• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szat Clearwater

Nekem benne van a külsőben a Clear Water növényese de nem találok hiánytünetet azért kérdezem,meg a papírján is az van hogy ajánlott kimondottan növényes aksiba .

Van esetleg komolyabb gondod az algákkal? Ha igen, akkor abban szerepet játszhat a különböző nitrogénvegyületek körforgása. Ha ebbe beleszól a Clear Water, akkor maga az algásodás egy hiánytünet, mert a tápanyagok rossz hasznosítását jelenti. Az pl. egy érdekes kérdés - nem tudom, hogy van-e rá válasz - hogy a növények pl. mikor produkálnak hiánytünetet: ha valamiből keveset vesznek fel, vagy akkor, amikor egyáltalán nem jutnak hozzá ahhoz, amihez az adott körülmények között (pl. fényviszonyok) szükséges lenne.

De igazából személyes tapasztalata rajtad kívül nincs ezzel itt senkinek. Eddig aki a Clear Waterről itt írt, azt maga sosem próbálta ki, csak másra hivatkozott vagy még arra sem, csak egyszerűen elemezte az elvet, ahogy működik. Ha nálad nem okoz semmilyen gondot, akkor a tapasztalatod egy nagyon komoly érv. Ezt mondanám azoknak, akik minden személyes kapcsolat nélkül utasítják el ezt a víztiszítátási lehetőséget. Ahogy az angol mondja "hearsay", mert látom ezen a fórumon szeretik az angol kifejezéseket:)
 
Megint OFF: tudom erről nyíltan senki nem beszél itt, de azt mindig szem előtt kell tartani, hogy ez nem egy pártatlan fórum! Nyilván egy cég üzemelteti az oldalt, aki a témában bizniszel és ezért terelgetik a jó népet egy bizonyos irányba és így az általuk forgalmazott termékek kerülnek előtérbe. Nincs is ezzel semmi gond! Az vesse az első követ aki az ő helyzetükben nem így csinálná (én is ezt tenném) meg igazából jó dolgokra szeretnének ők rávezetni! Csakhát manapság már nagyon kevés ember engedheti meg magának, hogy ezt a hobbit ilyen szinten, színvonalon űzze... Itt azért úgy röpködnek a márkák, meg az összegek, hogy huh. Néha jól leizzadok...újra írom: nincs ezzel baj, én csípem a csapatot, a srácokat, ha a pénztárcám engedi meg is győzhetnek bármiről ami valóban jó, de amíg ez nem így van én azért megnézem máshol is, hogy mik a tapasztalatok. Ahol kicsit pártatlanabbak a témá(k)ban. Remélem nincs harag! Nem szándékoztam vitát szítani. Ez csak amolyan "hangos" elmélkedés. OFF vége. Peace. :)
 
Ha hazaerek valaszolok, de addig is semmi baj azzal hogy a penztarcadat nezed. A baj azzal van ha mindenfele tudomanyos vizsgalat nelkul ket kulsore hasonlatos anyagot azonosnak mondasz es ezt tenykent terjesztitek. Vagy neked az adidas meg az adios cipo is ugyanaz mert ugy nez ki? ;) az altalatok partatlankent megemlitett forumot is egy kereskedelmi ceg vezeti. Mondjam tovabb? Inkabb nem. Ha ugy erzed nalad mukodnek a termekek ok, de kerlek ne ird hogy ugyanaz mert ez badarsag.
 
OFF
Ezt én is tudom.
Itt nem az volt a kérdés,hogy jelen van-e,hanem hogy szükség van-e rá.
Nyilván a nitrogén körforgásban jelen van és ebből a szempontból szükség van rá,de nem az a cél,hogy szándékosan termeljük.
A halak és a bomlástermékek termelik és bizonyos szintet ki lehet mutatni.
De nem mindegy ,hogy mennyit.Azért cseréljük a vizet,hogy ez minél kevesebb legyen és ne halmozódjon fel.
Hiszen ez ott is le van írva.

Ezt is el lehet olvasni.
Red Sea Ammónia (NH3/NH4) teszt - Akvárium vízteszt - Kellékek Green Aqua

ON
Én most betettem egy Szatot az akiba,most egyenlőre csak oda,meglátjuk mi lesz.:)
 
Szóval marketing nem marketing azt akartam mondani, hogy rengeteg vízpolírozó anyag létezik. Hatékonyságban, élettartamban és használat közbeni tulajdonságokban eltérnek. Eddig bármilyen más víztisztítót néztünk benne volt, hogy nitrát és vagy foszfátot is kikapja a vízből. Ez a növénytápok miatt nem jó.

Ma éppen a kezemben volt a boltban a Rowa ilyen terméke is, dettó ugyanez a probléma. Minden más helyen tökéletesen használható, de a növényesben szükség van ezekre a tápanyagokra.

A purigent az egész világon használják növényes berkekben. Tökéletesen műxik hiánytünetek nélkül.

Nem látod a hiánytünetet? Nem vagy egyedül, szerintem a növényesek többsége nem vagy nehezen ismeri fel milyen hiánytünetei vannak, ahogy az ebből következő problémákat sem. Növényezésben is kell egy szint amikor komolyabban érdekelnek az ilyen dolgok. Addig csak azt látod, hogy szép meg nem szép, algás meg nem algás. De az hogy ugyanabból a növényből is mi az ami a legjobb formát mutatja és mi az ami vegetál csak később sok sok akvárium összepakolása után jön.

ui: nincs pártatlan fórum csak ami annak mondja magát:p
 
Mielőtt egyenlőség jelet tennénk:

Szemcseméret egyforma?

Értem én és egyet értek, de ezek tényleg ugyanazok. Sőtt másnál is láttam, csak elérakták, hogy AquaZ, stb. de ez nyílt titok, hogy egyforma és több cég saját márkásként árulja. Pl, arra gondolok, hogy a gyermelyi gyárt tésztát a CBA-nak, Coop-nak, Reálnak, stb. de csak 1 gyártósor van, a címkézőben dől el minden, de az áru ugyanaz (a gyermelyi tészta saját csomagolása a legdrágább, de az is ugyanaz a tészta). Viszont ez valóban nem seachem... (de én ilyet nem is állítottam) :)
 
Mielőtt egyenlőség jelet tennénk:
Lesüllyed vagy lebeg?
;-)
Mindkettő volt már a kezemben és mindkettőben voltak szemcsék melyek lebegtek egy darabig.
Ez viszont a kőzet felépítése miatt természetes.
Ezt nem tekinteném hátránynak sőt .
 
Nem tudom,de mintha Woctrax(mikroszkóp alatt nézve) is mintha írt volna ilyet,hogy hasonlóan jó a két anyag...
De attól még lehet ,hogy nem ugyan az.
 
No de ezt Wotrax írta anno :

A képek alapján a Matrix trop. egy kategóriába tartozik a Seachem és a Van Gerven termékével (és még a Filterlith nevű szűrőanyaggal - erről is teszek fel képet, ha megtalálom ;) ). Az elemanalízis képét összehasonlítva e kettővel, én újracsomagolt VG Substraat-nak mondanám,mintha csak ikrek lennének.​
Akkor mi a baj vele ?
Nem értem :(
Ő sem volt képben ?
Mi ebben a jó ?
 
Nem írtam volna az egyenlőségjelekre, ha nem tudtam volna a választ :)
Mindkettő volt már nálunk és nem ugyanaz. És van nekem két farmerem, de az egyik elszakadt egy éjjelen... :)
 
Back
Oldal tetejére