• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccardia Chamedryfolia - Mini Pelia

A riccardiäim szepen lassan bebarnulnak.egyszerüen nem tudom mit csinälok rosszul,de sehogy se erzi jol nälam magät.Köre kötözve,ragasztva,egeszben räcson,alul,felül,közepen,mindenhol probältam mär.Ga täpok,co2,feny,Twin star,közeleben,kicsit tävolabb.sehogy se mükszik!Valaki?
Làgyvíz, plusz foszfàt és twinstar. Ennyi a trükk, ha ingadozó a TDS az akvàriumban a kövek miatt. Amúgy kiírthatatlan és gyönyörű növény.
 
Egy érdekes megfigyelés eme szép mohärol!Amíg az akváriumban volt(co2,fény,Twin star,GA tápok)minden adva volt a növekedéshez.Erre elkezdett barnulni,volt köre kötözve,eredeti rácsra növesztve,közel a fényhez,ärnyekba,barnult es nem mutatta az igazi arcát.Kikerült az akibol ätalakitäs miatt.és kb 1 hét után nézem el e meg!Es szebb mint valaha!Most akkor mit csináljak?
 
Egy érdekes megfigyelés eme szép mohärol!Amíg az akváriumban volt(co2,fény,Twin star,GA tápok)minden adva volt a növekedéshez.Erre elkezdett barnulni,volt köre kötözve,eredeti rácsra növesztve,közel a fényhez,ärnyekba,barnult es nem mutatta az igazi arcát.Kikerült az akibol ätalakitäs miatt.és kb 1 hét után nézem el e meg!Es szebb mint valaha!Most akkor mit csináljak?

Egyszerű: küldjed el nekem, nálam pont olyan körülmények várják, amit imád: se CO2, se fényár, se tápok!:LOL:
 
Nem mertem!De amikor nem az akiban Volt hanem a kannäba(termeszetesen akvärium vizben)Kezdet eledezni!Most kikerültek a kövek,igy nem lesz elvileg ilyen problema!

Az akvariumban a talajod elszivja a foszfatot. Seiryuval is lehet szep de adagolj foszfatot!
 
Utoljára módosított:
Az a durva milyen változást hoz. Én sokáig szenvedtem foszfáthiány miatt (főleg zöld alga) az easy life fosfo nem ért semmit és hamar el is fogyott.
Aztán hozzájutottam a por formához. Hátég és föld a különbség, gondolom a dózis is nagyobb lett így, de pl már 2 hét után a mohák virágot hoztak (spóratartó tokot @letsgodisco) :) azóta is hozzák ezeket a kis szárakat a karácsony moháim.
 
Nekem is aktív talajom van,bár csak Africana.Ez nem tudom,hogy viselkedik ilyen téren.
Minden esetre vettem foszfát tesztet,itt lesz nemsokára remélhetőleg.
Én világ életemben porral tápoztam,úgyhogy fel sem merült,hogy afféle Prfito vagy akármilyen folyékony tápot vegyek.
..és különösen tetszett,hogy Viktort látva a díjátadó napján csak úgy beszórta kiskanállal a foszfátot.:D
Az angoloknál ha jól tudom a többi tápot is csak úgy beszórják,nem keverik folyékonnyá.
A foszfátból nem kell sok,csak a tized része a többi összetevőnek.
 
ezt hogy érted?
Úgy, hogy nem változott a foszfát szintem, hiába adagoltam. Igaz csak vízcseréknél öntöttem bele, nem napi szinten. A mohákon egyből látszott a változás, mikor a foszfát szintem megfelelő lett a portól.
Ha napi szinten öntögettem volna, akkor lehet ért volna valamit, de akkor havonta vehettem volna új flakont :) Nálam nem vált be.
 
Úgy, hogy nem változott a foszfát szintem, hiába adagoltam. Igaz csak vízcseréknél öntöttem bele, nem napi szinten. A mohákon egyből látszott a változás, mikor a foszfát szintem megfelelő lett a portól.
Ha napi szinten öntögettem volna, akkor lehet ért volna valamit, de akkor havonta vehettem volna új flakont :) Nálam nem vált be.

Skacok a foszfátot NAPONTA kell adagolni :) Annyi fény mellett, amit mi használunk.
A foszfát azonnal hasznosul. 2-3 nap múlva nem lesz belőle semmi.

A boltban naponta megy a foszfát minden akváriumba ahova kell

Jó a Fosfo is, de az adagolás szerint 60 literhez hogy 1ppm foszfát szinted legyen és naponta nullázod a foszfátot akkor 12-15ml-t kell adagolni naponta!
 
Skacok a foszfátot NAPONTA kell adagolni :) Annyi fény mellett, amit mi használunk.
A foszfát azonnal hasznosul. 2-3 nap múlva nem lesz belőle semmi.

A boltban naponta megy a foszfát minden akváriumba ahova kell

Jó a Fosfo is, de az adagolás szerint 60 literhez hogy 1ppm foszfát szinted legyen és naponta nullázod a foszfátot akkor 12-15ml-t kell adagolni naponta!
nos akkor azért nem vált be :) 15ml-t adagoltam de csak hetente 1 szer :D Ki gondolta hogy 2-3 nap alatt kizabálják a növények. (vagy a talaj?)
ilyen felállásban havonta 1 500ml-es fosfot elvisz egy 60L-es akvárium. Nem lehet, hogy ezt a vízcserés dolgot én a dobozról vettem?
 
Nem lehet, hogy ezt a vízcserés dolgot én a dobozról vettem?

Az easy life termékek heti tápozásról szólnak alacsony igényű akváriumok esetén.
Mi más környezetbe használjuk és érdemes tartani 1ppm foszfátot ezért érthetted félre :)
 
Végre kezd alakulni a Riccardiäm!Nincs benne kő ami miatt ingadozott a keménységem,de gondolom a Siami ormányos märnäk lezabäljäk a a riccardiät!Hmmm..Mind kettőre szükségem van!Ördögi kör!
 
Back
Oldal tetejére