• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes S.S.D.D.

Nagyon aranyosak ők is :) mit szólsz? jobb lett a színük?
Határozottan élénkebbek lettek, a double red hím ma előbújt végre, de vesztére, mert az új hím agyba-főbe verte... Hiába vettem ki külön akiba, hogy vasárnap haza vigyem anyámhoz, sajnos bedobta a kulcsot ő is. :(

Az újak viszont tökéletesen elvannak, cirkálnak, pózolnak, jönnek kézhez, a kaját is zabálják, szép élénk színe lett a hímnek, a feketék olyanok rajta, hogy jófajta hd tévé kell hozzá, hogy élethű legyen a felvétel, a legjobb szó rá, hogy kontrasztos a színük. :)
Így néznek ki most:
 
Na hallod Laci hozzád képest az Én akvám "üres" nincs benne élet :(
Tök szépek az új lakók sok ifjoncot kívánok neked (y)
 
Idén nem a húsvéti nyúl tojta nálunk a tojásokat! :D
16859843449_5a83c2f118_h.jpg

Boldog ünnepeket minden kedves erre tévedőnek! :)
 
Te Laci,ez mi akar lenni?Mert nekem beazonosíthatatlan[emoji6]
Sajna nem sikerült jobb képet csinálnom, mert az anyuka is takarta belátást, meg az egyik telefonnal világítottam, a másikkal meg fotóztam. A lényeg, hogy az apró pöttyök a "barlang" falára rakott ikrák. :)
 
Nocsak, nocsak a kis kakadu párod lepett meg húsvétra?
Gratula hozá, vigyázz rájuk(y)
És még mindig őrzi a kismama a kuckóját, nagyon határozottan eltessékel mindenkit a környékéről. Remélem, hogy pár napon belül megláthatok pár apróságot, az meg már egyenesen szuper lenne, ha sikerülne felnevelnem pár picurkát, bár a molly mellett erre nem biztos, hogy lesz lehetőségem.
A fagyi cyclops elég apró a kicsiknek, meg tudják enni? Artemiát most biztos nem fogok keltetni.
 
Remélem, hogy pár napon belül megláthatok pár apróságot, az meg már egyenesen szuper lenne, ha sikerülne felnevelnem pár picurkát, bár a molly mellett erre nem biztos, hogy lesz lehetőségem.
A fagyi cyclops elég apró a kicsiknek, meg tudják enni? Artemiát most biztos nem fogok keltetni.
Ha egy több hónapja üzemelő akváriumról van szó, akkor a picik az elején elboldogulnak a biofilmmel, ami a köveken, aljzaton, fán van.
Ha már elérik azt a méretet, hogy kaját is be tudnak falni, akkor az etetés idejére állítsd le a szűrőt és a száraz kaját morzsold porrá, azt szórd nekik, utána jöhet a cyclpos és vége a gondjaidnak;)
 
Jövő héten lesz 8 hónapos, még a mászás is csak úgy megy neki, mint a navy seal-eknek. :D De előre félek, hogy mi lesz, ha más fel tud állni és pakolászni, mert az akvárium veszettül érdekli. :)
Nekem most múlott 15 hónapos. Egy kész rémálom volt az elején, amikor mindennel kocogtatta az akváriumot és állandóan kirámolta a szekrényt. Én is a szűrőtől féltem a legjobban, hogy eltör valamint és elúsztatja a lakást. Szerencsére 1 hónap alatt leszokott a kocogtatásról és a szekrény kipakolásról. Azóta odatolja magának a széket, felmászik és meg akarja simogatni a halakat, közben folyamatosan beszél nekik :)

Most az ősi ösztönök feléledése jelenti a problémát. Ha nyitva marad a tető rögtön pecázik :) Illetve állandóan etetni akar...

Kitartás. Fárasztó dolog megóvni a gyereket az akváriumtól és fordítva.
 
Ha egy több hónapja üzemelő akváriumról van szó, akkor a picik az elején elboldogulnak a biofilmmel, ami a köveken, aljzaton, fán van.
Ha már elérik azt a méretet, hogy kaját is be tudnak falni, akkor az etetés idejére állítsd le a szűrőt és a száraz kaját morzsold porrá, azt szórd nekik, utána jöhet a cyclpos és vége a gondjaidnak;)
Ma reggelre eltűntek az ikrák a fáról, de semmi mozgolódást nem látok a fa alatti lyukban. Ez normális, vagy ez azt jelenti, hogy az ikrákat/kicsiket befalta az anyuka? Ő egyébként továbbra is vérmesen védelmezi az üreget.
 
Ma reggelre eltűntek az ikrák a fáról, de semmi mozgolódást nem látok a fa alatti lyukban. Ez normális, vagy ez azt jelenti, hogy az ikrákat/kicsiket befalta az anyuka? Ő egyébként továbbra is vérmesen védelmezi az üreget.
Ha védi a helyet, akkor elképzelhető, hogy kikeltek.:)
Ha hinni lehet a leírásoknak, akkor 25-26 fokon 4-5 nap alatt kelnek ki az ikrák és ez nagyjából áll a nálad történtekre.
Azt azért tudni kell, hogy a keléstől az elúszásig több nap is eltelik általában.
Ameddig védi, addig figyelj, mikor kezdi el terelgetni a kicsiket.
Ha nem, akkor se csüggedj: fiatal ivarérett halakról beszélünk, az első egy-két próbálkozásnál még csak tanulják a szülői feladatokat, főleg egy társas medencében;)
 
Ha védi a helyet, akkor elképzelhető, hogy kikeltek.:)
Ha hinni lehet a leírásoknak, akkor 25-26 fokon 4-5 nap alatt kelnek ki az ikrák és ez nagyjából áll a nálad történtekre.
Azt azért tudni kell, hogy a keléstől az elúszásig több nap is eltelik általában.
Ameddig védi, addig figyelj, mikor kezdi el terelgetni a kicsiket.
Ha nem, akkor se csüggedj: fiatal ivarérett halakról beszélünk, az első egy-két próbálkozásnál még csak tanulják a szülői feladatokat, főleg egy társas medencében;)
Sajnos eddig semmilyen mozgolódást nem láttam, szóval várok a következő ikrázásra. :)
A héten kivadásztam minden nem színes guppi ivadékot, így maradt 5db fiatal hím. A black mollynak is mennie kellett, mert zaklatta a guppikat, már ki sem mertek menni a stemek közül.
A növények kezdenek lassan magukhoz térni, a montecarlo újra elkezdett bubikat eregetni, de még csak nagyon ritkán és nagyon piciket.

Ennyi történt a hétvégén.
 
Ugyan nagy testű és közép amerikai, de amikor ikráztak nálam a Hypsophrys nicaraguensis sügereim, akkor az volt, hogy először "csak" azt láttam, hogy azokkal a társaikkal (szintén nicák voltak) akikkel addig békében megvoltak iszonyat agresszívek lettek, ki is kellett mentenem a többieket.
Utána eltelt jópár nap, mire anyuci előre jött és követte a többszáz csöppség. Nagyon megható látvány volt:)
Ezt valószínűleg már olvastad, de azért bedobom: Apistogramma cacatuoides, avagy sügérezni növényes akiban is lehet | Nigro Blogja
 
Ugyan nagy testű és közép amerikai, de amikor ikráztak nálam a Hypsophrys nicaraguensis sügereim, akkor az volt, hogy először "csak" azt láttam, hogy azokkal a társaikkal (szintén nicák voltak) akikkel addig békében megvoltak iszonyat agresszívek lettek, ki is kellett mentenem a többieket.
Utána eltelt jópár nap, mire anyuci előre jött és követte a többszáz csöppség. Nagyon megható látvány volt:)
Ezt valószínűleg már olvastad, de azért bedobom: Apistogramma cacatuoides, avagy sügérezni növényes akiban is lehet | Nigro Blogja
Én nem mondanám a nőstényt kimondottan agresszívnak most, de azért kuckó környékét "tisztán" tartja ilyen kis keresztbe úszásokkal, de csipkelődés, kergetőzés nem nagyon van.
 
Én nem mondanám a nőstényt kimondottan agresszívnak most, de azért kuckó környékét "tisztán" tartja ilyen kis keresztbe úszásokkal, de csipkelődés, kergetőzés nem nagyon van.
Akkor simán lehet az, amit @Nigro is leírt.
Fiatal halaknál ez teljesen megszokott jelenség.
Ráadásul sikertelen ívás esetén nem ritka, hogy egy-két hét múltán ismét beikrásodik, így folyamatosan ott sertepertél.
 
Back
Oldal tetejére