• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Széltető - Weathertop

Nagyon kezdő/hozzánemértő vagyok, de nekem a bal hátsó kő most így kilóg, meg tudod nézni, hogy elforgatod(most nem "szálirányban" van az előtte lévőkkel), és talán inkább oldalra/oldalra fel "nyúlik" ki?

update: kimaradt, hogy amúgy nagyon tetszik és izgalmas a scape ;)
 
Utoljára módosított:
Nagyon kezdő/hozzánemértő vagyok, de nekem a bal hátsó kő most így kilóg, meg tudod nézni, hogy elforgatod(most nem "szálirányban" van az előtte lévőkkel), és talán inkább oldalra/oldalra fel "nyúlik" ki?
A bal hátsó kő nekem is "furcsán" néz ott ki. Én vetnék egy pillantást egy olyan verzióra is, hogy az nincs benne. Persze ez csak egy ötlet. Amúgy nagyon tetszik az elképzelés. Már nagyon várom a növényesítés utáni állapotot.
 
Nagyon kezdő/hozzánemértő vagyok, de nekem a bal hátsó kő most így kilóg, meg tudod nézni, hogy elforgatod(most nem "szálirányban" van az előtte lévőkkel), és talán inkább oldalra/oldalra fel "nyúlik" ki?

update: kimaradt, hogy amúgy nagyon tetszik és izgalmas a scape ;)
A bal hátsó kő nekem is "furcsán" néz ott ki. Én vetnék egy pillantást egy olyan verzióra is, hogy az nincs benne. Persze ez csak egy ötlet. Amúgy nagyon tetszik az elképzelés. Már nagyon várom a növényesítés utáni állapotot.

Nélküle sajnos elég üres lenne az a rész, kell oda valami. A száliránya egyébként sajnos tényleg nem passzol, viszont (és ez a kép gyengesége is) Az a kő kiegészíti a főkövet, mintha annak a folytatása lenne, csak "kitört" egy darab.
 
Nélküle sajnos elég üres lenne az a rész, kell oda valami. A száliránya egyébként sajnos tényleg nem passzol, viszont (és ez a kép gyengesége is) Az a kő kiegészíti a főkövet, mintha annak a folytatása lenne, csak "kitört" egy darab.
Ezért is mondtam, hogy csak elfordítani, nekem is üres lenne az a rész. Az utóbbi nekem nem jön át a képen, de élőben biztos jobban mutat. Alig várom növényesítve! ;)
 
Na, egy rövidebb időre végeztem az ültetéssel, mai nappal elkezdődik a DSM. Ma beültetésre került az Elatine Hydropiper, Staurogyne Repens, valamint Lilaeopsis Brasiliensis. Mind a három növényből zselés változatot használtam, hiszen azok alapból szárazon nevelkedtek, nem kell alkalmazkodniuk a párás környezethez. 5 doboz Elatine, 2 doboz Lilaeopsis és 1 dobos Stau került be, ez (mivel elég sok kő van bent) a főkő mögötti részt leszámítva teljesen beterítette az akvát. A következő körben jobb oldalra kerül majd be egy doboz Parvula, hogy az is még a DSM alatt rendes gyökérzetet növesszen. Érdekességképp, kb 15 kiló kő került be, 12 liter Amazonia és egy kevés Powderrel van megszórva az egész teteje. Legalább egy hónaposra tervezem a DSM-et, meglátjuk hogy mennyit tudnak ennyi idő alatt fejlődni a növények. Egyenlőre azon imádkozom hogy ne olvadjanak el, és meginduljanak.

DSM - Day 0 by Márk Paróczi, on Flickr
 
Ha tudsz naponta többször párásítani,akkor érdemes hagyni egy centi rést valamelyik oldalon,akkor több lesz bent a co2.Ez serkentően hatna a növekedésre! :)
 
Ha tudsz naponta többször párásítani,akkor érdemes hagyni egy centi rést valamelyik oldalon,akkor több lesz bent a co2.Ez serkentően hatna a növekedésre! :)

Azon gondolkoztam, hogy mi lenne akkor, ha napközben egyszer-kétszer bekapcsolnám a mágnesszelepet a Co2 palackon, és a csövet szimplán bevezetem az akváriumba. A Co2 nehezebb a levegőnél, úgyhogy az a növények szintjén rekedne meg, azok pedig azonnal tudnák hasznosítani, este pedig miután lekapcsolt a lámpa tartok egy szellőztetést hogy éjszakára legyen oxigénjük.
 
Ez a negyedik napja az akváriumnak, de az Elatine elkezdett gyökeret ereszteni, és az üveg mentén már látszódik is pár gyökércsík :) Egyenlőre azzal is megelégednék ha erős gyökérzetet növesztene, és nem olvadna el. (Az UG után talán az Elatine a legmókásabb növény ilyen szempontból). A napi többszöri szellőztetést nem tudom rendesen megoldani, úgyhogy ráeresztettem végül a gázt, napi 9× kapcsol be 10 percekre. A Stau gyökérzetét ugye mivel nem üveg mentén ültettem nem látom, cserébe elég nagy légzőgyökereket növesztett, ezt is biztató jelnek veszem. :) Lilaeopsis elvan, nem látok változást, de folyamatosan nedvesen tud maradni ő is.
 
Back
Oldal tetejére