• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szat Clearwater

Deeday elküldhetnéd Te is megméretni vizedet.A GA úgy tudom csinál ilyet.Postán simán el lehet küldeni
sürgősségivel.
 
Deeday elküldhetnéd Te is megméretni vizedet.A GA úgy tudom csinál ilyet.Postán simán el lehet küldeni
sürgősségivel.

Szia
Itt Szegeden is mérnek vizet,de sajnos nekem nem adatik meg jelenleg hogy 4-5000 ft ot fizessek ezekért a mérésekért,mert itt szegeden 600-700 ft / paraméter a vízmérés. Egyedül PH-t GH-t KH-t tervezek mérni.Azokat meg tudom oldani talán majd magam is. Csak nekem ez a téli munka sajnos nem munka:) Nyáron nyitottabbak a lehetőségeim mikor a szakmámban tudok dolgozni. Mindenesetre ,hogy a témánál maradjunk figyelgetem még a növényeimet és ha látok valamit meg írom mindenképpen.
 
A GA-nál úgy tudom a fele csak/db.Megmondod,hogy miket mérjenek.Elvileg a 3-4 érték fontos.
No2,K,Po4,No3.
Engem komolyan érdekel,hogy ha nálad tényleg normálisak az értékek,akkor mitől azok?
Mivel tápozol egyébként?Nem néztem.
Én porokból keverem,de szinte ugyan azt mint a GA táp.
 
A GA-nál úgy tudom a fele csak/db.Megmondod,hogy miket mérjenek.Elvileg a 3-4 érték fontos.
No2,K,Po4,No3.
Engem komolyan érdekel,hogy ha nálad tényleg normálisak az értékek,akkor mitől azok?
Mivel tápozol egyébként?Nem néztem.
Én porokból keverem,de szinte ugyan azt mint a GA táp.

Easy Life Profito és Easy Life Carbo amit használok napi 3-3 ml 72 brutto literre. + nagy nyomású co2. Mást nem használok egyenlőre ,tervezem a Green Aqua Micro és a házi macro táp használatát hamarosan. De egyenlőre eddig nekem ez a formátum be vállt.
 
Mekkora Szatod van?Különböző méretű kapható akvárium nagyságtól függően.
Nálam anno pont egy ekkora méretű akiban volt.
 
Furcsa dolog történt, vettem szat clear waterrt (k2), viszont szombat óta bent van a külsőben, de a vízen nem látok javulást.... Elvileg "kristálytisztává" teszi de nem.....Amikor purigent használtam akkor pár óra után látszódott a különbség.... itt nem.... mitől lehet? lehet hogy a többi funkcióját sem végzi el? Rendes díszállat boltban vettem...nem tudom mi lehet...
 
Furcsa dolog történt, vettem szat clear waterrt (k2), viszont szombat óta bent van a külsőben, de a vízen nem látok javulást.... Elvileg "kristálytisztává" teszi de nem.....Amikor purigent használtam akkor pár óra után látszódott a különbség.... itt nem.... mitől lehet? lehet hogy a többi funkcióját sem végzi el? Rendes díszállat boltban vettem...nem tudom mi lehet...

Ha lényegesen kevesebbet tettél be mint az ajánlott, akkor lehet ilyen.
Perlon azért legyen a szűrőben akár van szat akár nincs :)
 
Az lenne a kérdésem hogy hogyan néz ki egy regenerált clean water, mármint milyen szinűnek kell lennie? Betettem sóoldatba ahogy kell, ált kb 3 órát, jó kv színű lett a víz, de maga a gyanta szinte ugyanolyan erős barna mint mikor betettem, gondolom h nem lesz kristályfehér mint újkorában, de azért halványodhatna. Egyébként a víz tiszta lett tőle mikor megvettem, meg voltam elégedve a hatással.
 
Nekem is ilyen van, de most kicsit elbizonytalanodtam. Amikor vettem, még voltam ilyen " tudományos", és azért választottam ezt mert sós vizzel kell regenerálni. A víz nekem kristàlytiszta lett, kb 2 nap alatt. A növényes akváriumot csak most kezdem ,nem igazán tudom összehasonlítani. :(
 
Back
Oldal tetejére