• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccardia Chamedryfolia - Mini Pelia

Lehet mar volt, bar vegiggorgetve a topicot nem talaltam egyertelmu valaszt: low techben van mar valakinek /pozitiv/ tapasztalata ezzel a mohaval? CO2 nelkul eselyes vagy nem, hogy megmaradjon? Thx!
 
Próbálj meg szerezni valakítől egy kis csomót nyírásból. Egy próbát megér...de csak így szerintem, mert drága mulatság tesztelgetni. Nálam high-tech-ben sem maradt meg. Elpusztult, mint a pinty. Okát máig keresem...:(
 
Koszi, teszek egy probat, aztan meglatjuk, szerencsre van alapanyag, igaz lassan indult meg high techben, de vegul latvanyos gomboc lett egy kisebb lavakore ragasztva, sot eddig a sziami se zabalta le. Azert kivancsi leszek lowban hogy muzsikal majd vagy elolvad...
 
Lehet mar volt, bar vegiggorgetve a topicot nem talaltam egyertelmu valaszt: low techben van mar valakinek /pozitiv/ tapasztalata ezzel a mohaval? CO2 nelkul eselyes vagy nem, hogy megmaradjon? Thx!

Szia,

nézd meg a nanom (link lejjebb), ott, egy minden extra nélküli AquaStyle 16-osban nő. Nem olyan, mint a GA-ban, de nekem tetszik, él és gyarapszik, igaz lassan. :)

(Szerk.: mivel a képek :poop:-ok, a bal oldali fára van növesztve. ;) Ha megnézed az első és az utolsó képet, akkor az azt mutatja, hogy megy low-techben, de azért látszik rajta, hogy nem high-tech. :) )
 
Szia,

nézd meg a nanom (link lejjebb), ott, egy minden extra nélküli AquaStyle 16-osban nő. Nem olyan, mint a GA-ban, de nekem tetszik, él és gyarapszik, igaz lassan. :)

(Szerk.: mivel a képek :poop:-ok, a bal oldali fára van növesztve. ;) Ha megnézed az első és az utolsó képet, akkor az azt mutatja, hogy megy low-techben, de azért látszik rajta, hogy nem high-tech. :) )
Azért az utolsó képen (így messziről) elég szép az! (y)
 
Ha beindul akkor a legszebb noveny amit valaha lattam.


14633926875_770e782e21_c.jpg
 
Nálam még nem indult be. Egy hónapja van az aksiban, de csak algásodik. Mivel elég sok a zöld pont algám, ezért elkezdem mától naponta adagolni a foszfátot. Remélem beválik.
 
Erdemes szetszedni kisebb darabokra es sziklak kozotti uregekbe illeszteni. Nem kell benyomorgatni, hanem csak annyira, hogy az aramlat ne sodorja el.
Mindenfelet kiprobaltam, nalam is tobb mint egy evig csak vegetalt, algasodott, stb.
Ragasztottam is (pillantragasztoval), es annakidejen jonak is tunt a megoldas ( ajanlottam is valamelyik elozo postban ), viszont mostani fejemmel mar nem tennem.
Egy 5x5 cm darabkat, 4-5 reszre lehet osztani, sokkal gyorsabb es latvanyosabb a novekedese.
 
Erdemes szetszedni kisebb darabokra es sziklak kozotti uregekbe illeszteni. Nem kell benyomorgatni, hanem csak annyira, hogy az aramlat ne sodorja el.
Mindenfelet kiprobaltam, nalam is tobb mint egy evig csak vegetalt, algasodott, stb.
Ragasztottam is (pillantragasztoval), es annakidejen jonak is tunt a megoldas ( ajanlottam is valamelyik elozo postban ), viszont mostani fejemmel mar nem tennem.
Egy 5x5 cm darabkat, 4-5 reszre lehet osztani, sokkal gyorsabb es latvanyosabb a novekedese.
Nálam lassan kettő hónapja megvan, de egyáltalán nem akar terjeszkedni. Raktam belőle alulra, középre, felülre, de sehol sem indult meg. GA szerint tápozok, rajta kívül minden növény gyarapodik elég rendesen.

Ráadásul azért is nagy szívfájdalom ez, mert szeretnék egy ilyet a következő újraindításkor:

buonpane1.jpg
 
Az közrejátszhat vajon, hogy nem durva felületű kőre kötöztem? Pontosabban egy üveg díszhez van kötve, ami teljesen sima felületű és lehet ezért nem tud terjeszkedni... Már tényleg nem tudok másra gondolni..
 
Az közrejátszhat vajon, hogy nem durva felületű kőre kötöztem? Pontosabban egy üveg díszhez van kötve, ami teljesen sima felületű és lehet ezért nem tud terjeszkedni... Már tényleg nem tudok másra gondolni..

Remélem a fenti akváriumhoz hasonlóan fényhez közel nyitott terepre tetted. Ez a növény imádja a fényt. Nem szereti az árnyékos vagy gyengén világított részeket
 
Kell neki ido mig megszokja a helyet es fejlodesnek indul. Legyen aramlas korulotte mert maskulonben hamar algasodik.
Durvabb texturaju tereptargyakon nyilvan konnyebben megkapaszkodik, de esetedben (szerintem) nem az az oka a stagnalasnak , hogy sima felulethez lett rogzitve.
Szerintem vedd sorra a parametereket. Feny, CO2 , aramlas , homerseklet .
Teny , hogy a helyvaltoztatast nem szereti. Neha akkor is megall a fejlodesben ha csak kicsit valtoztatunk a helyen.
Es mint legtobb mohafaj, ez se szereti a meleget.
 
Remélem a fenti akváriumhoz hasonlóan fényhez közel nyitott terepre tetted. Ez a növény imádja a fényt. Nem szereti az árnyékos vagy gyengén világított részeket
Összesen 5 csomót tettem a kövek tetejére. 3 db a vízfelszíntől kb 10-12 cmre van és onnan még kb 15-18 cmre van a lámpa (4×54W). Itt elő is jött némi ecset alga, amire toltam egy kis carbot, pedig tudtam hogy nem lehet a mohára. Az ecset el is szürkült a mohával együtt.

Kettő hónap alatt volt valamennyi fejlődés, de ha csak ilyen ütem növekszik akkor a kíván eredményhez kell legalább 2-3 év.
 
Szerintem az is fontos lehet, hogy milyen minőségű/állapotú az a moha. Amit inadsztól (Dani) kaptam sosem volt vele gondom. Ez most a reklám :) Amíg várta az akváriumba helyezést is fejlődött szépen. Egy kicsit tartottam tőle, hogy baja lesz, vagy belassul. A joghurtos indítással teljesen bevadult. Azóta meg csak nő, szépül és terjeszkedik.

Nálam csak a staghorn támadta meg az akvárium indítása után.

ELOS tápozást kap az aki (Fase1, Fase2, K40 és Extra1) foszfáttal kiegészítve. A CO2 13 órát megy most, mert a szobai fényviszonyok olyanok. A jó megvilágítást amúgy tényleg szereti.
 
Nálam a @inadsz Dani féle Riccardia van kicsit több mint egy hete de már látszanak rajta a kis világoszöld hajtások. Meg mértem a foszfát szintet mert azt olvastam itt ,hogy az kell neki, 0,5 ppm. Amúgy meg mic-mac, co2 és nem carbózok.:)Én cérnával kötöztem nem ragasztottam mert azt is olvastam,hogy nem szereti.
 
Back
Oldal tetejére