• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szaporodás

Oooo nagyszerű most akkor szórakozzak azzal. Amúgy azt honnan lehet szerezni?
Sok bolt árul sórák petéket. Azokat neked kell otthon kikeltetni. Én nem próbáltam még de sokan azt írják hogy nem olyan egyszerű.Lehet hogy e nélkül egy-két kicsi felnő por tápon de a többség idő előtt "eldobja a kanalat".
 
Nem olyan veszes a sorakozas sem! 2 literes muanyag palackot felbevagod fejjel lefele teszed, ontesz bele fel-1 liter vizet egy kaveskanalnyi sot, egeszen a kupakig ledugsz egy legcsovet porlaszto sem kell ha le tudod folytani a pumpat. Amire figyelni kell az a homerseklet, de ha a felbevagott palackot beleteszed az akvariumba es 2 csipesszel rogzited a valamelyik sarokba ezzel sem lehet gond. :)
 
Mármint a kupakos részt kell fejjel lefele a vízbe tenni és ebbe levegőzést biztosítani ?
 
Mármint a kupakos részt kell fejjel lefele a vízbe tenni és ebbe levegőzést biztosítani ?
Igen mint egy tolcsert. A vizbe pedig azert kell tenni ha tudod, mert akkor az akvarium vize futi a sorakok vizet tulajdonkeppen.
 
Most keresek sórákot de eddig még nem nagy a siker. A fűtése a víznek az egyértelmű. A levegőztetőm viszont egy kicsit hangos érdekes lesz működtetni.
 
Most keresek sórákot de eddig még nem nagy a siker. A fűtése a víznek az egyértelmű. A levegőztetőm viszont egy kicsit hangos érdekes lesz működtetni.

Aquafaunában lehet kapni sórákot, én legalábbis ott vettem!
 
Beindítottam a keltetést meglátjuk mi lesz. Lehet a két kávéskanálnyi adag sok ennyi vízhez sok marad fent a tetején.
 
Itt látszik
 

Attachments

  • 1516816591062753380384.jpg
    1516816591062753380384.jpg
    157 KB · Megtekintések: 2
  • 15168166922081277763664.jpg
    15168166922081277763664.jpg
    210.1 KB · Megtekintések: 2
Itt látszik
Igen valamennyi mindig a tetejen kot ki, illetve egy reszuk ki sem kel. 1 pupos kaveskanal is rengeteg sorakot tartalmaz. :)

Leszurni pedig ugy tudod oket hogy leallitod a levegoztetot, varsz egy par percet es a kupak aljatol 1-2 centire benyomsz egy szivoszalat ugy hogy kozben befogod a felso lyukat. Es amikor elerted az aljat elengeded egy pillantra majd ujra befogod. Igy felszippantasz egy csomo rakocskat. Ez utan pedig azt kell tenned, hogy fogsz egy szalvetat, rongyot akarmit amit odateszel a szivoszalnak ahhoz a vegehez amit nem fogsz be es ovatosan elengeded a masik veget. Megszunik a vakuum es szepen atfolyik a viz a szalvetan, a sorakok pedig fent maradnak a szalvetan. Utana csak ovatosan belemartod a szalvetat a vizbe es le is jonnek rola a rakok... egyszerubb sokkal mint ahogy leirtam, remelem ertheto volt.
 
Igen valamennyi mindig a tetejen kot ki, illetve egy reszuk ki sem kel. 1 pupos kaveskanal is rengeteg sorakot tartalmaz. :)

Leszurni pedig ugy tudod oket hogy leallitod a levegoztetot, varsz egy par percet es a kupak aljatol 1-2 centire benyomsz egy szivoszalat ugy hogy kozben befogod a felso lyukat. Es amikor elerted az aljat elengeded egy pillantra majd ujra befogod. Igy felszippantasz egy csomo rakocskat. Ez utan pedig azt kell tenned, hogy fogsz egy szalvetat, rongyot akarmit amit odateszel a szivoszalnak ahhoz a vegehez amit nem fogsz be es ovatosan elengeded a masik veget. Megszunik a vakuum es szepen atfolyik a viz a szalvetan, a sorakok pedig fent maradnak a szalvetan. Utana csak ovatosan belemartod a szalvetat a vizbe es le is jonnek rola a rakok... egyszerubb sokkal mint ahogy leirtam, remelem ertheto volt.
Én is ezen gondolkodtam, hogy ezeket a kis lekvárokat hogy pecázzam ki az aljáról de ez így jó is lesz. Még ilyen sűrű szűrőm is van nem kell szalvétáznom.
 
A pumpa menjen folyamatosan, mert csak így maradnak életben de csak kb 1-2 napig amíg éhen nem halnak.
 
Van rá spéci kaja direkt artemia tápoldat, de nem érdemes, olcsóbb új adagot keltetni. :)
 
Back
Oldal tetejére