• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccardia Chamedryfolia - Mini Pelia

Valami nem ok a nagy dobozban riccia volt. Nem lehet hogy felreertettetek egymast?

Szia! Én is azt gondolom, hogy valahol valaki valamit félre hallott, és ez lehettem én is. Nagy nyüzsi volt a boltban. Nem is ez a lényeg. Nagy dobozban volt, 1500 körül volt, és a netes fényképek alapján én is ricciának lőném be. Ez viszont az életben nem fog nekem begombócosodni, ha jól sejtem...
 
Szia! Én is azt gondolom, hogy valahol valaki valamit félre hallott, és ez lehettem én is. Nagy nyüzsi volt a boltban. Nem is ez a lényeg. Nagy dobozban volt, 1500 körül volt, és a netes fényképek alapján én is ricciának lőném be. Ez viszont az életben nem fog nekem begombócosodni, ha jól sejtem...

Amano bácsi félelmetes gombócokat varázsolt belőle már a múltban. Csak állandóan le kell kötözni.
Riccardia csak Tropicanak van rácson minimál adagban.
 
Gombóc Riccia példa

conqueredtsukiyama.jpg
 
Hät ha jol lätom iden meg nem kerdeztem meg:A sziklära ragasztva van??tapasztalat??

Valamikor ev elejen hozzajutottam 2 csomohoz. Megkozelitoleg 3,5 cm atmeroju korkorosen elhelyezkedo csomohoz. sokaig stagnalt majd algasodni kezdett.
Mar majdnem lemondtam rola de annyira tetszik, hogy megis megprobaltam a kore ragasztos megoldast.Nagyon bevalt a modszer :) Csak ajanlani tudom. Pillantragasztoval lapos kovekre ragasztottam fel a megmaradt
elegge elsatnyult novenydarabkakat es low tech korulmenyek kozott is nagyon szepen fejlodesenk indult. Mivel viszonylag keves maradt meg az eredeti mennyisegbol ezert kb.15x15 mm darabkakat ragasztottam egymas melle szellosen.
Eleinte nem egy szep latvany mert a pillantragaszto kifeheredik mikor megkot, de nehany het mulva ha a noveny jol erzi magat szepen osszeno es teljesen eltakarja a tereptargyat. Teszek fel majd fotot rola .
 
10754307916


Sajnos, jelenleg csak ilyen minosegu fotoval tudok szolgalni.Remelem kiveheto valamennyire milyen allapotban is van jelenleg a noveny.
.Ezelott kb 3 honappal majdnema kukaba landolt, mert csak egy remenytelen maladozo massza volt. A red cherryknek sokat koszonhetek , alaposan megtisztogattak , majd ez utan lett felragasztva
az apro ( kb 4 cm atmeroju) kolapokra.Most mar teljesen kompaktul benotte a kovet a ragasztobol mar semmi nem latszik .
 
A mult heten Carboztam a köveket az akiban,leällitott szürö mellet,rä 2 napra az addig melyzöld riccardia kemenyen megviselödött!Az elmult egy hetben lassan,de nagyon lassan kezd magähoz terni.Nem tudom van e köze hozzä,de az akiban a kövektöl tävolabb levö riccardia is ugyan ugy :poop:rul nez ki.NEM BIRJA A CARBOT?Tapasztalat?
 
Egyik moha sem bírja a carbót, a ricciardia beszürkül tőle, de nagyon lassan újra nőni fog.
 
A riccardiäim szepen lassan bebarnulnak.egyszerüen nem tudom mit csinälok rosszul,de sehogy se erzi jol nälam magät.Köre kötözve,ragasztva,egeszben räcson,alul,felül,közepen,mindenhol probältam mär.Ga täpok,co2,feny,Twin star,közeleben,kicsit tävolabb.sehogy se mükszik!Valaki?
 
A riccardiäim szepen lassan bebarnulnak.egyszerüen nem tudom mit csinälok rosszul,de sehogy se erzi jol nälam magät.Köre kötözve,ragasztva,egeszben räcson,alul,felül,közepen,mindenhol probältam mär.Ga täpok,co2,feny,Twin star,közeleben,kicsit tävolabb.sehogy se mükszik!Valaki?


Nem szereti a ragasztást, nehezen regenerálódik.
Nem szereti a változó keménységet - Seiryu akváriumban nem érzi jól magát alapból. Kis foszfáttal azért lehet javítani az állagán.
Nem szereti a sötét helyeket. Lehetőleg nyílt terep, fény közelében legyen.
Lágy vízben szép sűrű, keményben ritkás leveleket hoz.

Sziámi algaevő ha van biztosan megcsipkedi
 
Back
Oldal tetejére