másik kérdésem hogy egy ilyen tetratec 1200ason csak a "vödörnél" a nagy tömítés van illetve a csuklóknál(ki és beömlő szűrőházba becsatlakozásnál)? Vagy ereszthet valahol máshol is?

Ereszthet még a légtelenítő pumpánál, kicsit macerásabb, de otthon simán lehet orvosolni.
 
Én is legutóbb az Eheim2222 fejtömítését egy csapágyszaküzletből oldottam meg. Lehet kapni náluk O gyűrűhöz való kör keresztmetszetű gumit méterre. Nekem a 4mm átmérőjűt 250Ft/m áron adták. A régi tömítés kerülete 67,3 cm volt ,ebből kellett 2 db.
Az összeragasztást valamilyen waterproof pillanatragasztó géllel kell kivitelezni. Előtte a két összeillesztendő felületet 45° szögben kell elvágni, így jóval nagyobb lesz a ragasztási felület és a gumi sem veszti el azon a ponton a rugalmasságát.
Amennyiben nem kell pillanatragasztóra beruházni ,így ez a project is megúszható 500 HUF-ból :p;)

Nálam is aktuális lesz a csere a 2224-esen.
Tehát a sima kör átmérőjű tömítés ugyanúgy ellátja a szerepét mint a gyári profilú ?

És te 2 db 4mm -es tömítést raktál "egymásra" ? Azóta piszkáltad már a szűrőt?Bírj a tömítés ?
 
Nálam is aktuális lesz a csere a 2224-esen.
Tehát a sima kör átmérőjű tömítés ugyanúgy ellátja a szerepét mint a gyári profilú ?

És te 2 db 4mm -es tömítést raktál "egymásra" ? Azóta piszkáltad már a szűrőt?Bírj a tömítés ?
Így van ,sima kör keresztmetszetű gumi. Összeragasztás után ugyan olyan mint a gyári. A csapágyszaküzletben speciális gumiragasztót használnak az összeragasztáshoz ,mivel így vulkanizálni tudják a gumit, így akármilyen méretben tudnak " O " gyűrűt csinálni. A gumi olaj és folyadékálló tehát nem hiszem ,hogy a szűrőben valami baja történne. Mondtam nekik ,hogy mire kell ,így azt mondta hogy nálam megteszi a pillanatragasztóval történő összeragasztás, így adott hozzá azt is (Loctite Super Attak Universal). Azóta is ezek a tömítések vannak benne: 2db egymásra rakva ,ahogy mondtad.
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne egy EHEIM 2213-as szűrővel kapcsolatban, hogy mennyire elfogadható, ha egy kicsit zajos? Szűrni rendesen szűr, nem melegszik, viszont egy kicsit zajos, maga a szűrő 2013. januárjában lett vásárolva és most lett beüzemelve 1 hete. Még annyi érdekesség, hogy ha a kezemet ráteszem a tetejére valamivel halkabb lesz a gépezet.
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne egy EHEIM 2213-as szűrővel kapcsolatban, hogy mennyire elfogadható, ha egy kicsit zajos? Szűrni rendesen szűr, nem melegszik, viszont egy kicsit zajos, maga a szűrő 2013. januárjában lett vásárolva és most lett beüzemelve 1 hete. Még annyi érdekesség, hogy ha a kezemet ráteszem a tetejére valamivel halkabb lesz a gépezet.

Ne hasonlítsd egy Prof 3-hoz. Ha levegő van benne, igen hangos tud lenni, de amúgy elviselhető.
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne egy EHEIM 2213-as szűrővel kapcsolatban, hogy mennyire elfogadható, ha egy kicsit zajos? Szűrni rendesen szűr, nem melegszik, viszont egy kicsit zajos, maga a szűrő 2013. januárjában lett vásárolva és most lett beüzemelve 1 hete. Még annyi érdekesség, hogy ha a kezemet ráteszem a tetejére valamivel halkabb lesz a gépezet.


Ha pici morgás van, az teljesen üzemszerű. Nekem olyan, ha ráteszem a kezem, elhallgat. Engem egyébként nem zavar - viszont olvastam valahol, ha a tetejét leszeded és kitömöd vattával, hangja sem lesz. Én nem csináltam, mert a számítógép hangja simán elnyomta, és nem alszom mellette...
 
Hmmm ezt a vattás megoldást szerintem majd kipróbálom amint lejár a garancia, addig viszont hagy szóljon. Köszönöm!! :)
 
70 x 3 mm-es kerámia tengelyt keresnék, de egyik cég sem tudja melyik szűrő tengelye felel meg ennek a méretnek !
Ezért kérném, ha valakinek van otthon tartalék tengelye, vagy pucolja a szűrőjét legyen olyan kedves és mérje meg !
Köszönöm előre is!
 
Sziasztok

Van egy sera serafil 900 szűrőm, aminek a motorja túlmelegszik és leáll.
Van valami ötletetek mi lehet a baj? lehet ezt valahogy javítani?
 
Én arra tudok tippelni, hogy menetzárlatos lett, hogy mitől azt ne kérdezd, lehet gyengén tekerték egymásra a meneteket, és ledörgölődött a lakk (ha jól tudom ilyenkor zúg egy tekercs, én legalábbis tekertem már le és vissza utána ilyen lett) . Minden szűrőnek a tekercselése be van öntve epoxi gyantába így javítani nem lehet, csak cserélni, az meg gyártó függő, hogy ki lehet-e cserélni a motor egységet vagy komplett fejet kell venni rá. Alternatív megoldás: külső szivattyú
 
Szia

Tekercs nem zúg, hangtalan, sajnos túlmelegszik és lekapcsol, legalább van benne védelem.
Lehet én vagyok béna, de miért csak csillagászati árban találok kűlső szivattyút?
 
Sziasztok!

Van egy JBL e700-as szűrőm, és az az igazság, hogy már kb. 1 éve porosodik, mert orrán száján mindig folyt a víz...fogalmunk sincs miért, gondoltunk már pumpára, el is volt törve, kicseréltük...aztán a tömítés..tényleg mindent megnéztünk, de folyik...ötlet?
 
Persze...kismmilliószor...már 1 éve volt, hogy bedurrant az agyam, és az egészet összeragasztottam a ...:D Most nem vagyok otthon a héten, de ha legközelebb otthon járok, megint megpróbálkozom vele...nem tudom mi lehet a baj, de tényleg...:(
 
Hazamentem, megvan a problema forrasa...a tomloket nem huzza ve a kar, mert pe van egy kis helyen torve, vissza lett ragadztva de nem az igazi..a jbl-es temanal van rola kep...letezik jbl szerviz?
 
Back
Oldal tetejére