• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szaporodás

Akkor marad majd a seras kaja nem fogok ezzel töketlenkedni meg ez a zaj egy kicsit idegesítő esténként
 
Meglátjuk mi lesz hét végéig adok nekik határidőt. Ha addigra már nem lesz élő egyed 5 nél több akkor abbahagyom.
 
Nem ismerem a gurámikat, úgyhogy javítsatok ki, ha hülyeséget mondok.
Nekem guppik ( és otok )vannak amik fogságban is szaporodnak, de én soha nem adtam nekik semmi féle bébi kaját és a guppikkal jelenleg nem bírok úgy túl vannak szaporodva.
 
Nem ismerem a gurámikat, úgyhogy javítsatok ki, ha hülyeséget mondok.
Nekem guppik ( és otok )vannak amik fogságban is szaporodnak, de én soha nem adtam nekik semmi féle bébi kaját és a guppikkal jelenleg nem bírok úgy túl vannak szaporodva.
A guppik eleven szulo fajtak, kb 5 szor akkora meretuek a guppi ivadekok mint az ikrabol kikelt ivadekok. Ebbol adodoan a guppik miutan megszuletnek mar akkor kepesek az orolt lemezes tap elfogyasztasara. Oto ivadekok pedig kikelesuk utan algakat esznek amit leeszegetnek innen-onnan.
 
Az oto ivadékot még meg is tartanám de aguppit inkább csukaeleségnek szánja az ember.
Sajna ma szembesültem azzal a ténnyel, hogy az összes kis gurámim elpárolgott. Hogy hova lettek rejtéj bár szerintem a hálón keresztül a nagyobb halak kiszippantották őket. Szerzek majd egy kis akváriumot a legközelebbi szaporodásra ez a hálókockás elkülönítés sajna nem vált be. De a rákocskák viszont minden nagyobb odafigyelés nélkül kikeltek nem egy bobyolult dolog akárki akármit mond a keltetésük.
Tanult kollégánk BoMa pofonegyszerű leírásával tökéletes munka ment végbe. Ez úton is köszönet neki!
 
Na mégis van 5 kicsi gurámim! :D
És már az oldalúszóik is nagyon szépen látszanak. Szerintem még max egy hónap és tudok adni belőlük majd aki igényli a picúrokat.
 

Attachments

  • 20180227_221550.jpg
    20180227_221550.jpg
    146.2 KB · Megtekintések: 4
  • 20180227_221533.jpg
    20180227_221533.jpg
    135.5 KB · Megtekintések: 3
Sziasztok!

Nem rég óta vannak guppik nálam. Jól gondolom, hogy a nőstények hamarosan kicsijei fognak születni? Már elég kerek a hasa.

Mikor érdemes beraknom a szülő dobozba? Nem akarom, hogy sokat legyen egy szűk helyen. Köszönöm a segítséget!
 

Attachments

  • 58679891-B625-4177-9505-1D077ADD9BB5.jpeg
    58679891-B625-4177-9505-1D077ADD9BB5.jpeg
    267.5 KB · Megtekintések: 2
  • F4703A2A-5D9A-4562-A8C6-1561F6BEA74B.jpeg
    F4703A2A-5D9A-4562-A8C6-1561F6BEA74B.jpeg
    209.6 KB · Megtekintések: 3
  • E43C4EB7-C324-4AD9-AFF2-8A2056FD35D2.jpeg
    E43C4EB7-C324-4AD9-AFF2-8A2056FD35D2.jpeg
    192.7 KB · Megtekintések: 4
Sziasztok!

Nem rég óta vannak guppik nálam. Jól gondolom, hogy a nőstények hamarosan kicsijei fognak születni? Már elég kerek a hasa.

Mikor érdemes beraknom a szülő dobozba? Nem akarom, hogy sokat legyen egy szűk helyen. Köszönöm a segítséget!
Igen, jól látod nemsokára apai örömök elé nézel :)
A szülőszobával kapcsolatban nem tudok mit tanácsolni. Engem mindig átvertek a guppijaim ezen a téren.
 
Akkor marad majd a seras kaja nem fogok ezzel töketlenkedni meg ez a zaj egy kicsit idegesítő esténként

Engem is volt, hogy idegesített a zaj, lekapcsoltam és úgy is túléltek 2-3 napig a kikelt sórákok.
Ezután próbáltam levegőztető nélkül is keltetni. Naponta 3-4-szer kavartam meg a vizet és úgy is kikeltek, igaz kisebb arányban. Ja, és nekem nem az akváriumban volt, hanem külön állt a műanyag palack, fűtés nélkül, szobahőmérsékleten és úgy is kikeltek.
 
Sziasztok!

Nem rég óta vannak guppik nálam. Jól gondolom, hogy a nőstények hamarosan kicsijei fognak születni? Már elég kerek a hasa.

Mikor érdemes beraknom a szülő dobozba? Nem akarom, hogy sokat legyen egy szűk helyen. Köszönöm a segítséget!
Elvileg változik a has alakja, nem olyan gömbölyded.
Az anyuka rejtőzködik, növények közé bújik, bár ez nem mindegyikre jellemző.
Sokszor a kloákánál láthatóvá válnak az utódok szemei, illetve a terhességi folt is változhat, világosabb lesz.
Nyugtalanabb lehet a “mama”, pipálhat, változik a hát görbülete.
Ilyen jelekre figyelj szerintem.
 
Köszönöm még egyszer mindenkinek az értékes hozzászólásokat! Végül úgy döntöttem, hogy összerakom a breeding box-ot és át is raktam bele a kismamát.

A hasa már elkezdett szögletesedni, de nem tudom, hogy mennyire kellene, hogy szögletes legyen. Próbáltam úgy fényképezni, hogy látszódjon, de nem nagyon sikerült. A terhességi foltja elég nagy és sötét, talán látszódik benne egy-két szem, de abban nem vagyok biztos. A háta szemmel láthatóan görbébb mint 1-2 napja volt. A viselkedésén még nem láttam változást, eszik továbbra is, nagyon aktív, nem bujkál.

Várom már a bébiket.
 
Azért amíg a sors az egyik kezével elvesz, a másikkal meg ad, hogy ne hagyjon el a remény.
9 napig nem voltam a munkahelyemen, a kollégák gondozták az akváriumot, erre tegnap reggel 4-5 kis black molly úszkált a susnyában, pedig csak egy hete került be Henriknek hála, két molly, hogy egyék a fonalalgát!

Az itthoni horror akváriumomban, meg a nagy vízcsere után ma a coryk telerakták ikrákkal az akvarium oldalát.
Leszívtam őket egy tálkába, de most hogyan tovább???:nailbiting:
 
Azért amíg a sors az egyik kezével elvesz, a másikkal meg ad, hogy ne hagyjon el a remény.
9 napig nem voltam a munkahelyemen, a kollégák gondozták az akváriumot, erre tegnap reggel 4-5 kis black molly úszkált a susnyában, pedig csak egy hete került be Henriknek hála, két molly, hogy egyék a fonalalgát!

Az itthoni horror akváriumomban, meg a nagy vízcsere után ma a coryk telerakták ikrákkal az akvarium oldalát.
Leszívtam őket egy tálkába, de most hogyan tovább???:nailbiting:
Ha külön rakod az ikrákat akkor tudtommal fontos az oxigéndús környezet. Én akasztós szűrő gefolyó része alá helyeztem az ikrákat, ott folyamatosan mozgott a víz.
A kicsi coryknak szüksége lesz sórákra. Lehet venni csocsivacsi keltetőket ha gondolod, vagy egy levágott flakonnal is pótolhatod ha gyorsan akarod elkezdeni a keltetést. Szükséged lesz még hozzá egy levegőpumpára ami mozgatja a sórákpetéket.Idővel lehet por alapú eleséggel is próbálkozni.
 
Ha külön rakod az ikrákat akkor tudtommal fontos az oxigéndús környezet. Én akasztós szűrő gefolyó része alá helyeztem az ikrákat, ott folyamatosan mozgott a víz.
A kicsi coryknak szüksége lesz sórákra. Lehet venni csocsivacsi keltetőket ha gondolod, vagy egy levágott flakonnal is pótolhatod ha gyorsan akarod elkezdeni a keltetést. Szükséged lesz még hozzá egy levegőpumpára ami mozgatja a sórákpetéket.Idővel lehet por alapú eleséggel is próbálkozni.

Ezek ám a tőled kapott coryk!
Ők legalább jól érzik magukat!:love:
 
Back
Oldal tetejére