• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

Arra gondoltam, hogy harisnyába rakok folyami kavicsot és damillal erősen rákötözöm a fa aljára
Nem tudom, hogyan is lesz beépítve a fa, de ha van rá lehetőséged, a kötözendő résznél fúrjál bele egy-két lyukat vékony fúróval, akkor azon át tudod húzni a damilt és garantáltan nem fog lecsúszni.
 
Sziasztok!
Ha a redmooron van némi kéreg ég az okozhat valami problémát? vagy akváriumba rakás előtt azt le kellene szednem teljesen?
 
Sziasztok! Ma vettem két red moort. Az akváriumot viszont csak nyáron indítom. Elkezdjem már most az áztatást,vagy elég ha két három héttel előtte kezdem?
 
Sziasztok!

Sziasztok! Ma vettem két red moort. Az akváriumot viszont csak nyáron indítom. Elkezdjem már most az áztatást,vagy elég ha két három héttel előtte kezdem?
Mikey ha most elkezded az áztatást akkor már érett színe (barnás a vörösessel szemben) lesz mire az akváriumba kerül.
Viszont a nyálkásodást így sem biztos hogy megúszod, ha vízmentesen hosszabb ideig (több nap) tart a berendezés.

AmegA
 
Sziasztok!


Mikey ha most elkezded az áztatást akkor már érett színe (barnás a vörösessel szemben) lesz mire az akváriumba kerül.
Viszont a nyálkásodást így sem biztos hogy megúszod, ha vízmentesen hosszabb ideig (több nap) tart a berendezés.

AmegA
Szia AmegA!
Kár hogy a red moor nem tartja meg ezt a szép élénk vörös színét.Fekete aljzattal pedig úgy lenne igazán kontrasztos.
 
A red moor fán tegnap apró sárga kemény tapintatú gombaféleség jelent meg, valaki találkozott már hasonlóval? Vélhetően az okozta a problémát hogy a fa kilógó része elpenészedett és pár napos késéssel vágtam csak le a pár centis részt.
 
Egy olyan Red Moort, ami már megszívta magát vízzel, mennyi időt lehet kinthagyni a szabad levegőn úgy, hogy utána még visszasüllyedjen?
 
Egy olyan Red Moort, ami már megszívta magát vízzel, mennyi időt lehet kinthagyni a szabad levegőn úgy, hogy utána még visszasüllyedjen?
Hát ez sok mindentől függ... mekkora a fa, milyen vastagok az ágai, napon lesz-e, szabadban vagy lakásban? Értelem szerűen kint, napon gyorsabban szárad, ha vékony a fa, akkor pár óra alatt annyira megszárad, hogy utána egyből nem süllyed le...
 
Nekem egy kisebb de vastagabb red moor darab 5 nap híján egy hónapja ázik, és még mindig nem akar lent maradni... Mellé ugyanakkor raktam egy nagyobb tuskódarabot, az már régen lent marad. Ugyanannyira voltak kiszáradva.

Na ezt magyarázza meg nekem valaki. :) Dögöljek meg ha értem.
 
Nekem egy kisebb de vastagabb red moor darab 5 nap híján egy hónapja ázik, és még mindig nem akar lent maradni... Mellé ugyanakkor raktam egy nagyobb tuskódarabot, az már régen lent marad. Ugyanannyira voltak kiszáradva.

Na ezt magyarázza meg nekem valaki. :) Dögöljek meg ha értem.

főzd ki :) lehet, hogy levegő van benne, vagy hát azt, hogy ugyanannyira van-e kiszáradva, nem lehet tudni igazából
 
Egy éve pihen mindkettő a pinyóban. De akkor megrottyantom lábosban. :)

Akkor érdekes :D Bár a vastag RM ágak nálam is jobban süllyednek, mint a gallyak. A belső szivacsos rész aránya a döntő gondolom.

Én tegnap ADA vasfát főztem :D
 
Rotyog, az az érdekes hogy ez a fadarab @talachi akvájában is volt vagy két setupban, nálam is ázik egy hónapja a pinyóban, és most lábasban a forrásban levő vizet simán elszínezte. :)
 
Nálam sajnos se kellően nagy vödör, se mosogatógép nincs, így marad a súlyozás, meg az imádkozás az otoknak, hogy szeressék tisztogatni. :)
 
[QUOTE="Ezeknél a fáknál ez természetes. 2-3 hét és elmúlik.[/QUOTE]

Akartam kerdezni, de akkor megvan a valasz :) koszi!
 
Vannak ezek a redmoor, vagy spiderwood, vagy milyen fafélék. Köztük is azok, amelyek foltosak. Azt szeretném megtudni, hogy ezeknek a színe hogyan alakul idővel a víz alatt? Nem igazán találtam most jó mintaképet (biztos mert sz.rul kerestem), de úgyis tudjátok, mire gondolok.

https://static.webshopapp.com/shops/006950/files/047524796/superfish-spiderwood-medium.jpg

Érdekes, mert mintha a vöröses részek lennének azok, amelyek egy plusz réteg/kéreg lenne a világos alapszínen, de nagyon egyben vannak, nem hiszem hogy leválnának róla. Vagyis ilyen foltos marad?
 
Back
Oldal tetejére