• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szat Clearwater

Lacos

Kertész szaki
Ez a Seachem Purigen olyasmi mint a SZAT?
Abból régen a sügéresembe mindig volt pár zacskóval a szűrőben. 3 havonta sós meleg vizes oldatban regenerálni kellett. Olyan volt a víz tőle, mintha nem lenne az akiban víz, pedig 20-30db 10-15cm-es növényevő mbuna sügér az aljaz rendesen (magyarul szarnak ezerrel), jó gyors az anyagcseréjük... :D
 
Ez olyasmi mint a SZAT?
Abból régen a sügéresembe mindig volt pár zacskóval a szűrőben. 3 havonta sós meleg vizes oldatban regenerálni kellett. Olyan volt a víz tőle, mintha nem lenne az akiban víz, pedig 20-30db 10-15cm-es növényevő mbuna sügér az aljaz rendesen (magyarul szarnak ezerrel), jó gyors az anyagcseréjük... :D

Olyasmi megjelenésre, de minden másban más. A SZAT nem jó növényesbe. Ez igen.
 
Szat ugyanaz mint a clear water? Mert clear water-ből van kimondottan növényes úgytudom
 
Szat ugyanaz mint a clear water? Mert clear water-ből van kimondottan növényes úgytudom

Deedy,felejtsd el,állítólag egy és ugyan az mindegyik.Valaki kipróbálta növényesben és durva hiánytünet lett a vége.
Előtte meg minden rendben volt.
A Szat pont azt szedi ki,ami a növényeknek kell,a Seachem Purigen meg az,ami haszontalan.
 
Szat ugyanaz mint a clear water? Mert clear water-ből van kimondottan növényes úgytudom
Szerintem igen. Nekem úgy emlékszem növényes is volt, de attól még az az 1db anubiasom is csak tengődött, kb. 3 hónap alatt produkált 1 levelet, amit az mbunák kifejezetten csíptek. Mármint a friss levelet. :LOL:
 
Deedy,felejtsd el,állítólag egy és ugyan az mindegyik.Valaki kipróbálta növényesben és durva hiánytünet lett a vége.
Előtte meg minden rendben volt.
A Szat pont azt szedi ki,ami a növényeknek kell,a Seachem Purigen meg az,ami haszontalan.

Nekem benne van a külsőben a Clear Water növényese de nem találok hiánytünetet azért kérdezem,meg a papírján is az van hogy ajánlott kimondottan növényes aksiba .
 
Szerintem igen. Nekem úgy emlékszem növényes is volt, de attól még az az 1db anubiasom is csak tengődött, kb. 3 hónap alatt produkált 1 levelet, amit az mbunák kifejezetten csíptek. Mármint a friss levelet. :LOL:

Én a víz tisztasága miatt használom,nekem be vállt a 72 literes aksiba eddig tökéletesen.
 
Konkrétan ez van írva : A Clear Water műgyanta felületaktív anyagai képesek megkötni a nitrátokat és a niráttartalmú anyagokat, így az kristálytisztává teszi a vizet. Kellemes látványt biztosít ezzel számunkra, egyben kellemesebb környezetet teremt halaink számára és az így kialakult jobb fényviszonyok következtében növényeink is jobban fejlődnek.
 
Nekem is a sügéresbe, előtte is tiszta volt a víz csak kicsit opálos. Pedig azt kb. 40liter szűrőanyaggal szűrtem. Beledobtam a pumpa elé vagy 3-4 ilyen cuccot és nagyon zsír lett tőle a víz! :p
 
Konkrétan ez van írva : A Clear Water műgyanta felületaktív anyagai képesek megkötni a nitrátokat és a niráttartalmú anyagokat, így az kristálytisztává teszi a vizet. Kellemes látványt biztosít ezzel számunkra, egyben kellemesebb környezetet teremt halaink számára és az így kialakult jobb fényviszonyok következtében növényeink is jobban fejlődnek.

Pont most írtad le miért nem jó. Semmi nem jó ami nitrát és foszfát megkötő.
 
Back
Oldal tetejére