• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staghorn alga

Az oxigén kihajtja a vízből a CO2-t szóval amíg Carbozól ne levegőztess ... én reggel mikor felkelek akkor szoktam bedugni a levegőztetőt ... az megy amíg haza nem érek a melóból ... aztán légpumpa kikapcs és mehet bele a Carbo.
Legjobb ha eleinte figyeled a halakat, ha pipálnak akkor nincs elég O2, de nem hiszem hogy gond lenne ennyi növénnyel, azok is termelnek oxigént. Nekem is inkább a felszíni filmréteg miatt szokott menni a levegőztetés, de mióta van ilyen békatutaj-féle úszó növényem azzal sincs gond.
A Carbo nem a legjobb a halaknak, ha direktbe kapják, de gyorsan meg fogják tanulni, hogy a fecskendőhöz nem kell odamenni :p
 
Az oxigén kihajtja a vízből a CO2-t szóval amíg Carbozól ne levegőztess ... én reggel mikor felkelek akkor szoktam bedugni a levegőztetőt ... az megy amíg haza nem érek a melóból ... aztán légpumpa kikapcs és mehet bele a Carbo.
Legjobb ha eleinte figyeled a halakat, ha pipálnak akkor nincs elég O2, de nem hiszem hogy gond lenne ennyi növénnyel, azok is termelnek oxigént. Nekem is inkább a felszíni filmréteg miatt szokott menni a levegőztetés, de mióta van ilyen békatutaj-féle úszó növényem azzal sincs gond.
A Carbo nem a legjobb a halaknak, ha direktbe kapják, de gyorsan meg fogják tanulni, hogy a fecskendőhöz nem kell odamenni :p
A carbo csak a nevében CO2, kémiailag köze nincs hozzá, és mivel nem gáz, ezért a levegőztetés nem is hajtja ki a vízből. A túladagolt carbo mellé szerintem szerencsés az extra levegőztetés, de a normál adag mellé fölösleges. Egyszer kinyírtam egy mindenórás CRS nőstényt carbóval, szerintem nem ártana elhessegetni a halakat a környékről.
 
Segítséget szeretnék kérni, mert sajnos nem boldogulok ezzel az algával.
Viszonylag új telepítés az akvárium, kicsit több, mint egy hónapos, de sajnos volt egy szűrő csere is közben. Mikor romlana el az ember szűrője, ha nem aki indítás után.

Adatok:
Akvárium: 64 liter
Szűrés: Tetratec Ex1200 (Siporax/Substrat Pro/ADA NA carbon/perlon) a szűrőcsövek szűkítve vannak 12/16-ra Do!aqua VV1 és VP1 miatt
Tápozás : Brighty-K és Green Brighty Step 1 - 3nyomás per nap + EL Carbon 2ml/nap
CO2: nagynyomású rendszer jelenleg Papillon kerámia diffúzor (AM reaktor volt eredetileg bekötve egy 2080-as Eheim szűrőre, de sajnos elkezdett folyni a szűrő és még nem sikerült szervizelni, az EX1200 és a diffi tartalékban volt, a szűrőanyag kb 30 percet állt a csere közben)
Vízcsere: 4-1 arányban lágy víz és csapvíz, kb. 40% hetente, plusz Green Bacter 6 csepp
Fény: AQUASKY 601 14:00-22:00

A carbon sokat segített a red moor fák és az anubias-ok algamentesítésében, de továbbra is "tombol" az akiban, főleg a parvula, a bolbitis és a Microsorum pteropus Windelov szenved. No meg a Fissidens fontanus.
A kifolyóval szembeni oldal a legdurvább, illetve a kifolyócső alatti szakasz.
A legerősebben algásodott leveleket már levágtam, szinte minden nap szedegetem csipesszel amit csak tudok.

Próbálkoztam CO2 emeléssel, csökkentéssel, beszereltem egy Koralia Nano Evo 900-at, hogy növeljem az áramlást.
De nem találom az alga okát.
Valakinek ötlet?
 
Nálam az olyan helyekről ahol nem tudtam közvetlen Carbozni az Amanok irtották ki az agancsalgát
 
64 literre egy Eheim 2080????
Aztán egy Tetra 1200 + Koralia????
Minek ekkora vízforgatás egy ilyen pici akváriumba? Ha ezek a szűrők nincsenek tisztességesen lefojtva, akkor jórészt a túl erős áramlás lehet az egyik ok.
A Koralia biztosan nem kell ilyen pici akváriumba.
 
Segítséget szeretnék kérni, mert sajnos nem boldogulok ezzel az algával.
Viszonylag új telepítés az akvárium, kicsit több, mint egy hónapos, de sajnos volt egy szűrő csere is közben. Mikor romlana el az ember szűrője, ha nem aki indítás után.

Adatok:
Akvárium: 64 liter
Szűrés: Tetratec Ex1200 (Siporax/Substrat Pro/ADA NA carbon/perlon) a szűrőcsövek szűkítve vannak 12/16-ra Do!aqua VV1 és VP1 miatt
Tápozás : Brighty-K és Green Brighty Step 1 - 3nyomás per nap + EL Carbon 2ml/nap
CO2: nagynyomású rendszer jelenleg Papillon kerámia diffúzor (AM reaktor volt eredetileg bekötve egy 2080-as Eheim szűrőre, de sajnos elkezdett folyni a szűrő és még nem sikerült szervizelni, az EX1200 és a diffi tartalékban volt, a szűrőanyag kb 30 percet állt a csere közben)
Vízcsere: 4-1 arányban lágy víz és csapvíz, kb. 40% hetente, plusz Green Bacter 6 csepp
Fény: AQUASKY 601 14:00-22:00

A carbon sokat segített a red moor fák és az anubias-ok algamentesítésében, de továbbra is "tombol" az akiban, főleg a parvula, a bolbitis és a Microsorum pteropus Windelov szenved. No meg a Fissidens fontanus.
A kifolyóval szembeni oldal a legdurvább, illetve a kifolyócső alatti szakasz.
A legerősebben algásodott leveleket már levágtam, szinte minden nap szedegetem csipesszel amit csak tudok.

Próbálkoztam CO2 emeléssel, csökkentéssel, beszereltem egy Koralia Nano Evo 900-at, hogy növeljem az áramlást.
De nem találom az alga okát.
Valakinek ötlet?

Jól mondja eMZé! :)
Nekem régen egy 91, most meg egy 80 literes aksira van egy EX1200, de a felére van fojtva, mert máshogy nem bírok a BBA-val. A staghorn is emiatt lehet...
 
Köszönöm a tanácsokat, levettem a szűrő teljesítményét és sikeresen tűnik az agancs alga, pontosabban carbo és manuális tisztítás után nem jelentkezik egy jó ideje.
Helyette ecset alga jelent meg, de az már ugye egy másik topic..
Még egyszer köszönöm a segítséget.
 
Köszönöm a tanácsokat, levettem a szűrő teljesítményét és sikeresen tűnik az agancs alga, pontosabban carbo és manuális tisztítás után nem jelentkezik egy jó ideje.
Helyette ecset alga jelent meg, de az már ugye egy másik topic..
Még egyszer köszönöm a segítséget.

Ebben az esetben növeld az áramlást ;) :)
 
Sziasztok!

Sikerült előidéznem ezt az algát, ami szerencsére még csak 1-2 helyen jelent meg.

Okok ami miatt szerintem kialakult:
- szűrő, szűrő csövek, üveg be- és kifolyó tisztításának halogatása --> emiatt az áramlás nagyon lecsökkent
- az atomizer tisztításának halogatása --> emiatt a CO2 beoldás lecsökkent

A topikot átolvasva a következőt tervezem:
- Szűrők, csövek, üvegek, atomizer tisztítása --> Ez tegnap megtörtént
- Világítás csökkentése a jelenlegi 7 óráról 5,5 órára (2x24W világít felette) (félek, hogy az amúgy is nagyon lassan növekvő parvula mini ezt nem fogja tolerálni)
- Macro tápozás 1/3-al történő növelése (napi 3 ml-et adagoltam eddig, most 1 hétig 4 ml-re gondoltam)

Bővebb infó az akváriumról itt.

Mi a véleményetek, ez így megfelelő elhárítási folyamat lesz?

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Szerintem első körben takarítsd ki a szűrőt, csöveket, difit, mulmot, és szedd ki a staghorn telepeket, a helyükre pedig tolj carbot. Ha visszajön, akkor még az áramlással lehet gond esetleg. Szerintem a fényen ne csökkents, mert a parvula tönkre meget tőle, amitől csak jobban lealgásodsz.
 
Üdv!
Remélem tudtok nekem segíteni engem is megörvendeztetett ez az alga, leírom a technikát gondolom úgy könnyebb kalkulálni.
Akvárium: 72 L
Világítás: 55 W 8óra
Szűrés: Tetra 700-as (Szivacs-2l Substrat pro-1l ADA BioRio- Szivacs-Seachem Purigen-Perlon)
Co2: 110bubi/perc világítás előtt egy órával be előtte eggyel ki
Valamint egy Eheim Skim 350 1,5 óránként úgy negyed órát megy.
Remélem tudtok segíteni. :(
 
dv!
Remélem tudtok nekem segíteni engem is megörvendeztetett ez az alga, leírom a technikát gondolom úgy könnyebb kalkulálni.
Akvárium: 72 L
Világítás: 55 W 8óra
Szűrés: Tetra 700-as (Szivacs-2l Substrat pro-1l ADA BioRio- Szivacs-Seachem Purigen-Perlon)
Co2: 110bubi/perc világítás előtt egy órával be előtte eggyel ki
Valamint egy Eheim Skim 350 1,5 óránként úgy negyed órát megy.
Remélem tudtok segíteni.
Senkinek semmi ötlet?:(:confused:
 
Üdv!
Remélem tudtok nekem segíteni engem is megörvendeztetett ez az alga, leírom a technikát gondolom úgy könnyebb kalkulálni.
Akvárium: 72 L
Világítás: 55 W 8óra
Szűrés: Tetra 700-as (Szivacs-2l Substrat pro-1l ADA BioRio- Szivacs-Seachem Purigen-Perlon)
Co2: 110bubi/perc világítás előtt egy órával be előtte eggyel ki
Valamint egy Eheim Skim 350 1,5 óránként úgy negyed órát megy.
Remélem tudtok segíteni. :(
Szia!

Mikor volt szűrő és szűrőcső takarítás, perlont milyen rendszeresen cserélsz? Lehet, hogy a szűrés is karcsú.
Mulmozni szoktál pl vízcserekor?
 
Helo! Szürö rendszeresen havonta. Cső is. Perlon is. Én arra gondoltam hogy erősen meg sokat ment a skimmer az keverte fel. De ez csak tipp
 
Szia!
Mikor volt szűrő és szűrőcső takarítás, perlont milyen rendszeresen cserélsz? Lehet, hogy a szűrés is karcsú.
Mulmozni szoktál pl vízcserekor?
Különben még arra is gondoltam, hogy a Bio Rio esetleg nagyon betömörödik és az is le tudja azért fogni a flow-t.
 
Sziasztok!
Sajna nálam is megjelent a staghorn, méghozzá a parvulámat kezdi ellepni :(

Kérdésem az lenne, hogyha beszereznék egy sziámi algázót, és olyan mázlim van, hogy megtetszik neki a staghorn és elkezdi lelegelni, az algával együtt nem fogja a parvulát is kigyomálni?
 
Sziasztok!

Megjelent nálam is a kis "kedves" a HV közül kezdett el kijönni. Emeltem a világítás magasságán, így elkezdett visszaszorulni, viszont a HC is elkezdte szórni a hajtásokat, így világítás vissza lett állítva. Egyébként 240 literes 120 cm széles az akvárium, amiben jobbé s bal oldalt is van 1-1 CO2 difi. Ezen kívül egy 2000 lph szűrés van egy 1600-as belső keringetéssel + twinstar.

Utolsó gyanúm az, hogy kemény lehet a víz, ami miatt nem fejlődnek gyorsan a növények, így a felesleges tápot az alga használja fel, de ez csak egy feltételezés. GA mico+macro-t használok, most a 12 ml-ről visszavettem 10ml/napra az adagolást. Hetente 50 % vízcserét csinálok és napi 7 órát megy a világítás, ami 4* 54 W. Van esetleg más tipp a kiváltó okra? Este pakolok fel képeket.
Peace
 
Back
Oldal tetejére