• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

Vannak ezek a redmoor, vagy spiderwood, vagy milyen fafélék. Köztük is azok, amelyek foltosak. Azt szeretném megtudni, hogy ezeknek a színe hogyan alakul idővel a víz alatt? Nem igazán találtam most jó mintaképet (biztos mert sz.rul kerestem), de úgyis tudjátok, mire gondolok.

https://static.webshopapp.com/shops/006950/files/047524796/superfish-spiderwood-medium.jpg

Érdekes, mert mintha a vöröses részek lennének azok, amelyek egy plusz réteg/kéreg lenne a világos alapszínen, de nagyon egyben vannak, nem hiszem hogy leválnának róla. Vagyis ilyen foltos marad?
Foltos marad, de csökken a kontraszt. Sötétbarna-feketésbarna kombó lesz belőle. Nem feltűnő.
 
Sziasztok!

Épp valami nehezet keresek itthon a fákra, egy kézisúlyzó kör alakú vas súlyai mennyire lehetnek jók? Pár helyen sérült a festés, így tuti rozsdásodna kicsit, ez okozhat problémát? Ideális lenne nekem a kis mérete és a relatív nagy súlya miatt, de ha nem lehet, akkor keresek mást :)
 
Sziasztok!

Épp valami nehezet keresek itthon a fákra, egy kézisúlyzó kör alakú vas súlyai mennyire lehetnek jók? Pár helyen sérült a festés, így tuti rozsdásodna kicsit, ez okozhat problémát? Ideális lenne nekem a kis mérete és a relatív nagy súlya miatt, de ha nem lehet, akkor keresek mást :)
Nem okozhat pár hét alatt galibát. Azért nem kell ennyire parázni az ilyen dolgoktól. Nyilván ha egy 10 literes aksiba beleteszel több ilyen vasat, és jó sokáig bennehagyod, az talán káros lehet az állatokra / növényekre, de nekem pl. a 180asba telecsavarozott szőlőtőkémmel semmi baj nem volt.
 
Nem okozhat pár hét alatt galibát. Azért nem kell ennyire parázni az ilyen dolgoktól. Nyilván ha egy 10 literes aksiba beleteszel több ilyen vasat, és jó sokáig bennehagyod, az talán káros lehet az állatokra / növényekre, de nekem pl. a 180asba telecsavarozott szőlőtőkémmel semmi baj nem volt.

Köszönöm szépen, akkor ezeket pakolom a fákra.
 
Köszönöm szépen, akkor ezeket pakolom a fákra.

rpaktiker, tégla :)

vagy ha nagyon nem engedsz a súlyzóból, akkor húzz rá 2-3 tiszta, sérülésmentes PE zacskót, és a zacsi végét gumizd be :)
 
Utoljára módosított:
rpaktiker, tégla :)

vagy ha nagyon engedsz a súlyzóból, akkor húzz rá 2-3 tiszta, sérülésmentes PE zacskót, és a zacsi évét gumizd be :)
Igen, ha a scape egyik hangsúlyos eleme lesz a súlyzótárcsa (pl. bal felső aranymetszési pontban), akkor inkább színtezeztesd le, úgy jobban mutat.
 
Sziasztok. Nem biztos, hogy jó helyre írok de próba cseresznye :)
Szóval van két red moor gyökerem amit alaposan beterített az ecset illetve minden más. Lassan két hónapja vannak szárazon, tehát minden rászáradt ami rajta volt. Hogyan tudom őket újra formába hozni? Áztatás sika-mika kitartóan? :D

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok. Nem biztos, hogy jó helyre írok de próba cseresznye :)
Szóval van két red moor gyökerem amit alaposan beterített az ecset illetve minden más. Lassan két hónapja vannak szárazon, tehát minden rászáradt ami rajta volt. Hogyan tudom őket újra formába hozni? Áztatás sika-mika kitartóan? :D

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Áztatás vagy forralás vagy hipo vagy sósav + sika mika. Ha ezekhez lusta vagy akkor így is hagyhatod, simán leöntöd forró vízzel és kész.
 
Áztatás vagy forralás vagy hipo vagy sósav + sika mika. Ha ezekhez lusta vagy akkor így is hagyhatod, simán leöntöd forró vízzel és kész.
Akkor forrázás + sika-mika biztos ami tuti!
Köszi!

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sracok, akik dolgoztatok mar red moor gyökerekkel...
Mennyi ideg aztatjatok elötte, hogy ne emelkedjen fel? Kinek mi a tapasztalata? Meg nem hasznaltam red moor-okat azert kerdezem.
Ha nem akarok több hetet varni, milyen egyeb modszereket hasznaltatok, hogy lenn maradjanak? Ragasztas müködik, kövekhez, peldaul bazalthoz vagy felejtös? FBS vagy sima akvariumi szilikonragaszto?
Vagy sulyozzam csak le? Mondjuk a sulyozas müködik a nagyobb darabokhoz, de a kisebb facskakhoz, azokat vagy nem tudom lesulyozni, vagy tönkreteheti a scape-et...mert kidönti a sulyozokö a gyökeret.

Köszi!
 
FBS működik. Én még műanyag kábelkötegelővel is szoktam rögzíteni, ha növénnyel el lehet takarni vagy pedig el lehet dugni a műanyagot - akár úgy is, hogy megfúrom a fát és a lyukon keresztül fűzöm a kötegelőt.

Ha meg a fák rögzítve vannak, mondjuk egy fődarabhoz, akkor már tudod azt súlyozni. A nagyobbaknak elég sok idő kell sajna míg lent maradnak. :(
 
FBS működik. Én még műanyag kábelkötegelővel is szoktam rögzíteni, ha növénnyel el lehet takarni vagy pedig el lehet dugni a műanyagot - akár úgy is, hogy megfúrom a fát és a lyukon keresztül fűzöm a kötegelőt.

Ha meg a fák rögzítve vannak, mondjuk egy fődarabhoz, akkor már tudod azt súlyozni. A nagyobbaknak elég sok idő kell sajna míg lent maradnak. :(
Köszi, a kábelkötegelő nem is jutott eszembe....
Lehet azt próbálom ki.
 
Sziasztok,

egy már felhasznált red moor megint elkezdett nyálkásodni. Ez normális? 1 hónapig volt már működő akváriumban, utána kiszedtem és vízben volt. Most újraindítottam egy akváriumot, de megint nyálkás.
 
FBS működik. Én még műanyag kábelkötegelővel is szoktam rögzíteni, ha növénnyel el lehet takarni vagy pedig el lehet dugni a műanyagot - akár úgy is, hogy megfúrom a fát és a lyukon keresztül fűzöm a kötegelőt.

Ha meg a fák rögzítve vannak, mondjuk egy fődarabhoz, akkor már tudod azt súlyozni. A nagyobbaknak elég sok idő kell sajna míg lent maradnak. :(

Nálam az FBS nem működött fánál, egy idő után elvált, gondolom a fa rugalmassága miatt egy idő után formálódik a vízben.
 
Nekem lassan egy éve lesz hogy atomstabilan tartja a nagy akvában a fákat... meg se tudom mozdítani őket.
Szárazon ragasztottam ofc.
 
Back
Oldal tetejére