• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

Beleteheted, de nem ajánlom. :)

1.: Borzasztóan fogja színezni a vizet.
2.: Nem fog elsüllyedni könnyen.
3.: Nyálkásodni fog vagy 3 hétig.
4.: A kis leváló kéregdarabokkal lesz tele az akvárium.

Mindenképp érdemes egy hordóba legalább 2-3 hétig áztatni, a legideálisabb a fél egy év.

3 hét áztatás után érdemes kifőzni, majd megsikálni és mehet bele az akváriumba. Tapasztalat! :)
 
Beleteheted, de nem ajánlom. :)

1.: Borzasztóan fogja színezni a vizet.
2.: Nem fog elsüllyedni könnyen.
3.: Nyálkásodni fog vagy 3 hétig.
4.: A kis leváló kéregdarabokkal lesz tele az akvárium.

Mindenképp érdemes egy hordóba legalább 2-3 hétig áztatni, a legideálisabb a fél egy év.

3 hét áztatás után érdemes kifőzni, majd megsikálni és mehet bele az akváriumba. Tapasztalat! :)

Rendben. Nagyon köszi a választ :)
 
Sziasztok!

A nálam lévő szőlőtőkén is előjött a fehér taknyosodás, majd szépen el is múlt. Viszont most szőrtüszőhöz hasonló penész lepte el a tőkék nagy részét, melyet csak sikálással lehet eltávolítani rendkívüli bűzárasztás közepette.
A tőkék teljesen ki voltak szárítva, permetezve sohasem voltak. 3 hónapig áztak gyakori vízcsere mellett. Van ötletek, hogy mi tévő legyek?
Köszönöm,
üdv., Lehel Gy.
 
Sziasztok!

A nálam lévő szőlőtőkén is előjött a fehér taknyosodás, majd szépen el is múlt. Viszont most szőrtüszőhöz hasonló penész lepte el a tőkék nagy részét, melyet csak sikálással lehet eltávolítani rendkívüli bűzárasztás közepette.
A tőkék teljesen ki voltak szárítva, permetezve sohasem voltak. 3 hónapig áztak gyakori vízcsere mellett. Van ötletek, hogy mi tévő legyek?
Köszönöm,
üdv., Lehel Gy.
vedd ki ha lehet, főzd ki enyhén sós vízben majd tiszta vízben is.
 
Nalam egy csapat sakura elintézte. A szőrökből mondjuk még most is látszik valami, de szerintem ez nem gond. Ha a diszkoszokat nem zavarja akkor szerintem senkit nem fog :)

Sziasztok!

A nálam lévő szőlőtőkén is előjött a fehér taknyosodás, majd szépen el is múlt. Viszont most szőrtüszőhöz hasonló penész lepte el a tőkék nagy részét, melyet csak sikálással lehet eltávolítani rendkívüli bűzárasztás közepette.
A tőkék teljesen ki voltak szárítva, permetezve sohasem voltak. 3 hónapig áztak gyakori vízcsere mellett. Van ötletek, hogy mi tévő legyek?
Köszönöm,
üdv., Lehel Gy.
 
Köszönöm az ötleteket, de a főzés ne járható tekintettel a tőke méreteire (1.2 m hosszú, 60 cm magas). Amit eddig kivettem, lesikáltam, forró vízben lemostam az most ott bűzlik a kocsibeállóba. Egyszerűen használhatatlan. Ez a "szőr rengeteg" rendívül sokat ront az akvárium élvezeti értékén.
Már azon filozofálok, hogy megy a kukába, aztán jöhet a red moor fa. Az is produkálhat hasonló szőröket?
 
Sziasztok
Sikerült hozzá jutnom 2 szép tőkéhez. Sajnos egyik másik ágat már megrágta az idő vas foga. ..rohad kissé...sajnos hosszában is szét van kicsit nyilva a legvastagabb ág. Szerintetek érdemes berakni az akváriumba? Permetezve biztos volt de nem mostanában. Méretei miatt kifőzni nem tudom. Vagy felesleges szenvedés az előkészítése?
Köszönöm
 
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni szőlőtőkével kapcsolatban .van egy szép darabom megtisztítottam a kérgétől és már 2hét 3 napja ázik el süllyed magától már
A kérdésem az lenne hogy valami fehérnyálkás dolog jelent meg rajta itt ott és nem tudom mi lehet az válaszokat előre is köszi
 
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni szőlőtőkével kapcsolatban .van egy szép darabom megtisztítottam a kérgétől és már 2hét 3 napja ázik el süllyed magától már
A kérdésem az lenne hogy valami fehérnyálkás dolog jelent meg rajta itt ott és nem tudom mi lehet az válaszokat előre is köszi
Pont itt az oldalon feljebb írják: hideg víz, forró víz, sós víz, sika-mika, sakura, satöbbi...:)
 
Köszönöm az ötleteket, de a főzés ne járható tekintettel a tőke méreteire (1.2 m hosszú, 60 cm magas). Amit eddig kivettem, lesikáltam, forró vízben lemostam az most ott bűzlik a kocsibeállóba. Egyszerűen használhatatlan. Ez a "szőr rengeteg" rendívül sokat ront az akvárium élvezeti értékén.
Már azon filozofálok, hogy megy a kukába, aztán jöhet a red moor fa. Az is produkálhat hasonló szőröket?
Pont itt az oldalon feljebb írják: hideg víz, forró víz, sós víz, sika-mika, sakura, satöbbi...:)
Köszi a választ most már látom :)
 
Sziasztok
Sikerült hozzá jutnom 2 szép tőkéhez. Sajnos egyik másik ágat már megrágta az idő vas foga. ..rohad kissé...sajnos hosszában is szét van kicsit nyilva a legvastagabb ág. Szerintetek érdemes berakni az akváriumba? Permetezve biztos volt de nem mostanában. Méretei miatt kifőzni nem tudom. Vagy felesleges szenvedés az előkészítése?
Köszönöm

A rohadt részeket én mindenképpen levenném, de a permetezés miatt azt mondanám, hogy inkább próbálj beszerezni másik szép tőkét. Vannak olyan permetszerek amiknek nagyon hosszú a bomlási ideje, így én inkább nem kockáztatnék velük, nehogy a vízben oldódjon ki belőle a permet.
 
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni szőlőtőkével kapcsolatban .van egy szép darabom megtisztítottam a kérgétől és már 2hét 3 napja ázik el süllyed magától már
A kérdésem az lenne hogy valami fehérnyálkás dolog jelent meg rajta itt ott és nem tudom mi lehet az válaszokat előre is köszi
Minden fán megjelenik a vízbe rakás után ez a réteg,2 hét alatt eltűnik. Söt az évek óta víz alatt levő fa ha kiszárad és újra akváriumba kerül akkor is előjön ez a nyálkás réteg. Sok a algázó hal szereti ,viszont a szűrőt nagyon könnyen eltömi, és akkor takarítás a vége előbb utóbb! :)
 
Tud valaki embert, aki olcsón lekérgezi homokfújással a tőkéimet? (Bp, Gödöllő környékén)
 
Utoljára módosított:
Tud valaki embert, aki olcsón lekérgezi homokfújással a tőkéimet? (Bp, Gödöllő környékén)
Ha nem találok szakembert, akkor én hogyan tudom jól leszedni a kérget? A tőkék most száradnak a napon, tegnap lettek kivágva, de már eléggé el voltak száradva amúgy is. A kezemmel leszedtem a kéreg nagy részét, simán lejött, de a maradékot mivel szedjem le?
 
Ha nem találok szakembert, akkor én hogyan tudom jól leszedni a kérget? A tőkék most száradnak a napon, tegnap lettek kivágva, de már eléggé el voltak száradva amúgy is. A kezemmel leszedtem a kéreg nagy részét, simán lejött, de a maradékot mivel szedjem le?
Siman kapard le egy tapetavago kessel vagy hasonloval. Ha marad rajta valamennyi, szerintem az sem olyan veszes dolog.
De ird be a keresöbe, hogy "homokfuvas Gödöllön", es rögtön kiad egy gödöllöi ceget, öket megkerdezheted.
 
Hogyan lehet meggyorsítani a tőkék szárítását? Az enyémek kb. 2 hete száradnak: eddig kint voltak a háztetőn, ott kaptak hőt rendesen, de sajnos már jönnek a hűvösebb, felhősebb idők, ezért valamit ki kell találnom, mert még nem száradtak teljesen ki.
Korábban írták, hogy a sütőbe berakva pár óra alatt kiszárad, de az én ágaim túl nagyok a sütőmhöz. Van valakinek ötlete?

Nekem az jutott eszembe, hogy a szalonnasütőmbe tüzet rakok, de most a nyársak helyett az ágakat rakom fölé egy rácsra, és a parázs fölött kiszárítom. Ebben az esetben viszont kap füstöt a cucc töményen, amit talán veszélyes lehet később az akvárium élővilágára.
 
Van valakinek egy olyan kemencéje, ahova befér a 8 centi hosszú szőlő, és egy fél napig szárítja nekem? :) A fűtés költségét kifizetem. De nekem még pénzt is megér az, hogy a 2 hét múlva induló akváriumomba a tőke ne kezdjen el rohadni azért, mert nem volt teljesen kiszárítva.
 
Back
Oldal tetejére