• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes S.S.D.D.

Bréking nyúz!

Ma előbújt anyuka közelében 4 db csöppség! Mégis kikelt pár sügi! :D Még nem tudom, mit kezdjek velük, sajna nincsen szivacs szűrőm itthon, de lehet, hogy hadi rendbe állítom a kis akváriumot és az akasztós szűrőt holnap, mert ma már nem nagyon tudok itt benn zörögni.
Még azt sem tudom, mit adjak nekik, mert artemia keltetésre nem vállalkozok, fagyi cyclops van, de az még tuti nagy nekik, ezen kívül tetra pro color van még, amit porrá tudok őrölni...

[edit]:
A kakadu mama megoldotta a gondot, szépen bekajálta őket. :/ Nem hiszem, hogy csak össze szedegette volna őket. :(
 
Utoljára módosított:
Szomorkodás lefújva! Nemrég újra ránéztem az akira, hogy hátha látok még picit, és találtam is egyet... Aztán még vagy négyet! :D
Ekkor látom, hogy a nőstény sügér elindul feléjük...
És amikor a kicsik is meglátták, csapatostul elindultak az anyukájuk felé! :D Hívtam is a párom, hogy megmutassam neki a kicsiket, együtt gyönyörködünk bennük, erre az anyuka fogja és bekap két kicsit. Na mondom, akkor erről ennyit, de azért nézem tovább, hogy mi lesz, és kb 5 centit odébb úszva már köpte is ki a pociket! Zseniális volt az egész jelenet!!! :)
Ezek a halak legalább olyan különc viselkedésű állatok, mint a garnélák. :)
 
Szia Laci!
Vigyáz a mama a kicsikre.
A porítot táp jó ötlet.
Sajnos a többi hal mindig veszélyt jelent a családra, mert stresszeli a szülőket.
De nem reménytelen a felnevelésük.

A.ttila

Szia Attila!

Remélem, hogy beválik a porított táp. Úgy csinálom, hogy egy kis kupakban kevés tetra tápot összetörök, egy kis vizet nyomok rá és felszívom fecskendővel és leállított szűrő mellett oda fecskendezem a kicsik környékére. Remélem, hogy tudnak belőle valamennyit enni. Összesen 4-5 darab lehet, de még nem voltak soha egy kupacban teljesen, ezért nem tudom pontosan... A többi halnak esélye sincs a közelükbe férkőzni. A többi hal most 5db endler guppi hím, a többit - csúnyán hangzik, de - selejteztem, ahogy a black mollynak is mennie kellett, mert iszonyat agresszív lett. Sügi mama még az amano garnélákat is elüldözi a kicsik környékéről, szegénykék nagyon meg vannak most szeppenve. Ami tök vicces, hogy a hím sügér néha random össze szed 2-3 picit, elúszik velük az akvárium túlsó oldalára és ott kiköpködi őket. Aztán jön a nőstény, össze szedi őket és mennek vissza a szívó ág alá... A legjobb helyet találta óvodának.. :S :p Jó magasra felemeltem a szívó ágat remélem, így nem lesz gond.

Másik érdekesség, hogy anno, még az iwagumi korában az akinak, volt egy kis próba fissidens mohával, amit aztán szűműztem az akiból, mert azon a helyen nagyon össze szedte a mulmot és lealgásodott. De azóta volt egy full restart és egy kicsike. Erre tegnap mit látok? Az aljzaton egy kicsike fissidens pamacsot... Hát noooooormális?! :D
Bár az után, hogy a hydro japan több mint egy évig vegetált elbújva két levélkével, és most előkerült és növekszik rendesen... hát nem tudok csodálkozni semmin. :p

A citromsavast ma újra fogom tölteni, mert pénteken már elfogyott az összes citromsav, de nyomás még volt, így azt nem pazaroltam el, de tegnap már csak éppen 1bar fölött volt este a mutató. Pár kisebb bénázás ellenére is bírta több, mint egy hónapig!
 
A citromsavast ma újra fogom tölteni, mert pénteken már elfogyott az összes citromsav, de nyomás még volt, így azt nem pazaroltam el, de tegnap már csak éppen 1bar fölött volt este a mutató. Pár kisebb bénázás ellenére is bírta több, mint egy hónapig!
Na ebben reménykedem Én is a szombat este újraindított adaggal kapcsolatban.
A kicsik felneveléséhez sok sikert (y)
 
Sziasztok!


Úgy csinálom, hogy egy kis kupakban kevés tetra tápot összetörök, egy kis vizet nyomok rá és felszívom fecskendővel és leállított szűrő mellett oda fecskendezem a kicsik környékére.
Igen, így jó lesz!
A fagyasztott cyklops pedig a mélyhűtőből frissen kivéve egy késsel kaparva (a kaparék) elég apró lesz ahhoz hogy hasonlóképpen etethess vele.

A.ttila
 
Mivel emlékeim szerint az apistogrammák a bölcsőszájú halak családjába tartoznak, így nem meglepő, hogy hurcolásszák a kicsiket kikelést követően.
Mivel még fiatalok és most tanulják a feladatot, nem meglepő, hogy nincs meg az összhang.
Mivel nem csak ők lakják az akváriumot, az teljesen normális, hogy a többi lakót igyekeznek távol tartani.
Összefoglalva: minden rendben van, vigyázz rájuk, de efelől kétség nincs az eddig leírtak alapján(y)
 
Az utóbbi pár napban egyre inkább előjött a surface scum... Nem tudom, hogy a fénycsövek elöregedése, a kb egy hónappal ezelőtti alga irtás, vagy a fagyi kaja miatt (kétlem, mert megesznek mindent, amit adok). Először csak az olajos film jött, de tegnap már az az opálos trutyis cucc. Úgyhogy a tegnapelőtt nekiálltam egy felszínleszívó össze eszkábálásának. Volt itthon egy 280 lph-s juwel powerhead, ragasztó pisztoly és egy kidobásra ítélt lemezjátszó plexi teteje. Utóbbiból készült a ház, amiben egy kis szivacs és perlon vatta kapott helyet. Maga a motor billenő kapcsolóval ööööö kapcsolható. :D Fél óra és a cucc volt/nincs. :D Ronda, mint az állat, de a célját tökéletesen ellátja.
Hölgyeim és uraim, a VOSZTOK 2 bevetés közben! :D
17059055778_723d2f12e4_b.jpg
 
Kis helyzetjelentés: Nagyon elhanyagoltam az akváriumot, több mint három hete nem volt karbantartás. L Először a pici sügik miatt, akik sajnos nem maradtak meg, utána pedig egyszerűen nem volt rá időm és ez meg is látszott az akváriumon… A hártyásodás nem múlt el sajnos, ráadásul a skimmerem bemondta az unalmast, nem bírta a ragasztása a vizet. De legalább remélhetőleg megtaláltam a hártyásodás okát, ami a pinnatifida szenvedése, majd pusztulása miatt következett be valószínűleg. Az utóbbi 1-2 hétben már láttam, hogy gond van, de reménykedtem, hogy rendbe jön, viszont az utóbbi kb egy hét alatt nyilvánvalóvá vált, hogy beadta a kulcsot. Az új hajtásai is olyan lyukacsosak voltak, mint a szita és a vastag szárak is elkezdtek szétmállani. Ezért tegnap kikerült az akváriumból, ami megmaradt belőle, hogy ne terhelje tovább a vizet.

Közben a bal második kiálló vasfát sikerült eldöntenem, mert valahogy kibújt a dupla gyorskötözőből… Már amúgy is gondolkoztam a kiszedésén, ezért nem is került vissza. A helyére egy kisebb, szélesebb vasfa ment, ami itthon volt elfekvőben. erre is ment egy kő biztosítéknak gyorskötözővel, bár eleve stabilabban áll, mint az előző. ezen kívül kerültek még be kiegészítő kövek a @keszalvo mestertől kapott zöld gránitból… Remélem, ha kapnak egy kis patinát, akkor nem fognak nagyon elütni a két seiryutól. Az egyik kő alá még kell tennem egy kis magasítást, bár nem célom, hogy agydurrantó legyen a scape, de így talán egy kicsit jobban mutat és a garnélák és a kakaduk is jobban érzik majd magukat. A montecarlot lassan nyírni kell, mert van, ahol már 2 centi vastag. A rotala végre szépen elindult, úgyhogy most jól visszavágtam, ahogy a myriot is. Került be egy kis hm is hátra illetve a hydrot is átpakoltam kicsit közelebb az akvárium közepe felé.

Jól beködölt a víz a sok felhalmozódott mulm miatt, de 1-2 óra múlva már elég jól letisztult a víz, gondolom ebben segített még a baci kultúra is. De hétvégén úgyis szűrő pucolás lesz, szóval ennyi belefért. Ezen kívül volt difi tisztítás is, mert már tiszta dzsuva volt a kerámia.

Meglátjuk, mit mutat majd ma délután, ha hazaértem.

Egyelőre kicsit sután néz ki, de remélem, hogy ha a stemek bedurrannak, akkor hozza majd azt, amit elképzeltem.

Köszi a benézést! :)
 
Ez a fagyi kiszedő kanál lehet hogy egy picit túllép az észrevehetetlenség láthatatlan határán :)
Na igen, egy kicsit erős hardscape elem. :D Irritál is rendesen, de hát van még más fejleszteni való is az akván, bár lehet, bepróbálkozom egy akril csöves diy megoldással.
Mondjuk legalább jól működik, erre nem lehet panaszom. Meg ezt azért az amanokkal is le kell majd beszélni, mert szeretnek rajta "napozni". :p
 
Dobjunk össze Lacinak legalább egy íbélyes ötezer pénzes üvegre. :joyful:

Egyébként nagyon jól néz ki az akvárium. Egészségesnek tűnnek a növények. Algák hogy állnak? Már nem akarnak visszatérni? Sikeresen beazonosítottad, miért jöttek? Tényleg milyen csodaszerrel csaptál oda nekik? Azóta mit változtattál?
És a bónusz kérdés: pici hogy van? Tincsnek már nyoma sincs? Gyakran rákopog az új színes halakra? :)
 
Dobjunk össze Lacinak legalább egy íbélyes ötezer pénzes üvegre. :joyful:
Áááááááh, meg ne próbálja senki! Majd ha elérkezik az ideje ennek is, de csak akkor, ha már megvan minden, ami a normális működéshez kell, és csak ez az egy dolog csúfítja a látványt. :) Most kb olyan lenne, mint trabira az alufelni. :p

Egyébként nagyon jól néz ki az akvárium. Egészségesnek tűnnek a növények. Algák hogy állnak? Már nem akarnak visszatérni? Sikeresen beazonosítottad, miért jöttek? Tényleg milyen csodaszerrel csaptál oda nekik? Azóta mit változtattál?
És a bónusz kérdés: pici hogy van? Tincsnek már nyoma sincs? Gyakran rákopog az új színes halakra? :)
Köszi szépen, a növények - így, hogy a pinnatifida kikerült - tényleg elég jól érzik magukat, minimális alga található csak, illetve ezen kívül még a köveken, fákon van némi ecset, meg 1-2 helyen a már szokásosnak mondható staghorn. Szóval most teljesen fenntartható az akvárium. Ami még van, az a barna alga az üvegen.. kellene már csöveket cserélnem, de ez majd csak a rescape előtt fog megtörténni, ami nem tudom mikor lesz. :p algairtásra a neptunos algagátlót használtam, ami asszem 200 literhez van, ha jól emlékszem, vagyis a kis flakonost. Nagyon jó kis cucc, de mindenképpen kell utána aktív szenet rakni a szűrőbe, mert azért a növények megérezték, a növekedésben megálltak, nem bubiztak, stb... Más szerencsére nem volt, egyedül csak a pinnatifidának tette be a kaput. :| Az algásodás oka az akvárium elhanyagolása volt hónapokon keresztül, mert a kis pöcsös érkezése miatt sokáig nem tudtam rendesen gondozni az akit. aztán volt 1-2 hónap co2 nélkül is. Azóta többé-kevésbé rendszeresen végzem a karbantartásokat, a montecarlo mezőt nagyon szépen tudom porszívózni, ez is sokat segít, mert kevesebb mulm terheli a vizet. És azóta sokkal kevesebb a hal is, mert csak a két kakadu van most, meg 5db endler hím. Most adom is jobban a macro tápot, de még mindig nem napi szinten.

És a bónusz: :D
Köszi a kérdésed! Nagyon jól van a kis krapek, most van nála 1-2 hete az az időszak, amikor elkezdett nagyon gyorsan fejlődni, már mászik mindenhová, amikor nem mászik, akkor ül és úgy játszik. Sokat szoktunk neki énekelni, már szokott ő is énekelgetni a maga módján, bár a nyuszi ül a fűbent azt néha teljesen felismerhetően adja elő, persze csak a kis dej-dej-dej nyelvén. :D Megy kézzel a csip csip csóka, és már az integetésbe is kezd belejönni, a hím kakadunak mindig szokott integetni, amikor hal lesen vagyunk. :) Nagyon szeretni nézni a halakat... hiába, ilyen a genetika. :D
A haja az eléggé kiszőkült, olyan most, mint a páromé, pedig mielőtt megszületett, azt hittük, hogy kreol bőrű, fekete hajú, barna szemű lesz, mint én... :) Az ősz tincsből már csak pár szál van, nem jött neki vissza, de a homlokán a tincs közelében a bőre sem maradt pigmenthiányos. A fene sem érti ezt, mert a dokik is azt mondták, hogy úgy fog neki maradni. :p
 
Back
Oldal tetejére