• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Széltető - Weathertop

Ez a negyedik napja az akváriumnak, de az Elatine elkezdett gyökeret ereszteni, és az üveg mentén már látszódik is pár gyökércsík :) Egyenlőre azzal is megelégednék ha erős gyökérzetet növesztene, és nem olvadna el. (Az UG után talán az Elatine a legmókásabb növény ilyen szempontból). A napi többszöri szellőztetést nem tudom rendesen megoldani, úgyhogy ráeresztettem végül a gázt, napi 9× kapcsol be 10 percekre. A Stau gyökérzetét ugye mivel nem üveg mentén ültettem nem látom, cserébe elég nagy légzőgyökereket növesztett, ezt is biztató jelnek veszem. :) Lilaeopsis elvan, nem látok változást, de folyamatosan nedvesen tud maradni ő is.
Nem akarlak elkeseríteni, de az olvadás nálam például az UG esetében a feltöltés után történt, hiába neveltem másfél hónapot szárazon. A CO2 meg nem hiszem, hogy megoldás a szellőztetés helyett, szellőztetni inkább azért kell, hogy ne rohadjon be az egész dunsztosüveged.
 
Nem akarlak elkeseríteni, de az olvadás nálam például az UG esetében a feltöltés után történt, hiába neveltem másfél hónapot szárazon. A CO2 meg nem hiszem, hogy megoldás a szellőztetés helyett, szellőztetni inkább azért kell, hogy ne rohadjon be az egész dunsztosüveged.
Szellőztetni szellőztetek, hogy ne rohadjon be, ez alap, csak napközben nem tudom "újratölteni" friss levegővel az üveget, ezért nyomom a gázt hogy legyen tápanyaguk a növényeknek. Attól viszont kicsit félek amit írtál, hogy nálam is a feltöltés után kezdődnek majd a bajok... meglátjuk. Szép Elatinet már láttunk itthon, UG-t még sajnos nem
 
Érdekes dolog történt. Kertipartyt rendeztem tegnap, úgyhogy hajnali kettőkor a szobámba visszatérve vettem észre hogy a lámpa nem kapcsolt ki tízkor... ennek az lett az eredménye, hogy az Elatine egy nap alatt fejlődött annyit, mint az elmúlt négy napban összesen nem. Mindenhol gyökérkezdeményezések, új hajtások. :) Tanulság: Inni kell és bulizni, és akkor nő az Elatine. :D:D
 
Egyre jobban tetszik.Nekem tul nyugis scape,en szeretek a vizbe nyulkälni,alakitgatni.
 
Egyre jobban tetszik.Nekem tul nyugis scape,en szeretek a vizbe nyulkälni,alakitgatni.
Ez még bőven nem a vége ;) Hátulra jön egy stem sor (Rotundifolia, HM) Jobb hátulra blyxa, egy kevés moha ide-oda. Alakul ez még, de azt nem tudom/akarom szárazon nevelni mert csak macera
 
Nagyon tetszik a scape. Ha újraindítom növényesként az 54 literes akváriumot, akkor valami ilyen minimál scape-t szeretnék majd. Kíváncsian várom a folytatást :)
 
Na, túl jól alakultak a dolgok, megjelent az első probléma:

A talaj felső egy centis rétege az üveg mentén bezöldült. A frontüvegnél ahol a legalacsonyabb a talaj ott egészen elhanyagolható, hátul viszont elég erős a jelenség. Szaga nincs az akváriumnak. Alga vagy penész, szavazzatok! :)
 
Na, túl jól alakultak a dolgok, megjelent az első probléma:

A talaj felső egy centis rétege az üveg mentén bezöldült. A frontüvegnél ahol a legalacsonyabb a talaj ott egészen elhanyagolható, hátul viszont elég erős a jelenség. Szaga nincs az akváriumnak. Alga vagy penész, szavazzatok! :)
dobj egy fotót, de így elsőre cianora szavazok, ha az, akkor indítás után el fog múlni szerintem
 
Elég hatásos a scape és így háttérnövények nélkül meg van még a monumentalitása is. Biztos akarsz hátra magas növényeket?
 
Elég hatásos a scape és így háttérnövények nélkül meg van még a monumentalitása is. Biztos akarsz hátra magas növényeket?
Egy kis vörös stem sort szeretnék, de biztos hogy alacsonyan fogom tartani, éppcsak egy-két centit fog kilógni a kövek mögül. Ez hátha ad egy kis felkelő-lemenő nap feelinget, jó háttérvilágítással, másrészt kicsit talán segít az algák ellen.
 
Back
Oldal tetejére