• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szaporodás

Az ötletem jónak tűnt, hogy az eredeti akvárium vizét forgatom a szülő boxba, de reggelre apró szemcsék ültek az aljára, amiket próbáltam leszívni, persze jöttek vele az ikrák, azokat visszaraktam, és a rács tetejére raktam kis perlont, hogy szűrje a lebegő vackokat.
(Nem a gyilkolós perlonból, ez vadi új, gyári, előtte forró vízben átöblítve.)

Izgulok, mi vár este, amikor hazaérek!?
 
Nem tudom hol olvastam, de nem vicceltek mikor írták, hogy ha már egyszer párosodási hajlamot mutattak a paradicsomhalak, akkor nehezen hagyják abba. Nem győzök buborékfészket takarítani, de ezúttal túl későn kapcsoltam és már lepetéztek benne.

Most se takarítani, se vizet cserélni nem merek addig, amíg ki nem keltek. :S Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy gonosz legyek és hagyjam benne a hímet, hogy 1-2 napon belül felzabálja az ivadékokat, vagy vegyem ki. De hova rakjam? Így tök hirtelenjében nincs plusz helyem sehol egy kifejlett hím paradicsomhalnak, nemhogy egy bölcsődényi helyem több száznak. :S

Ötlet?
 
Műanyag szülőszoba esetleg? Mondjuk, ha utána nehézkes a kicsik elpasszolása, akkor hagynám a természetet dolgozni. Vagy már most leszedni az ikrákat, vagy hagyni, hogy annyi nőjön fel, amennyi el tud bújni a hím elöl.
 
Műanyag szülőszoba esetleg? Mondjuk, ha utána nehézkes a kicsik elpasszolása, akkor hagynám a természetet dolgozni. Vagy már most leszedni az ikrákat, vagy hagyni, hogy annyi nőjön fel, amennyi el tud bújni a hím elöl.
Az utóbbi érdekes kísérletnek hangzik, most kapott az akvárium egy vödörnyi Microsorumot @killer jóvoltából, nem látni még a felnőtt halakat se! :D Ami mázli, mert legalább a nőstények el tudnak bújni a túlbuzgóan védelmező hím elől.

Az a baj, hogy messze nincs akkora térfogatú akármim, amibe egyáltalán akkora méretűre neveljem a szaporulatot, hogy azok felkeltenék bárki érdeklődését. Antiszociálisabbak és nem is annyira díszesek mint a Betták, és a helyigényük is sokkal nagyobb, szóval gőzöm sincs kinek kellhetnek (én se vettem volna meg ha nem mondták volna nekem azt, hogy planáriát eszik, és 12 liter simán elég egyedenként). Azt sem tudom egyelőre, hogy melyik nősténytől van, mert ha spechti/opercularis hibridek, akkor elég unalmasan fognak kinézni (mint egy sötétebb, fakóbb mintázatú rendes opercularis, de legalább nem lesznek annyira pszichopaták).

Itt egyetlen dolog van ami tuti biztos, csinálok egy esőztetőt a szűrőre, hogy egyenletesebben kavarja fel a vízfelszínt, hogy esélyük se legyen többet buborékfészket építeni. A 140 literes akvárium alá meg megsürgetem a bútorlapot, hogy C tervnek ott nevelkedjenek. Na, sikerült összeszedni a gondolataimat, köszi! :D
 
Nem fogja szétstresszelni a hímet, hogy nem tud építeni? Nem értek hozzájuk, nem tudom mennyire viseli meg az ilyen a kicsi lelküket. : D De mondom, ha utána nem tudod őket elajándékozni, eladni, eleve felnevelni, akkor hagyd, hogy kikeljenek, legalább fehérjedús elesége lesz azoknak a halaknak egy ideig. : D
 
vagy esetleg a kicsiket lefényképezed és felteszed a fórumra, hogy jaj szegénykék milyen rossz nekik, mire Meskó megsajnálja őket és hazaviszi mind :ROFLMAO:
Nyugi, már lecsekkoltam, hogy milyen is a paradicsomhal (szép), de nem tudom őket hova tenni, amíg itt lakunk. Már végképp nem. Még szombaton megnézem a bettámat, aztán közlik az árát és sírva távozok, de már tényleg nem fér sehova semmi. A paradicsomoknak a két akvám összesen nem lenne elég, a terrárium elég nagy, de szerintem mindenki meglepődne, ha feltölteném vízzel. :D
 
vagy esetleg a kicsiket lefényképezed és felteszed a fórumra, hogy jaj szegénykék milyen rossz nekik, mire Meskó megsajnálja őket és hazaviszi mind :ROFLMAO:
Lássuk csak, 1 pár 80 liter de 120 liter hímenként, 1 szaporulat 500-1000 egyed... @Meskó , van elfekvőben egy üres olimpiai úszómedencéd? :ROFLMAO:

Amúgy jó ötlet a vidi, 40 literben fognak nyomorogni, meg alákeverek egy kis Sarah McLachlan-t
 
Hát az most pont nincs. :D De ha ennyire sok ikra van, én lehalásznám azt a habfészket, állítólag vajas pirítóssal finom az ikra. :'DDD A lényeg, hogy ha nem tudod őket eladni, tényleg felesleges megvárni, amíg kikelnek.
 
Hát az most pont nincs. :D De ha ennyire sok ikra van, én lehalásznám azt a habfészket, állítólag vajas pirítóssal finom az ikra. :'DDD A lényeg, hogy ha nem tudod őket eladni, tényleg felesleges megvárni, amíg kikelnek.
viszek neked egy kis kaviárt, azt jót mulatok mikor naplót nyitsz arról hogy megpróbálod felnevelni őket :ROFLMAO:

De a meglátás helyes. Szerintem is jobb most megszabadulni a nem kívánt szaporulattól mint megvárni hogy kikeljenek.
 
Hát az most pont nincs. :D De ha ennyire sok ikra van, én lehalásznám azt a habfészket, állítólag vajas pirítóssal finom az ikra. :'DDD A lényeg, hogy ha nem tudod őket eladni, tényleg felesleges megvárni, amíg kikelnek.
Pénzt semmiképpen sem kérnék értük, már annak örülnék, ha elhordanák mind. Mindenesetre érdemes lenne megtartani a szebbeket. Ivadéktápom már van, mióta először buborékfészket épített a hím, de az vaklárma volt, szóval jelen pillanatban hely kivételével minden adott ahhoz, hogy felneveljem a maradékot, miután megtömték magukat a nagyok.

Izé, rövidre fogva a szót... vettem egy 57 literes műanyag tárolódobozt. :whistle: :oops:
 
Pénzt semmiképpen sem kérnék értük, már annak örülnék, ha elhordanák mind. Mindenesetre érdemes lenne megtartani a szebbeket. Ivadéktápom már van, mióta először buborékfészket épített a hím, de az vaklárma volt, szóval jelen pillanatban hely kivételével minden adott ahhoz, hogy felneveljem a maradékot, miután megtömték magukat a nagyok.

Izé, rövidre fogva a szót... vettem egy 57 literes műanyag tárolódobozt. :whistle: :oops:
Az mindenképpen hasznos. (y)
 
Sziasztok!

Pár napja - néhány napos távollét után - feltűnt, hogy a vitorláshalak ikrái kikeltek. Ezeket eddig még ikra korukban megették, de most valami történhetett...
Még a levelekre vannak ragadva a picik, de már mozognak. A szülők elég vehemensen védik, még a fonálalga takarítást is félve csinálom :)

A dilemmám, hogy kivegyem-e a levelet az apróságokkal egy pici akvába (amihez SOS kéne egy akva is, mert csak 120L-es van itthon:) vagy maradjanak bent és meglátjuk...
Van hova elbújniuk, bár aggódom, hogy a szűrő beszívja őket vagy a neonhalak befalatozzák őket.

A bent tartás mellett szól, hogy felfedeztem 3 Balck Molly-t is, kb 6-8mm méretben. Tehát valahogy ők is túlélték a dolgot.
A kiszedés mellett, hogy gőzöm sincs mit fognak enni és azt hogy juttatom el nekik.

Nagy dilemma...
Mit gondoltok?
 
Szia!
Gratula! Ugye milyen csodás érzés meglátni a pöttömöket?

A molly azért más, nem ikrából küzdi fel magát.
Én a piciket kivenném és találsz itt bőven tanácsot, mikkel etetheted őket!
Sok sikert hozzájuk!
 
Tényleg fantasztikus érzés :) Még a gyereket
Sikerült beszereznem egy "szülőszobát". Ami megmaradt azt át is teszem bele hamarosan.

Szia!
Gratula! Ugye milyen csodás érzés meglátni a pöttömöket?

A molly azért más, nem ikrából küzdi fel magát.
Én a piciket kivenném és találsz itt bőven tanácsot, mikkel etetheted őket!
Sok sikert hozzájuk!

Köszönöm.
A megmaradtak kikerültek egy "szülőszobába" az akváriumban. Meglátjuk mi lesz belőlük:)
 
A szülőszoba nem jött be...:(
A "lehulló" piciket átszipkázta a vitihal és újra elhelyezte (kiköpte) kint egy levélen.

Úgyogy az összes pici ismét szobán kívül van :)
Patthelyzet, mert nem tudom kivenni még őket. Nem működik a levegőztetőm... :(
 
Nekem olyan a szülőszobám, amit kívülre akasztasz, az akvárium vizét forgatja át rajta, de a többiek nem férnek hozzá.
Wave box.
Most épp üzemen kívül, szívesen kölcsönadom, bár légpumpa ehhez is kell.(n)
 
Back
Oldal tetejére