• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

Sziasztok:)

Én most először használok szőlőt akváriumba, a tisztítási folyamatot befejezettnek tekintettem es beledobtam az aksiba a gyönyörű, nem kevés sikalassal és főzéssel előkészített tőkét, a nyálkásodás nálam sem maradt ki, de a stiphodonjaim imádják.
Na de most jön a lényeg, a fa még igy is színezi a vizet. Tudom hogy a Seachem Purigen megoldás, de ha már technikai fejlődések, spórolás és egyedi megoldások, akkor már gondoltam Megkérdezem!
Hallottatok már olyanról hogy valaki színfogó kendőt tesz a szűrőbe!?
Van e értelme, és nem veszélyes e a halakra, növényekre?
Nagyon kíváncsi lennék rá, egy masik fórumon olvastam de csak futólag, keves infó- val.
 
25-30 centis lehet majd minden iranyban szerintem. Rákérdeztem nem tudta mi ez, kértem centit, hogy lemérjem az nem volt neki, kicsit fel is volt háborodva, hogy egy boltban mit zavarom :D


Most, hogy megnéztem jobban szerintem ez nem szőllő.
Annak a gyökerén tele van apró kidudorodásokkal amiből "szőr" szerű apró kis gyökérszálak ágaznak ki. Ezen egyet sem látok és a mérete sem stimmel szerintem ez nagy. Én inkább valami bokornak a gyökérzetének nézem.
 
Üdv!

Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném, hogy milyen élettartam várható egy szőlőtőkétől víz alatt?
 
Üdv!

Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném, hogy milyen élettartam várható egy szőlőtőkétől víz alatt?


Nálam vannak vastagabb és vékonyabb darabok is. Két éve került bele a medencébe az első és egyáltalán nem esik szét,és nem is rohad. A ceruzánál vékonyabb ágak azok már nem bírták ilyen sokáig.
 
Nekem se volt gondom vele.
Inkább azzal, hogy színezte a vizet.

Nálam az első 10 napban lett tőle opálos a víz. A második naptól azonban egyre jobban letisztult, mostanra pedig nem is látni semmi elszíneződést.
5 évet a garázsban szárított, de teljesen frissen a medencébe került tőkéről van szó, aminek a kérgét leszedtem, utána 3x mosogatógépben elmostam. A penész még rajta van, de majd a garnélák leeszik.

A kisebb "ágakkal" inkább az a gond, hogy könnyen letörnek a nagyobb részről, akkor meg hajlamos az ember kidobni.
 
Köszi az infót.
Nálam ez a felhozatal, gondolom ezek nem számítanak vékonynak.
Esetleg van valakinek 2 évnél több tapasztalata?

szolo2.jpg

Nálam vannak vastagabb és vékonyabb darabok is. Két éve került bele a medencébe az első és egyáltalán nem esik szét,és nem is rohad. A ceruzánál vékonyabb ágak azok már nem bírták ilyen sokáig.
 
Köszi az infót.
Nálam ez a felhozatal, gondolom ezek nem számítanak vékonynak.
Esetleg van valakinek 2 évnél több tapasztalata?

szolo2.jpg
Ha lehetőséged van rá akkor homokszórással el tudod távolíttatni a kérgét. A kérge színezi legjobban a vizet. Ha kérgestől vízbe teszed /hordó, kád stb/ a száraz tőkét akkor kb fél év múlva magától lejön és alig kell kaparászni, hogy tiszta legyen. Nagyon fontos az előkészítés mert ha elkapkodod akkor eart grey tea lesz az akvárium vizéből! :)
 
Ha lehetőséged van rá akkor homokszórással el tudod távolíttatni a kérgét. A kérge színezi legjobban a vizet. Ha kérgestől vízbe teszed /hordó, kád stb/ a száraz tőkét akkor kb fél év múlva magától lejön és alig kell kaparászni, hogy tiszta legyen. Nagyon fontos az előkészítés mert ha elkapkodod akkor eart grey tea lesz az akvárium vizéből! :)
+1 szavazat a homokfúvásra! (y)
 
Sziasztok.Nemrég kiástam egy szőlőgyökeret. Áztattam két napig es leszedtem majdnem az összes külső réteget. Permetezve sosem volt, mert nem a legjobb fajta szőlőt termette és lényegében csak dísznek volt használva az udvaron. Ebben az esetben, hogy már meg van takarítva és nem volt permetezve, de nincs kiszárítva be lehet tenni az akváriumba? Vagy először szárítsam ki és utána ismét áztassam h le tudjon süllyedni?
 
Back
Oldal tetejére