• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staghorn alga

atti76 said:
Max. 1ml/20 literig elmehetsz Carboból, de sztem elég lesz 1ml/25 liter is. Azaz nálad 12 ml naponta 1x, a pilács felkapcsolásakor (az algára közvetlen, 5 percre leállítva a szűrést és keringetést).

Köszönöm a segítséget mindenkinek.
Az eredményről pedig majd jelentek.
;)
:wave:
 
viktorlantos said:
Jó lenne egy normális teszttel megmérni. Ez a csíkteszt ez mindenre jó csak tápozás belövéséhez nem.
Én az akvárium bejáratásán kívül semmi értelmét nem látom.

Még a csepegtetős nitrát tesztek is nagyon szórnak.. Meg kellene mérni a vized rendes tesztekkel.

Lehet az, hogy a friss Seachem Purigen behelyezése csappantotta meg a nitrátomat? 100ml használt került ki és 100ml originált került be.
 
LGA said:
viktorlantos said:
Jó lenne egy normális teszttel megmérni. Ez a csíkteszt ez mindenre jó csak tápozás belövéséhez nem.
Én az akvárium bejáratásán kívül semmi értelmét nem látom.

Még a csepegtetős nitrát tesztek is nagyon szórnak.. Meg kellene mérni a vized rendes tesztekkel.

Lehet az, hogy a friss Seachem Purigen behelyezése csappantotta meg a nitrátomat? 100ml használt került ki és 100ml originált került be.

EI mellett nem tapasztaltunk ilyet. De az itthoni ADA tápozásomról frissiben tudok nyilatkozni. 12.5-ös nitrát volt ilyen tápozással is 200ml Purigennel.
 
Sziasztok!
Nálam is felütötte a fejét a staghorn napi 0.8-1 ml easy carbo megy rá közvetlenül de nem tapasztaltam változást pedig azt hallottam másnapra le kellene fehérednie vagy valami de itt él és virul tovább esetleg van valami más fajta alga amire nem hatásos az easy carbo mellékhatása ? vagy vaamit rosszul csinálok direktbe kapja fél -egy centi távolságból a víz alatt a szűrőt 10 percre kapcsolom ki kb 5 percel előtte hogy áramlás se legyen.
Előre is köszönöm a válaszotok :)
 
Harodan said:
Sziasztok!
Nálam is felütötte a fejét a staghorn napi 0.8-1 ml easy carbo megy rá közvetlenül de nem tapasztaltam változást pedig azt hallottam másnapra le kellene fehérednie vagy valami de itt él és virul tovább esetleg van valami más fajta alga amire nem hatásos az easy carbo mellékhatása ? vagy vaamit rosszul csinálok direktbe kapja fél -egy centi távolságból a víz alatt a szűrőt 10 percre kapcsolom ki kb 5 percel előtte hogy áramlás se legyen.
Előre is köszönöm a válaszotok :)

Üdv.
Én a teljes napi adagot tolom rájuk közvetlenül egy hete. Szépen húzódik vissza, lényegesen petyhüdtebbek az algaszálak, tisztulnak a növények, könnyebben lehet csipkedni róluk ezt az átkot. Igaz, ebben segít négy Sziámi is.
A türelem az egyik legnagyobb erény az akvarisztikában. Nyugalom, meg fogja magát adni.
;)
 
Nálam pár nap múlva látszik csak a carbo hatása. Olyankor elkezd az alga rózsaszínre váltani, majd úgy egy hét után kezd el magától leválni a levélről. Szerintem jól csináltad, csak ki kell várnod az eredményét. A peroxidos irtástól azonnal buborékozni kezd és néhány perc alatt világoslilára vált.

Harodan said:
Sziasztok!
Nálam is felütötte a fejét a staghorn napi 0.8-1 ml easy carbo megy rá közvetlenül de nem tapasztaltam változást pedig azt hallottam másnapra le kellene fehérednie vagy valami de itt él és virul tovább esetleg van valami más fajta alga amire nem hatásos az easy carbo mellékhatása ? vagy vaamit rosszul csinálok direktbe kapja fél -egy centi távolságból a víz alatt a szűrőt 10 percre kapcsolom ki kb 5 percel előtte hogy áramlás se legyen.
Előre is köszönöm a válaszotok :)
 
Sziasztok!

NA mintha látnék változást helyileg a tenelluson nem nő már, a hcn se nagyon nő már a jávaival viszont nem tudom hogy mit fogok csinálni azt is megpróbáltam kezelni, de nem nagyon merem direktbe rányomni csak felé egy 5-6 cm ről, de ott még mindig növöget. A sziámival meg annyi a bajom hogy nem akarok több halat már plusz félek hogy bántanák a rc im, nem bízok benne így is kifogtam mivel izzófényűek már megöltek egy rákot meg a kicsik között is tartottak egy kisebb fajta népirtást.
Az easy life alga exit nevű szeréről mi a véleményetek ilyen téren vessem be azt is ?
Am lassan nyitnom kellene egy naplót, jelenleg eddig minden hibát elkövettem amit lehetett azért van ilyen szép algaerdőm :) lehet hogy rászánom magam .
 
Harodan said:
Sziasztok!

NA mintha látnék változást helyileg a tenelluson nem nő már, a hcn se nagyon nő már a jávaival viszont nem tudom hogy mit fogok csinálni azt is megpróbáltam kezelni, de nem nagyon merem direktbe rányomni csak felé egy 5-6 cm ről, de ott még mindig növöget. A sziámival meg annyi a bajom hogy nem akarok több halat már plusz félek hogy bántanák a rc im, nem bízok benne így is kifogtam mivel izzófényűek már megöltek egy rákot meg a kicsik között is tartottak egy kisebb fajta népirtást.
Az easy life alga exit nevű szeréről mi a véleményetek ilyen téren vessem be azt is ?
Am lassan nyitnom kellene egy naplót, jelenleg eddig minden hibát elkövettem amit lehetett azért van ilyen szép algaerdőm :) lehet hogy rászánom magam .

Nem gondolom, hogy a Sziámik bárkit is bántanának.
A jávai nehezebb ügy. Én magam sajnos elpusztítottam egy "sziklafalnyit", mielőtt olyan körültekintő lettem volna, mint te. :(
Viktor nekem azt tanácsolta, hogy fogkefével pucolgassam, de az elég sziszifuszi munka - le sem jön vele -, viszont mindenképpen fizikai úton kell megtisztítani a növényt: olló, csipesz, kiskezed. ;) Én minden nap tisztogatom őket.
De rá se ránts, a következő indítás sima ügy lesz! :thumbup:
 
Olvasgattam tettem vettem gondolkoztam hogy a sziámik ideiglenesen is de hasznosak lennének e számomra.
Ma végül rászántam magam miután rájöttem, hogy a probléma gyökerét most nem fogom tudni megszüntetni (szűrés ) de az alga ellen kell egy kis segítség, mert nem győzöm épp ésszel meg kézzel a dolgokat így elmentem és beszereztem két sziámi algázót. Kicsit féltem tőlük hogy nekimennek a halaknak vagy a garniknak, direkt mondtam az eladónak hogy a két legkisebbet adja meg is kaptam amúgy őket mármint a legkisebbeket.
Ahogy hazaértek 2 óra múlva már az akiban voltak és el is kezdték enni az algát :p a HC t már meg is takarították nagyjából nagyon örültem nekik, viszont a nagyobbik az úgy látom nem veti meg a halkaját sem ő evett a fagyiból is kicsit.
Amúgy azt vettem észre hogy a törpe szívóharcsám is aktívabb lett most azóta picit ... :D lehet fél hogy neki nem marad :D Remélem ezzel a tempóval lassan vennem kell valamilyen kaját nekik is.

U.I.
Ezerrel spórolás van egy értelmes külső szűrőre :pPPPP
 
OFF

Harodan said:
Amúgy azt vettem észre hogy a törpe szívóharcsám is aktívabb lett most azóta picit ...

Ez azért van, mert az Oto csapathal, és szegény az ormányosokat hiszi csapattársnak. Nálam is együtt úszik a 8 Oto a 6 ormányossal.
Vegyél mellé társakat ;)
 
atti76 írta:
Ez azért van, mert az Oto csapathal, és szegény az ormányosokat hiszi csapattársnak. Nálam is együtt úszik a 8 Oto a 6 ormányossal.
Vegyél mellé társakat


Párban voltak eddig is :D csak mindig el voltak bújva nagyon sok a lehetőség nekik :), elég sok növény van az akiban alig lehet bárkit is látni.
 
Ennél az algánál körülbelül mennyi idő telik el a nem kedvező körülmények eltalálása és az eltűnése között? Hirtelen jelleggel kihalt az akváriumomból(kopkop), és szeretném kideríteni, mi vált be. Úgy egy hónapja adagolom a macrot, két hete dupláztam a profito-t a gyárihoz képest, egy hete kiirtottam a potyázó növényeket, mint a békalencse és a kósza Ceratopterisek. 70 liter/30W fény. Illetve variáltam még a szűrőmmel is, a szép és jó külső szűrőm helyett ideiglenesen 2 belső üzemel, de ez gondolom nem segített a helyzeten, hacsak nem a kétszeresére nőtt áramlást nézem. Amíg volt, szorgalmasan carbóztam minden nap és kétszer peroxiddal is nekimentem, de nem voltam olyan hatékony, ahogyan újratermelődött.
 
Moszat said:
Ennél az algánál körülbelül mennyi idő telik el a nem kedvező körülmények eltalálása és az eltűnése között? Hirtelen jelleggel kihalt az akváriumomból(kopkop), és szeretném kideríteni, mi vált be. Úgy egy hónapja adagolom a macrot, két hete dupláztam a profito-t a gyárihoz képest, egy hete kiirtottam a potyázó növényeket, mint a békalencse és a kósza Ceratopterisek. 70 liter/30W fény. Illetve variáltam még a szűrőmmel is, a szép és jó külső szűrőm helyett ideiglenesen 2 belső üzemel, de ez gondolom nem segített a helyzeten, hacsak nem a kétszeresére nőtt áramlást nézem. Amíg volt, szorgalmasan carbóztam minden nap és kétszer peroxiddal is nekimentem, de nem voltam olyan hatékony, ahogyan újratermelődött.

Nálam cca. két hét múlva távozott. Én fénnyel, carboval és macroval támadtam. Sikerrel.
Helyette Spirogyra érkezett.
:crazy:
 
AQViktor said:
Tollhegy! Fénnyel???
Mert nekem az nem nagyon segít...

Fénnyel, persze. Csökkentve bár, de sötétben nem. Ha jól emlékszem majd' három órával kevesebb fényt adok, mint előtte.
Az én receptem a következő volt: napi carbo adag teljes mennyisége közvetlenül az algára; macro egy hétig harmadával megnövelve, majd egy hétig csökkentve a normál adagra; fény visszavéve hat óra hosszra.
Nálam az eredmény tökéletes Staghorn mentesség.
;)
 
Köszi! Ha a két hét általánosítható, akkor valószínűleg nálam a mikroelemek növelése volt a varázsszer. A megvilágítást próbáltam én is csökkenteni, de nem vált be.
 
Sziasztok!

Nálatok az Ottók és az Amanók lelegelik ezt a vackot? - Csak mert az én akváriumomban rá sem bagóznak. :x
 
És az algázó géb? Nálam eddig nem, de hátha még érdemes várni a sziámi beszerzésével, ha van rá esély, hogy rákíván. A sziámi algaevőt azért hanyagolnám, mert mikor legutóbb volt eléggé uszonymentessé tette a többieket :S
 
Engem is elért a staghorn riadó. Tud esetleg valaki más megoldást is a Carbon kívűl? Annyira sok növényre rátelepedett már, hogy egy deci Carbo kellene hozzá. :S Legutóbbi vízcserénél le is vágtam rengeteg növényt. :(

Egy pár adat:
akvárium: 85l
Szűrés: Tetratec Ex1200, gyári töltettel
Tápozás: Napi 3-3 nyomás Micro, Macro és mellé 3ml Easy Carbo
CO2: Nincs. Egy darabig üzemelt egy spray-s CO2 "valami", de már kivettem.
Fény: 3*24W - napi 8 óra
Vízcsere: Heti 50% - előkészítve

Visszaolvasva a sötétítés nem nagyon segítene. Más ötlet?
 
Back
Oldal tetejére