• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staghorn alga

A GA mikró a makróval párban adagolásra lett kitalálva, önmagában káliumhiányod lenne tőle. A kommersz tápokban a mikroelemek mellé csomagolják a káliumot, mivel eleve egy táppal számolnak. A GA tápokban viszont a makróban van a kálium. Vagy porból kéne pótolnod, vagy arányosan a makrót is kéne adagolnod. A makró nitrát és foszfát része viszont nagyjából fölösleges, illetve ha szükséges is, akkor is kisebb arányban, mivel ez a táp a tiédnél jóval nagyobb igényhez van igazítva. Szerintem első körben inkább méresd meg a nitrátszinted. Ha 5 mg/liter alatt van, akkor érdemes lehet némi makropótláson gondolkoznod. Nálam a makroelemek teljesen eltüntették az agancsalgát, ellenben lett helyette ecsetalgám. Ha hanyagolom a tápozást, visszajön az agancs, ha szorgalmas vagyok, akkor az ecset burjánzik.
 
Nem a kálium, inkább a nitrát és/vagy a foszfáthiány, bőséges mikroelemellátás mellett. Nem mondom, hogy ez a tuti recept, de nálam egy évnél is több teljes staghornmentesség után is képes volt visszajönni, amikor egy darabig csak mikroelemekkel tápoztam. Egy ismerősömnek a fertőzött akváriumból vett növényekkel rendeztem be egy low-light akváriumot, amit szökőévente tápoz, és nála teljesen eltűnt az agancs és az ecsetalga is.

A profitoban amúgy van elég kálium, ezért használhatod önmagában.
 
Phyton Gitet nem próbáltad? Nálunk az kékalgát, agancsot és az ecset nagy részét visszaszorította pár kósza szállá. Az én extra low tech akváriumomban (amit mai napig nem értek, hogy mitől működik még, és ha leírnám milyen, sírva fakadnátok :) ) ha betápozok (mert pár hetente eszembe jut) GA tápokkal, akkor visszább szorul az agancs egy időre, és nőnek a növények mint az örültek, de ez csak egy összedobott maradék növények pár csigával, békával, garnélával akvárium. Amúgy nincs sok agancsom, de időnként előkerül.
 
Nem a kálium, inkább a nitrát és/vagy a foszfáthiány, bőséges mikroelemellátás mellett. Nem mondom, hogy ez a tuti recept, de nálam egy évnél is több teljes staghornmentesség után is képes volt visszajönni, amikor egy darabig csak mikroelemekkel tápoztam. Egy ismerősömnek a fertőzött akváriumból vett növényekkel rendeztem be egy low-light akváriumot, amit szökőévente tápoz, és nála teljesen eltűnt az agancs és az ecsetalga is.

A profitoban amúgy van elég kálium, ezért használhatod önmagában.

Kipróbálom akkor mindenképp.
Külföldi algás oldalakon is utánanéztem és ott is a tápanyagok beállítását írják, valamint a sok fény és a kevés CO2 okozhatja még ezt a csodát.
Ebben a közepesen növényesített bruttó 112 literes akiban mi lenne az ideális Easy Carbo és fény mennyiség szerintetek (a jelenlegi technikával)?

Phyton Gitet nem próbáltad? Nálunk az kékalgát, agancsot és az ecset nagy részét visszaszorította pár kósza szállá. Az én extra low tech akváriumomban (amit mai napig nem értek, hogy mitől működik még, és ha leírnám milyen, sírva fakadnátok :) ) ha betápozok (mert pár hetente eszembe jut) GA tápokkal, akkor visszább szorul az agancs egy időre, és nőnek a növények mint az örültek, de ez csak egy összedobott maradék növények pár csigával, békával, garnélával akvárium. Amúgy nincs sok agancsom, de időnként előkerül.

Hát csak legvégső esetben szeretnék csodaszerekhez nyúlni, meg nekem ezekről az a véleményem, hogy leginkább csak tüneti kezelés, attól az ok még nem fog megszűnni csak épp nem látszik.
De nagyon köszönöm ezt a tanácsot is, végső esetben akkor maradnak az algaölők ha nem találom meg az okát.
 
Hát csak legvégső esetben szeretnék csodaszerekhez nyúlni, meg nekem ezekről az a véleményem, hogy leginkább csak tüneti kezelés, attól az ok még nem fog megszűnni csak épp nem látszik.
De nagyon köszönöm ezt a tanácsot is, végső esetben akkor maradnak az algaölők ha nem találom meg az okát.
A Phyton Git valami növényerősítő szer, valami növénynek a kivonata, bár füstölt sonka szaga van :) Most ezt jól megmondtam :D
 
Én is sikeresen belebotlottam:

10057475223_24d23e567e_z.jpg

Megpróbálom gyakoribb vízcserével, mert a szűrőm sajnos nem elégséges, 60 literes aksihoz 300 liter / h világítás 2x24W (egy növényes egy sima cső) 6 órában, 4-4 ml micro macro naponta CO2 kerámia diffin beoldva 2 másodpercenként 3 bubi
 
Én is sikeresen belebotlottam:

10057475223_24d23e567e_z.jpg

Megpróbálom gyakoribb vízcserével, mert a szűrőm sajnos nem elégséges, 60 literes aksihoz 300 liter / h világítás 2x24W (egy növényes egy sima cső) 6 órában, 4-4 ml micro macro naponta CO2 kerámia diffin beoldva 2 másodpercenként 3 bubi
Néztem a naplódba a növénymennyiséghez szerintem sok ez a táp 2-3 ml közt elég lenne szerintem.
Ha tele lenne steam növényekkel full az aki, akkor kéne kb ennyi táp
 
Néztem a naplódba a növénymennyiséghez szerintem sok ez a táp 2-3 ml közt elég lenne szerintem.
Ha tele lenne steam növényekkel full az aki, akkor kéne kb ennyi táp
2-2ml-re álltam be és tolok bele Liqui Carbo-t 1 ml naponta, bízunk a legjobbakban... utóbbit telibe az algára...
 
Úgy néz ki sikerül visszavernem a támadást, csökkentettem a fény időtartamát, növeltem az Easy Carbo-t, picit csökkentettem a Profito mennyiségét valamint beszereztem egy csapat Amanot (nem tudom, hogy nekik vann-e közük hozzá, de láttam őket az algán babrálni) és szépen csökken az alga mennyisége. (y)
 
Sziasztok!

2-3 hete agancs alga van a 112 literes akváriumomban. Előző héten emelten a világításon, csökkentettem a világítás időtartamát(6,5 óra) és carboval bombázom. Ahol carbot kap, ott már szépen pirosodik. A többi helyen semmi változás, sőt talán rosszabb lett.
A növények alig bubiztak, és talán kicsit tovább is terjedt az alga. Ezért mától ismét a rendes távolságról a szokásos időtartamban világítok (18cm, 8 óra).
Jelenleg citromsavas CO2 van (Dc lime zöld, növények bubiznak), 2*24W világítással. Szerintetek, ha növelném a világítást 3*24W-ra az csak rontana az algaproblémán vagy akár javíthatna is?
Otthoni 112 literes | Page 6 | Magyar Akvakertész Fórum

Köszi előre is!
Üdv.:Sanyi
 
Nekem a világítási idő csökkentése a Carbo emelése és egy csapat amano megoldotta a gondot, most csak néha zöld pont algám van.
Én a 112 literbe benyomtam a 4 ml Carbo-t ... aztán ahogy javult a helyzet visszavettem belőle.
Az amanok meg frankón rámentek és elfogyasztották a maradékot.
 
Nekem a világítási idő csökkentése a Carbo emelése és egy csapat amano megoldotta a gondot, most csak néha zöld pont algám van. Én a 112 literbe benyomtam a 4 ml Carbo-t ... aztán ahogy javult a helyzet visszavettem belőle. Az amanok meg frankón rámentek és elfogyasztották a maradékot.
Ugyanez, lámpa emeléssel világítási idő csökkentés helyett. Mondjuk a fa rohadásának a lassulása is szerintem segített, azt vakarással befolyásoltam, de az nem biztos, hogy a te esetedben releváns.
 
Most nézem a naplódat, ha megoldható vedd ki a fát és arról egyszerűen dörzsöld le ... a növényekről már izgalmasabb leszedni ... ragaszkodó fajta ;)
 
Sziasztok!

Új emberke vagyok itt a fórumon. Sajnos én is ezzel az agancsalgával küzdök, gondolom az mert nagyon hasonlít a fonal algára, de ez elágazik és baromi nehezen jön le a levelekről. Leírok minden paramétert, az akvárium low-tech:

Akvárium, világítás:112 liter, műanyag tetős 2*18W 860-as 6500k, Osramok napi 9 órát mennek, házi készítésű refi van felettük.
Szűrés: csak belső, Eheim biopower 240, 3 rekesz EHEIM SUBSTRATproval maximális áramlásra állítva 750l/h
Tápozás: Easylife Profitó, napi 1,5 mili. Carbo, macro nincs, Co2 nincs
Talaj: nincs táptalaj, csak 5-6 cm 1-2 mm szemcsenagyságú kvarchomok
Dekor: 1 szőlőtőke, pár nagyobb kő
Vízcsere: heti 25l, kb. 25-30% lehet

Növények:

egy maréknyi érdes tócsaggaz
kb: 8 tő Vallesneria America- ez a csavartlevelű féle
8 tő indiai vizicsillag
szőlőtőkére kötözve egy szép adag lángmoha
4 tő rotala
3 tő anubias petite- ha jól írtam, ez a picike fajtája az anubiasnak
1 szép nagy bokor Microsorum Pteropus

Halak:

10 db vörös neon
6 panda harcsa
2 szívárványos guppi
2 ramirezi
2 szivárványos algázó géb
1 sziámi ormányos márna

Kopp-kopp semmi elhullásom nem volt.

Etetés: naponta egyszer, heti egy nap koplalással, csak annyit ami percek alatt elfogy. Főleg fagyi kaják, heti 1* Sera, Tetra minőségi száraz táp.

Aksimról egy kis videó, nem a legjobb és ez nem is a legfrissebb állapot:

Nos, kb 2 hónapja indítottam az akváriumot, szépen türelmesen, megvárva a bacikultúra elszaporodását, használtam is minden vízcserekor bacikultúrát az utánpótlásra. Elsőkörben mint minden kezdőnek 3 hét után megjelent a barna alag egy kis zöldpontalgával az üvegen. Ez mára is megmaradt de csak minimálisan. Kb. a 4. héttől jelent meg először az Indiai vízi csillagon, majd mindenütt ez az undormány. Az üvegen is van, bár az inkább fonalalga lehet, mert nem ágazik el és kb csak 3-4 mm, de zöld szőrszerű az is. Nem igazán tudok vele mit kezdeni, mert nagyon makacs nem is lehet leszedni a levelekről, szinte minden növényen ott van, a vízi csillagon figyelhető meg a legjobban szép emberesre nő. Először low techeshez méltóan természetes ellenfeleket próbáltam bevetni a gébeket, de le se bagózzák, most pedig pár napja vettem 1 sziámi algázót, ő mintha nyammogná.

Mi lehet a baj szerintetek, mi lehet az agancs algának az oka az én low-tech akváriumomban? Hangsúlyozom ezt inkább halas aksinak szánom, de azért szeretném ha a növények egészségesek, algamentesek lennének. Co2-t ha lehet hanyagolnám. Elnézést ha hosszú voltam, próbáltam a legtöbb infóval szolgálni.

Válaszokat köszönöm előre is!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Új emberke vagyok itt a fórumon. Sajnos én is ezzel az agancsalgával küzdök, gondolom az mert nagyon hasonlít a fonal algára, de ez elágazik és baromi nehezen jön le a levelekről. Leírok minden paramétert, az akvárium low-tech:

Akvárium, világítás:112 liter, műanyag tetős 2*18W 860-as 6500k, Osramok napi 9 órát mennek, házi készítésű refi van felettük.
Szűrés: csak belső, Eheim biopower 240, 3 rekesz EHEIM SUBSTRATproval maximális áramlásra állítva 750l/h
Tápozás: Easylife Profitó, napi 1,5 mili. Carbo, macro nincs, Co2 nincs
Talaj: nincs táptalaj, csak 5-6 cm 1-2 mm szemcsenagyságú kvarchomok
Dekor: 1 szőlőtőke, pár nagyobb kő
Vízcsere: heti 25l, kb. 25-30% lehet

Növények:

egy maréknyi érdes tócsaggaz
kb: 8 tő Vallesneria America- ez a csavartlevelű féle
8 tő indiai vizicsillag
szőlőtőkére kötözve egy szép adag lángmoha
4 tő rotala
3 tő anubias petite- ha jól írtam, ez a picike fajtája az anubiasnak
1 szép nagy bokor Microsorum Pteropus

Halak:

10 db vörös neon
6 panda harcsa
2 szívárványos guppi
2 ramirezi
2 szivárványos algázó géb
1 sziámi ormányos márna

Kopp-kopp semmi elhullásom nem volt.

Etetés: naponta egyszer, heti egy nap koplalással, csak annyit ami percek alatt elfogy. Főleg fagyi kaják, heti 1* Sera, Tetra minőségi száraz táp.

Aksimról egy kis videó, nem a legjobb és ez nem is a legfrissebb állapot:

Nos, kb 2 hónapja indítottam az akváriumot, szépen türelmesen, megvárva a bacikultúra elszaporodását, használtam is minden vízcserekor bacikultúrát az utánpótlásra. Elsőkörben mint minden kezdőnek 3 hét után megjelent a barna alag egy kis zöldpontalgával az üvegen. Ez mára is megmaradt de csak minimálisan. Kb. a 4. héttől jelent meg először az Indiai vízi csillagon, majd mindenütt ez az undormány. Az üvegen is van, bár az inkább fonalalga lehet, mert nem ágazik el és kb csak 3-4 mm, de zöld szőrszerű az is. Nem igazán tudok vele mit kezdeni, mert nagyon makacs nem is lehet leszedni a levelekről, szinte minden növényen ott van, a vízi csillagon figyelhető meg a legjobban szép emberesre nő. Először low techeshez méltóan természetes ellenfeleket próbáltam bevetni a gébeket, de le se bagózzák, most pedig pár napja vettem 1 sziámi algázót, ő mintha nyammogná.

Mi lehet a baj szerintetek, mi lehet az agancs algának az oka az én low-tech akváriumomban? Hangsúlyozom ezt inkább halas aksinak szánom, de azért szeretném ha a növények egészségesek, algamentesek lennének. Co2-t ha lehet hanyagolnám. Elnézést ha hosszú voltam, próbáltam a legtöbb infóval szolgálni.

Válaszokat köszönöm előre is!
Tápon emelj ... nekem kb ugyan ilyen akim van, 3 mili Profito-t és 3 mili Carbot kap naponta heti 30%-os vízcserével
Csináld azt, hogy azt a 3 mili Carbot kis adagokban leállított szűrő mellett közvetlenül az algára nyomod, ha a növényed is bírja ... aztán 5 perc múlva indítsd újra a szűrőt ... pár nap alatt bepirosodik és eltűnik az alga.
Nagyon jó megoldás még az Amano garnéla ... már ha lehet kapni ... úgy tudom most épp hiánycikk :D
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz, 30-40% vízcsere legyen hetente, és én is Liqui Carbo-t toltam az algára! Amano garnéla csodákra képes :)
Én ezt használom...
 
Ez a carbo nem veszélyes a halakra, ha véletlen rá megy közvetlen valamelyikre? Én halacskáim nagyon kíváncsiak, mindig puszilgatják a kezem, ha benyúlok :) illetve jelenleg fodrozásra van beállítva a szűrő, carbo használat esetén, toljam inkább difivel szerelve a szűrőt, mert az is van hozzá, mert úgy tudom ilyenkor több oxigén kell a halaknak. Easy life carbon kivül mit ajánlottok, nem nagyon lehet a közelemben beszerezni, Aquatic Nature Carbo green ez jó? Ebből is 3 mili?
 
Back
Oldal tetejére