• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szaporodás

manoka

Kertész szaki
Sziasztok!

Bátorkodtam indítani ennek egy új témát, mert bár itt inkább a növényezésről van szó, előfordul, hogy megjelennek a csemeték. Hátha majd az itt leírtak segít másoknak is, akik szeretnék ha a picik felnőnének.
Nem áll szándékomban tenyészteni, se időm, se helyem erre, viszont....
A helyzet a következő, így jártam ma, néhány mondatos felvezetés.
Ma 10 napos a nagy akvárium, benne amazonia-val, co-val... még kísérletezek, mi hogy jó, nincs benne senki. Növények majdnem mind új... maradt a moha, amit visszavágtam alaposan, újra kötöztem, nem kíméltem... meg a rotundifolia... Az előbb csak simán belebámultam az akváriumba, vakartam a fejem mi legyen az algákkal... és az orrom előtt elúszott egy aprócska furcata, gyönyörű csillogó szemekkel... még a szívverésem is leállt... Szóval úgy tűnik a vízparaméterek jók, mert valahogy túl élte... a kis szik zacskója már nincs... kaja kéne neki lassan.
A kérdésem pedig az lenne, hogy mi legyen vele? Nem szeretném, ha a nagyok belekerülve felfalnák... így gondoltam külön teszem, mehetne a nano-ba a babaultikhoz... és a továbbiakban hogyan tovább? Vagy maradjon a nagy akváriumban valami szülő medencében, hogy ne legyen kitéve nagy stressznek a folytonos víz paraméterek változásainak kitéve? De szerintem az akvárium még nem áll készen a csapatok befogadására... nem lehet, hogy szép lassan a pici is megadná magát, ha valami nem stimmel? Csak ph, kh, gh tesztem van, más nincs, de sajnos most lehetőségem sincs ammónia, nitrit, nitrát beszerzésére... Továbbá mivel kéne etetni? Milyen sűrűn?
Van egyáltalán esélyem arra, hogy megmaradjon a kis apróság?
Most az akva vizével teli pudingos pohárban várja, hogy történjen valami...
Remélem tudtok nekem segíteni, hogy hogyan tovább...

köszönöm előre
Móni
 
A legjobb lenne neki az élő sórák, amit te is tudsz keltetni otthon magadnak. Az akváriumban nem CO hanem CO2 van. ;)
 
:facepalm: Igaz is! :D Nem mindegy.
És maradjon a nagy akváriumban? Ha eddig kibírta, akkor nem nagyon kéne macerálni, nem? Csak valami külön edénybe, vízmozgatással...
Ez oké lenne? Igazából az amazonia miatt aggódom, ugye garnélát sem kéne berakni még egy hétig legalább...
Sórák... hm, holnap akciózik valahonnan...
 
A sórák még 2-3 nap mire kikel, addig kell neki adni valamit, mert szegény éhen hal. Át is rakhatod a másik, garnis akiba. Ott tuti több élő dolog van benne amit meg tudna enni. Olyan, amit te lehet nem is veszel észre. :)
 
Szia!

Nem épp fructa, de a lényeg ugyan az, én galaxykat nevelek, külön nano akvában, ahol csak ők és pár rc garnéla van. a naplómban olvashatsz egy két dolgot, hogy mikor mivel és hogyan etetek. Ha valami kérdésed van oda is nyugodtan felteheted. Napló: itt
 
Gondolom itt is szoktatással. A nano-ban sima csapvíz van, 11-13 körüli keménységgel, 7,5 körüli ph-val. A nagyban már alig lehet mérni keménységet, a ph 6,5 körüli...
No megpróbálom a picit átvarázsolni, aztán itt fogok izgulni érte :D Pedig csak egy kis apróság, és azért nem élem bele magam, ne fájjon, ha nem éli túl... de megnyugtató, hogy a Furcata-k ilyen jól érzik magukat. :happy:
Köszönöm az eddig segítséget!
 
Szia! Nem épp fructa, de a lényeg ugyan az, én galaxykat nevelek, külön nano akvában, ahol csak ők és pár rc garnéla van. a naplómban olvashatsz egy két dolgot, hogy mikor mivel és hogyan etetek. Ha valami kérdésed van oda is nyugodtan felteheted. Napló: itt

Köszönöm Neked is, máris nekiesek a tanulmányozásnak. :)
 
SEGÍTSÉG!

A törpe gurámim elkezdett habfészket építeni. Mit kell tennem? Örülnék, ha a kicsik megmaradnának, ha egy tök sima, növény nélküli akváriumba átteszem a hímet és a nőstényt egy belső szűrővel, van esélyem, hogy lesz bármi? Igazából nem tudok most hirtelen növényt varázsolni nekik.
 
Még a Horn-Zsilinszky könyvben olvastam, hogy a társas medencében olykor kemény vízben tartott halak szaporításra, pl pontylazac, kisméretű, 3-5 liter, pl neon, amanda, medencébe, 1-3 Nk keményégű vizbe rakva serkentőleg hat. Ezt ténylleg ìgy kell? Nem kalnak sokkot a keménység hirtelen megváltozásától? A könyvben szó sem volt átmenetről, szoktatásról, csak az azonos hőmérsékletet említette fel.
 
Még a Horn-Zsilinszky könyvben olvastam, hogy a társas medencében olykor kemény vízben tartott halak szaporításra, pl pontylazac, kisméretű, 3-5 liter, pl neon, amanda, medencébe, 1-3 Nk keményégű vizbe rakva serkentőleg hat. Ezt ténylleg ìgy kell? Nem kalnak sokkot a keménység hirtelen megváltozásától? A könyvben szó sem volt átmenetről, szoktatásról, csak az azonos hőmérsékletet említette fel.
Pont ez a lényeg hogy ezzel technikával a természetben gyorsan lezúduló trópusi esők által okozott vízparaméter változásokat imitálod. Hú de nyakatekert mondat lett.
 
Ez igaz, de egy másik topikban pont azt ecsetelték, hogy fokozatosság, mert megsínylik.
Kipróbálom.
 
Ez igaz, de egy másik topikban pont azt ecsetelték, hogy fokozatosság, mert megsínylik.
Kipróbálom.
Gyanítom nincs olyan tó, vagy folyó a világon, ahol egy 15-ös keménységről (átlag csapvíz idehaza) hirtelen lezuhanna 5 NK alá egy eső miatt. Biztos vagyok benne, hogy nem viselnék jól az ilyen átrakást.
 
Szia!

Hasonlóan vélekedek, de a koràbb említett neves írók pont ellentétes infot adtak.
Tenyésztőnél vettem a Neonhalaim, s a hőkiegyenlítődés utàn simàn beengedtem az akiba őket, mire az összes, heves pipàlàsba kezdett, s minden színük elment. Nem jöttem rà mi lehet a gond, de tíz perc sem telt el, vígan úszott a színes csapat. Utólag gondoltam, h a tenyésztőnél biztos làgy vízben voltak, nàlam meg keményke a javàból.
Az RC-k viszont nem élték tùl a költözést, mind elment sajnos, aminek okàt a keménység és pH hirtelen vàltozàsàra fogok.
 
Nem szeretnék tenyészteni, de van egy Fekete fantom csapatom (5 fő), s köztük van egy pàr, akik hevesen udvarolnak. Gondoltam, megpróbàlom, de tartok a lehalàszàs éd a környezetvàltozàs okozta sokktól.
 
Sziasztok!
Nekem a túlszaporodással van problémám:
A nyáron a gyerekeknek elindítootam egy 40 L-est, vettem bele 6db szivárványos guppit, pár hónapra rá már vagy harmincan voltak, azóta is, igaz nagy a fluktuáció is és már kezdem unni.
Legfőképpen azért mert már a 3 generációnál megjelent az angolkór, így tele vagyok "hullámos" guppikkal.
Van a halaknak fogamzásgátlójuk, vagy mit lehetne ezellen tenni?
a válaszokat előre is köszönöm.
 
Sziasztok!
Nekem a túlszaporodással van problémám:
A nyáron a gyerekeknek elindítootam egy 40 L-est, vettem bele 6db szivárványos guppit, pár hónapra rá már vagy harmincan voltak, azóta is, igaz nagy a fluktuáció is és már kezdem unni.
Legfőképpen azért mert már a 3 generációnál megjelent az angolkór, így tele vagyok "hullámos" guppikkal.
Van a halaknak fogamzásgátlójuk, vagy mit lehetne ezellen tenni?
a válaszokat előre is köszönöm.
Szigorú katolikus nevelés... :)
 
Nálam a meggyhasú sügérek ívnak havonta. Az akvárium indítás után pár héttel már találtam ikrákat a belső szűrő és a háttér között. De azokból nem maradt meg egy sem. Aztán vettem egy kis félgömb bújót. Hamar be is lakták, kipakolták a kavicsokat és azóta kétszer is leívtak benne. Első alkalommal én is tartottam a kihalászástól és a víz változástól, de ezt a problémát kipipáltam egy 12-es csővel amivel leszippantottam őket, és velük együtt a vizet is amiben kikeltek.
Sórákot keltettem, fecskendővel toltam nekik és ették, nőttek. Minimális elhullással adtam tovább őket. (kb. 60 darabot) A mostani adag kishallal nem lett volna időm foglalkozni így nem szedtem ki őket külön akváriumba, de így is 8 darab életben maradt. Aki esetleg nem szeretne a sórákkal szenvedni annak ajánlom a Prodac Vegetable tablettákat. Néha bedobtam egyet a kicsikhez, és simán kajálták. :)
 
Boldog Uj Evet Kivanok mindenkinek!

Uj ev, uj jovevenyek. Egy ideje mar figyeltem az egyik plattimat, mert akkora hasa volt, mint ha lenyelt volna egy egesz szem borsót.
Nos ma reggelre megoldodott a nagy talany. Ugyan meg mindig nagyocska, de talaltam az akvarium sarkaban 2 pici joveveny halacskat. Mivel nem vagyok felkeszulve ujszulott halakra, sem tervbe nem volt, sem szandekomban szaporitano oket, igy sem elkulonitve nincsenek, sem bebi halkajam nincs. Hogy most csak azert 2 mert meg jon a tobbi vagy mar megettek a tobbit, vagy a szuroben van a tobbi azt nem tudom, de milyen egyeb teendom van most igy, hogy szerintem boltba meg nem tudok menni barmit is venni.

Elore is koszi a tanacsokat :)
 
Back
Oldal tetejére