• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szat Clearwater

Akkor leírnám a tapasztalatomat,mert tegnap már nem igen volt időm válaszolni.
Van az Én 72 literes akváriumom. Mostanában el lepett kicsit a fonál alga,viszont bele raktam ezt a Clear Watert és alkalmaztam Tetra Algumin szert is ,de azóta mintha nem lenne algám azaz kezd fogyni elég szépen. Nem állítom ,hogy a Clear Water miatt,de ezzel csak azt akarom mondani,hogy nem kedvezek az algának,mert Clear Water-t használok.
Amióta bent van a vizem szép tiszta.1x regeneráltam sima sós oldatban valóban elfeketedett az oldat elég rendesen,tehát valamit megköt az biztos. De 1 dolgot leszögeznék: szerintem egyáltalán nem káros a növényekre és nem von el tápanyagot a növényektől ez a cucc. Ha így lenne nálam jelentkeznie kellett volna szerintem ha más nem a Blyxa-nal vagy a Marsilea környékén de köszöni szépen mind a kettő jól van. A Blyxa már 3 új bokrocska lett. Én egyenlőre amondó vagyok használom tovább,mert roppant egyszerű a regenerálása és hát a számomra elvárt hatást hozta. És hát ha nem lenne jó növényes akváriumba akkor szerintem ezt papíron sem ajánlaná a gyártó maga ! Ez lenne a személyes tapasztalatom...
 
Nitratot mertel? A blyxa nem tapigenyes noveny ahogy a marsilea sem.

Lehet csúnyán hangzik de a világ életemben sem járt nálam vízteszt soha. Ha a Blyxa igénytelen növény akkor miért foszlik szét a levele sok embernél ?
Nem akartam semmi vitát ebből csak a tapasztalatomat osztottam meg,mert látom sokan hozzászóltak itt sok félét tegnap óta.
 
Lehet csúnyán hangzik de a világ életemben sem járt nálam vízteszt soha. Ha a Blyxa igénytelen növény akkor miért foszlik szét a levele sok embernél ?
Nem akartam semmi vitát ebből csak a tapasztalatomat osztottam meg,mert látom sokan hozzászóltak itt sok félét tegnap óta.

Nem vitának szántam az előző bejegyzést, csak vannak olyan növények ami nem tápigényes. Ilyen a blyxa japonica is. Ahogy a Marsilea is a legigénytelenebb növények közé tartozik.
Nekik teljesen mind1, hogy mennyi nitrát van a vízben. Elvannak heti vagy ritkább tápozással is. A foszlás nem táp probléma. Leginkább vízparaméter és CO2. Sokat számít, hogy az alapanyag, milyen és mennyi időt töltött szárazon a növény mielőtt bekerül hozzád.

Nitrát tesztet azért kérdeztem, mert Seachem Purigen mellett nem látok Nitrát változást. Ezért jól alkalmazható alacsony tápozáshoz és olyan tápozáshoz is ahol a Nitrát jóval magasabb értéken van tartva.

Az előző bejegyzésekre is ezért írtam, hogy csak úgy beírni, hogy működik valami egy növényes esetén félrevezető lehet. Ha ismerjük a körülményeket, növényeket stb akkor képet kaphatunk arról is, hogy egy tápanyagzabáló akiban próbálod, vagy egy olyanban ahol heti tápozással is elmenne. Túlhajtott CO2-es aki ahol magas a tápanyagfelvétel, vagy egy lassabb akvárium.

Nem kell azonnal kötekedésnek venni, ha rákérdeznek valamire. :) Nem célom. A tesztek fontosak, ezek nélkül nem nagyon látod mi történik az akváriumodban. Én rámérnék a későbbi meglepetések elkerülésére.

Bármilyen gyártó ráírhat bármit az termékére. A növényezés szélesebb körben csak 1-2 éve jött divatba magyarországon. Azóta jelennek meg ilyen dolgok termékeken. De valóban növényesek számára készült? A gyártó járatos növényes akváriumok üzemeltetésében, növénydiagnózisban stb? A palettáját elnézve nem. Nem ez a profiljuk. Ezzel nem őket akarom leszólni, nagyon sok jó termékük van. De ha együtt dolgozol növényes cégekkel belelátsz abba, hogy hogyan tesztelnek és hogyan készülnek a növényes termékek. Tropicat hozhatnám példának.

Anélkül, hogy a Seachem termékét fényezném, ők növényes témában is rendesen fel vannak vértezve. Növénytápjaikat szélesebb körben használják, mint a Tropica növénytápjait. Így elég széles tesztközönség áll rendelkezésükre.

A visszajelzést egyébként köszi. Az infót elraktam magamba a két növény miatt. Jó lenne látni kicsit több infót, több tesztet is, lehet a szkeptikusság is elillanna.
 
Az a helyzet ezzel,hogy mondj nekem 1 igényes növényt és Én beszerzem és meglesem ,mert engem is érdekel akkor mi az igényes a HC-n kivül :) Víztesztet soha nem használtam eddig nem volt gondom jó pár éve akvarizálok ez a növényes rész nekem új teljesen de amit elültettem eddig megmaradt.
Nem vettem kötözködésnek SŐT örülök,hogy beszélgetünk erről,mert legalább olvasok tanulok. De egyenlőre nekem bent marad a Clear Water kipróbálom hosszabb távon,és esetleg igényesebb növényekkel is,mert úgy gondolom a körülmények megvannak és be tudnék vállalni valami extra igényes növényt is. ;)
 
Az a helyzet ezzel,hogy mondj nekem 1 igényes növényt és Én beszerzem és meglesem ,mert engem is érdekel akkor mi az igényes a HC-n kivül :) Víztesztet soha nem használtam eddig nem volt gondom jó pár éve akvarizálok ez a növényes rész nekem új teljesen de amit elültettem eddig megmaradt.
Nem vettem kötözködésnek SŐT örülök,hogy beszélgetünk erről,mert legalább olvasok tanulok. De egyenlőre nekem bent marad a Clear Water kipróbálom hosszabb távon,és esetleg igényesebb növényekkel is,mert úgy gondolom a körülmények megvannak és be tudnék vállalni valami extra igényes növényt is. ;)

Ezért is írtam fent, hogy már az igényesség szó sem egyértelmű. Mire igényes egy növény?
Fényre? CO2? Tápozás? Lágy víz? Savasabb közeg? Víz hőfok?

Vannak olyan növények ami minimálisan vagy egyáltalán nem érzékeny.
Van olyan ami a fentiek közül egyikre, többre, vagy mindenre érzékeny.

A HC amit írtál tényleg igényes, de csak hűvös víz és CO2-re. Fényre közepesen. Tápra talán kevésbé, de napi szinten nem.
Olyan növényekkel kellene tesztelni aminek gyors a tápanyagfelvétele, gyors a növekedése. És olyan akiban ahol nagyobb a növénymassza.

Mert 1-2 rotala szál nem sok vizet zavar :) Egy normál stemes akiban több száz szál gyorsnövésű növény van vagy ennek a sokszorosa (akvárium mérettől függően) 1-2 hónap után. Általában ezek azok az akváriumok, ami sok fény és CO2 mellett 1-2 nap táp kihagyás után is problémákat jelez.

Várjuk majd a tapasztalatokat. Ha jól rémlik Tibicuk is bedobott egy zacsit. Úgyhogy visszajelzés lesz. (y)
 
Igen,bedobtam,csak úgy bedobtam:D .Még a kezedet kezdetén a halas és a növényes határvonal
környékén maradt.Ha jól rémlik,nekem növényes Szat van.
Nálam nincs alga,nincs hiánytünet és borzasztó sűrű a növényzet.Nincs felkopaszodás a sűrű részeken sem.
Táp,co2 csúcsra játva.
Úgyhogy jó tesztalany.
 
A Szat Clear Water hatása a növényes akváriumra.
Nyírás előtt...
Minden növény sokkal sárgább.Az acicularison,parvulán barna szálak lettek,a Rotala green,HM,Bonsai sokkal fakóbb.
Gyakorlatilag az összes növényen látni valamit,főleg azt,hogy sárgábbak.
Nyírás után...
Megnyírtam a növényeket.Amit a HM alatt találtam,attól megijedtem.Tisztára sárga levelek
vannak alul.A rotalálnál is kezdődik.
A Staunál is látok sárga leveleket,azt hittem,rajta nem fog jelentkezni semmi,mert felül még nem látszott.
A Bonsaiból van olyan,amihez két hete nem nyúltam,elkeskenyedő vékony hajtásokat hoz.Előtte
meg szép egyforma volt mindenhol.Nitrát hiányra utaló jelek.
Víz paraméterek...
PH: 7
NO2: 0,1mg/l
K: 40 mg/l
PO4: 0,8 mg/l
NO3: 2,5 mg/l (!)
Fe: 0,3 mg/l
Itt is látható,hogy a nitrátot és a foszfátot is kiszedte a gyanta.
Normális esetben a nitrát és a kálium megközelítőleg egyforma,a foszfát pedig 3 körül van.
A gyanta csak belógatva volt az akiba.
Mióta kiszedtem,még a bubizás is más.
 
A Szat Clear Water hatása a növényes akváriumra.
Nyírás előtt...
Minden növény sokkal sárgább.Az acicularison,parvulán barna szálak lettek,a Rotala green,HM,Bonsai sokkal fakóbb.
Gyakorlatilag az összes növényen látni valamit,főleg azt,hogy sárgábbak.
Nyírás után...
Megnyírtam a növényeket.Amit a HM alatt találtam,attól megijedtem.Tisztára sárga levelek
vannak alul.A rotalálnál is kezdődik.
A Staunál is látok sárga leveleket,azt hittem,rajta nem fog jelentkezni semmi,mert felül még nem látszott.
A Bonsaiból van olyan,amihez két hete nem nyúltam,elkeskenyedő vékony hajtásokat hoz.Előtte
meg szép egyforma volt mindenhol.Nitrát hiányra utaló jelek.
Víz paraméterek...
PH: 7
NO2: 0,1mg/l
K: 40 mg/l
PO4: 0,8 mg/l
NO3: 2,5 mg/l (!)
Fe: 0,3 mg/l
Itt is látható,hogy a nitrátot és a foszfátot is kiszedte a gyanta.
Normális esetben a nitrát és a kálium megközelítőleg egyforma,a foszfát pedig 3 körül van.
A gyanta csak belógatva volt az akiba.
Mióta kiszedtem,még a bubizás is más.

Köszi, hogy bedobtad :) Hasznos lesz mindenkinek, a Wiki is mindjárt kész.
 
A kétkedőket lehet ez sem győzi meg ;) de nekünk hasznos az info. Kb erre lehetett számítani.

A két anyag Seachem Purigen - Szat gyanta regenerálása sem azonos, mitől lenne egyforma?

Ezért szoktam mondani, hogy olyan figyelje meg aki észre is veszi a jeleket. A növényei egészségesek. Sokan észre sem vennék, mert eleve tápozási és egyéb problémától nem fejlődnek megfelelően a növényei (csak a saját mércéje szerint)
 
Engem meggyőzött abban hogyha lesz helyem végre és újra lesz egy (afrikai, malawi-tavi) sügéres medencém akkor abba mindenképpen kell szereznem, mert ott pont ez a cél! :D (növényesbe viszont nem merném)
 
Nálam még minfig bent van. Növényeken hiánytünet nincs nőlnek úgy mint előtte sőt most hogy elkezdtem a vizet lágyítani Ro vízzel azóta a bubizás is visszajött,de azt tegyük hozza hogy a gh felment 10 ről 18ra 2 hónapja a szegedi csapvízbem ezért is álltal meg a növényeom a növésben. A gyanta marad bent víz tiszta egyenlőre.
 
A kétkedőket lehet ez sem győzi meg ;) de nekünk hasznos az info. Kb erre lehetett számítani.

A két anyag Seachem Purigen - Szat gyanta regenerálása sem azonos, mitől lenne egyforma?

Ezért szoktam mondani, hogy olyan figyelje meg aki észre is veszi a jeleket. A növényei egészségesek. Sokan észre sem vennék, mert eleve tápozási és egyéb problémától nem fejlődnek megfelelően a növényei (csak a saját mércéje szerint)


Számomra ez kicsit lenéző mondat volt,de lehet csak este van ;) nézd meg a naplómba a hydrocotyl-t a fa körül mekkora levelei vannak. Reggel teszek fel friss képet róla...tudom nem igényes növény de tápanyag szükségletei vannak,mert a kicsi garnélásomba 1-2cm es levelei vannak. A bonsai om meg 0,3 watt/l alatt is ki nőtt a garnélásba a vízfelszín fölé.
 
Akármilyen hihetetlen,azt hittem,hogy egy közönséges mohán(Spiky moha,na jó ő nem közönséges:D)
nem lesz soha hiánytünet.Pedig van!
Azt hittem ,hogy valami eszi a mohát.:pompous: De hát nem raktam be legalább 6 hónapja új halat.
Vékony hajtásokat hoz.
Ez az egész arra is jó volt,hogy megismertem a nitrogén hiányt töviről hegyire.:D
Most gyakori vízcserék mennek.Kíváncsi leszek,hogy mikor lesz javulás.
 
Számomra ez kicsit lenéző mondat volt,de lehet csak este van

Nem volt szándékomban. Ettől függetlenül egyetlen növény nem elégséges visszajelző. És ahogy nézem az akváriumod még nincs olyan fejlettségi szinten, hogy ilyen megfigyeléseket lehessen végezni rajta.
 
Akármilyen hihetetlen,azt hittem,hogy egy közönséges mohán(Spiky moha,na jó ő nem közönséges:D)
nem lesz soha hiánytünet.Pedig van!
Azt hittem ,hogy valami eszi a mohát.:pompous: De hát nem raktam be legalább 6 hónapja új halat.
Vékony hajtásokat hoz.
Ez az egész arra is jó volt,hogy megismertem a nitrogén hiányt töviről hegyire.:D
Most gyakori vízcserék mennek.Kíváncsi leszek,hogy mikor lesz javulás.
Nem a nitrogén hiánya.
Fájdalmas ilyen butaságot olvasni.
Valami másnak a hiánya , direkt nem mondom meg mi is az .
Dedaaynak akár igaza is lehet az eredményt tekintve , mert neki valószínűleg halai is vannak az akváriumban
 
Back
Oldal tetejére