• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

Van valakinek egy olyan kemencéje, ahova befér a 8 centi hosszú szőlő, és egy fél napig szárítja nekem? :) A fűtés költségét kifizetem. De nekem még pénzt is megér az, hogy a 2 hét múlva induló akváriumomba a tőke ne kezdjen el rohadni azért, mert nem volt teljesen kiszárítva.
8 cm? Nálam egy csirkecomb nagyobb.
 
Van valakinek egy olyan kemencéje, ahova befér a 8 centi hosszú szőlő, és egy fél napig szárítja nekem? :) A fűtés költségét kifizetem. De nekem még pénzt is megér az, hogy a 2 hét múlva induló akváriumomba a tőke ne kezdjen el rohadni azért, mert nem volt teljesen kiszárítva.

Ok, valahogy kiszárítod, de nem a kiszárítás a fa előkészítésének a leghosszabb folyamata. A száraz szőlőt meg kell szabadítani a kérgétől. Ha nem teszed akkor majd magától fog megszabadulni tőle az akváriumodba. Mellesleg a kérge színezi legjobban a vizet. A kéregteleítés leggyorsabb módja a homokszórás. Ez megvan akkor érdemes hónapokig áztatni hordóban , hogy lesüllyedjen és hogy kiázzon. Nekem van jelenleg is hordóban szőlő ágak vagy 2 éve áznak kint az esővizes hordóba és még mindig nagyon színezik a vizet. / a red moorhoz viszonyítva/ Sajnos a szőlő előkészítésével nem érdemes kapkodni/
 
Ok, valahogy kiszárítod, de nem a kiszárítás a fa előkészítésének a leghosszabb folyamata. A száraz szőlőt meg kell szabadítani a kérgétől. Ha nem teszed akkor majd magától fog megszabadulni tőle az akváriumodba. Mellesleg a kérge színezi legjobban a vizet. A kéregteleítés leggyorsabb módja a homokszórás. Ez megvan akkor érdemes hónapokig áztatni hordóban , hogy lesüllyedjen és hogy kiázzon. Nekem van jelenleg is hordóban szőlő ágak vagy 2 éve áznak kint az esővizes hordóba és még mindig nagyon színezik a vizet. / a red moorhoz viszonyítva/ Sajnos a szőlő előkészítésével nem érdemes kapkodni/
A terv:
Homokfújás lesz először és utána megy a szárítóba. Utána 1 hetet ázik majd és megy is az akváriumba. Lent fog maradni mert odafogatom az alatta lévő kövekhez. A színét meg eressze csak, majd a Seachem Purigen elintézi. Egyedül attól félek, hogy berohad, ezért akarok segítséget kérni a szárításhoz.

Tapatalkkal küldve az én LG-D722 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Homokfújás lesz először és utána megy a kemencébe.

Tapatalkkal küldve az én LG-D722 eszközömről
Mondanám azt hogy ez után mehet az akváriumba de sajnos nem így van. Áztatni kell mert legalább annyira színez mint a vasfa.Meg az első héten nyálkásodni is fog ami jobb ha nem az akváriumba teszi mert könnyen eltömi a szűrőt. Tudom mert nálam nagyon sok szőlő volt az egyik akváriumban, és én sem vagyok egy türelmes ember. Az ajánlásnál durván túlméretezett Seachem Purigen zacsi sokat segíthet a sárga vízszín elkerülésében! :)
 
Nemsokára végigolvasom a topicot, elnézést ha volt már, de kérdés számomra, hogy a szőlőnek csak a gyökere működik egy akváriumban, vagy a vastagabb föld feletti törzse is.
Több évig volt jópár szőlőgyökér a háznál, amit pár éve kivágtam, csak rakosgattam ide-oda, mire tavaly kidobtam. Erre persze most meg kellene. De van még pár szép dekoratív vastagabb elágazás ezt használnám.
 
Nemsokára végigolvasom a topicot, elnézést ha volt már, de kérdés számomra, hogy a szőlőnek csak a gyökere működik egy akváriumban, vagy a vastagabb föld feletti törzse is.
Több évig volt jópár szőlőgyökér a háznál, amit pár éve kivágtam, csak rakosgattam ide-oda, mire tavaly kidobtam. Erre persze most meg kellene. De van még pár szép dekoratív vastagabb elágazás ezt használnám.
Miért ne lenne jó?
Perszte, hogy jó.
 
A naplók között is találhatsz jó pár remek akváriumot, ahol szőlőtőke volt a dekorfa!
Nézem, nem vagyok egy lakberendező, kell is az ihlet. Nem low-tech, hanem low-budget akváriumot készítek. Dunai saját kezűleg mosott kavics, nagyobb kavicsok az udvarból, és saját 5 éve száradó szőlőtőke a kamrából ha összejön, ha nem, még nagyobb kő.
 
És csak növényes lesz vagy tervezel bele valami élőlényt is?
A low budgeten is segíthet sokszor az ingyen elvihető topik!
 
És csak növényes lesz vagy tervezel bele valami élőlényt is?
A low budgeten is segíthet sokszor az ingyen elvihető topik!
Igen, kösz a tippet, az ingyen elvihetőre én is számítok. De hosszabb lesz a beüzemelés, mint számítottam. Hétvégén feltöltöttem az akváriumot a 2 napig mosott, öblített kővel. Kicsit volt szürke utána a víz az akváriumban, de szűrő megtisztította. Viszont ma észrevettem, hogy szürke por ült ki az üvegre, úgyhogy újra mosás következik. Órabérben számítva drága lesz ez az aljzat:)
Egyébként növényes+garnélás+minimális hal akvárium van tervben. Az feltétel, hogy nem lesz tető, mert funkciója lesz az akváriumnak a párologtatás is.
 
Sziasztok!
Végig olvastam a topikot,de nem találtam választ a régóta foglalkoztató kérdésre.Szeretnék most induló akváriumomba szőlőtőkét tenni.Ha lekenem akryl-gyantával ,az okoz valami kárt a tőkében?
Valakinek valami tapasztalat?
 
Sziasztok!
Végig olvastam a topikot,de nem találtam választ a régóta foglalkoztató kérdésre.Szeretnék most induló akváriumomba szőlőtőkét tenni.Ha lekenem akryl-gyantával ,az okoz valami kárt a tőkében?
Valakinek valami tapasztalat?
Miért akarod lekenni akryl-gyantával? Nélküle is tökéletesen megfelelő a szőlőtőke akváriumba, és még természetesebb is. A lényeg, hogy teljesen száraz legyen. A vékonyabb ágak (ujjnyi vastagok) rövidebb ideig bírják, kb. fél évig, de a tőke szinte örök élet + 2 év.
 
Azért gondoltam a gyantázásra,mert egy részét be akarom építeni a háttérbe.A többi viszont akkora,hogy nem tudom beáztatni semmiben.
 
Azért gondoltam a gyantázásra,mert egy részét be akarom építeni a háttérbe.A többi viszont akkora,hogy nem tudom beáztatni semmiben.
Ha beépíted a háttérbe, akkor nem gond, ha nincs előáztatva, mert a háttér lefogja, nem úszik fel, de előbb-utóbb megszívja magát. Ha begyantázod, akkor kb. soha nem fogja magát megszívni,és felúszik.
 
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van-e valakinek hosszú, folyamatosan (akár 3 év vagy több) tapasztalata szőlőtőkével? Máshol azt olvastam, hogy hosszú távon nem bírja víz alatt, hamar szétesik. (Egyébként a szerint az egyéb kerülendők: ciprus, cédrus és általában az örökzöldek és tűlevelűek, vadgesztenye, dió. Tilos, mert mérgező anyagok oldódnak ki belőle: orgona, borostyán, tiszafa.)
 
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van-e valakinek hosszú, folyamatosan (akár 3 év vagy több) tapasztalata szőlőtőkével? Máshol azt olvastam, hogy hosszú távon nem bírja víz alatt, hamar szétesik. (Egyébként a szerint az egyéb kerülendők: ciprus, cédrus és általában az örökzöldek és tűlevelűek, vadgesztenye, dió. Tilos, mert mérgező anyagok oldódnak ki belőle: orgona, borostyán, tiszafa.)
2 éve használok borostyán (régit, újat) és nem tapasztaltam semmilyen mérgezést.
 
Back
Oldal tetejére