• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccardia Chamedryfolia - Mini Pelia

A riccardia mennyire jó választás egy olyan fa lombkoronájának ami a víz felszíne fölé fog érni kb 1-3 cm-el. Vagy válasszak inkább olyat ami megkapaszkodik a fán?
Lehet hogy a jávai moha vagy karácsony moha jobb választás lenne?
 
Szia!


A riccardia mennyire jó választás


Teljesen jól működik a vízből pár centire kifutva is!
Ha minden más paraméter megfelelő (CO2, fény, táp) és viszonylag sűrűn egymáshoz közel rögzíted a dekorhoz (Pl. joghurtos technikával), akkor 2-3 hónap után szép egybefüggő felületet képez.

AmegA
 
Köszönöm a választ. A joghurtos megoldást nem ismerem, még sokat kell olvasnom a fórumon. :)
Fény az 26W/bruttó 49 liter.
Co2: Easy carbo + ista spray
Táp: Aquatic Nature Aqua Plant 24 + Activator (napi 1 csepp/50 liter)
 
Szia!


A joghurtos megoldást nem ismerem,
Emers moha nevelés joghurtban. Csak ínyenceknek! | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Nemrég szedtük szét az akváriumot, amiben elég jelentős mennyiségű Riccardia is volt, részben kötözve, részben ragasztva és joghurtos technikával növesztve.
A ragasztottaknál a kezdeti időszakban elbarnultak a ragasztó közepén lévő mohák, majd újra hajtottak.
A kötözöttek lettek a legdúsabbak (pala lapokra, műszálas cérnával), de nem rögzültek.
A joghurtos technikával viszont a legtermészetesebb hatású lett, igaz a palán szinte egyáltalán nem tapadt meg, a lávaköveken részben, az ágakon, gyökereken viszont igen jó százalékban.
Sok helyütt került árnyékba a szétszedés elötti hónapokban, ami nem viselte meg jelentősen, csupán lelassult a növekedése.
Tapasztalatunk szerint inkább a vízparaméterek (lágy víz), tápanyagszint és a CO2 lényegesebb, mint a fény, vagyis nálad ( @KochR ) is működhet, csak kicsit lasabb fejlődésre számíts.

AmegA
 
Köszönöm a segítséget lehet megpróbálom ezt a joghurtos megoldást. :)
Remélem működni fog, meg tudok majd szerezni egyáltalán elérhető áron.
 
A növény ismerőihez egy kérdés:
A riccardia két helyen található meg az akváriumomban.
1 - ahol gyakorlatilag alig van flow, talaj közelében, szép zöld az a kis mennyiség, ami ott van, szinte tökéletes!
2 - fényhez közelebb, vízszintes felületen, egyből a kifolyóág alatt. És itt a gond. Szürkeség van és satnyaság. Terjed éppen a moha, szóval nincs minden veszve, ezt érzem, de valahogy mégsem érzi ott teljesen jól magát. Mi lehet a baj?

Erős fényem van, ADA táp megy foszfáttal kiegészítve valamint CO2.
A foszfát még csak egy hete megy, az lehet a gond? Várjak még vagy van jobb tippetek?:)

Valahol olvastam, hogy az nem olyan jó, ha a direkt flow-ban van. Számít ez?

Köszi a válaszokat előre is!
 
Fényhez közel sokkal tápanyag igényesebb.
El tudom képzelni, hogy ez a baja. Nálunk is ha kimarad 1-1 nap sok fény mellett azonnal látszik rajta. Elveszti az élénk színét.
 
Nagyon érdekes növény ez a riccardia... több hónapig kapott co2-t, ADA Step 2-t, foszfátot is kapott és pirítottam aquasky lámpával. Nem volt igazán szép soha... Most úgy alakult, hogy 1 hónapig kb magára hagytam az akvát, semmilyen tápot nem kapott, a fényt is visszavettem kb 5 órára és most kicsattanó egészségnek örvend, hogy nem igaz. Nő mint a gomba és egészséges szép zöld. (na jó, talán nem a legszebb zöld oldalát mutatja, de sokkkal szebb, mint amit a "turbó környezetben" mutatott)
 
Nagyon érdekes növény ez a riccardia... több hónapig kapott co2-t, ADA Step 2-t, foszfátot is kapott és pirítottam aquasky lámpával. Nem volt igazán szép soha... Most úgy alakult, hogy 1 hónapig kb magára hagytam az akvát, semmilyen tápot nem kapott, a fényt is visszavettem kb 5 órára és most kicsattanó egészségnek örvend, hogy nem igaz. Nő mint a gomba és egészséges szép zöld. (na jó, talán nem a legszebb zöld oldalát mutatja, de sokkkal szebb, mint amit a "turbó környezetben" mutatott)
f26e09cdf21a5fb509be362762996b8f.jpg
 
Most úgy alakult, hogy 1 hónapig kb magára hagytam az akvát, semmilyen tápot nem kapott, a fényt is visszavettem kb 5 órára és most kicsattanó egészségnek örvend, hogy nem igaz.

Akkor le is írtad az okát. Kevés fénynél megelégszik a kevés táppal is.
Sok fénynél sokszor táphiányos. Akkor szokott döglött színe lenni.
 
Ami érdekeség volt nálam hogy kevés fénnyel és lágy vízben jobban nőt mint High tech ben. Persze ez annak is betudható hogy hightechben szerintem vékony algatéteg képződik és visszafogja vagy mint fenn is irták több fénynél érzékenyebb a tápra. A legdúrvább tapasztalatom viszont a tejfölös pikliben felejtett példányok bőven tápos vízben illetve csak simma ro vizben hagyva is szinte semmi fény nélkűl is durván nőttek. Amúgy meg van olyan apró bokrom ami 1 év alatt sem szokta meg a helyét és épp csak duplájára. Nőt.... Szereti a kristály tiszta vízért semmi por ne üljön meg a levelén illetve a nagy Flow nem jön be Nála..szerintem.
 
Back
Oldal tetejére