• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

Sziasztok,

Lehet valamit félreértettem, elkélne egy kis segítség. RedMoor-om 2 hete ázik egy zárt hordóban amibe a RO fog menni, csak még nincs kész.
Ma felnyitottam, valami marha büdös a cucc :)
Cserélni kellene a vizet rajta?

Nyitott hordó,kis vízmozgás(levegőztető vagy kis szivattyú)
Néha vizcsere.
 
Áztatás alatt van a Red Moor fám és nagyon színezi a vizet (pirosasra). Lehet valahogy gyorsítani ennek megszűnését?
 
Egy szép nagy fát (fogalmam nincs milyen fajta), kb mennyi ideig kell víz alatt tartani, hogy ne jöjjön fel?
 
Egy szép nagy fát (fogalmam nincs milyen fajta), kb mennyi ideig kell víz alatt tartani, hogy ne jöjjön fel?
Gondolom függ a fajtájától, meg hogy mennyire van kiszáradva, meg mennyire vastag. Három hét minimum.
Nekem 2 hete áznak a fűzfa gyökerek vödörben, de még nem maradnak lent. Ezek teljesen ki voltak száradva.
GA-ban nekem 3 hetet mondtak a kisebb redmoor-ra is.
 
Gondolom függ a fajtájától, meg hogy mennyire van kiszáradva, meg mennyire vastag. Három hét minimum.
Nekem 2 hete áznak a fűzfa gyökerek vödörben, de még nem maradnak lent. Ezek teljesen ki voltak száradva.
GA-ban nekem 3 hetet mondtak a kisebb redmoor-ra is.
Elég vastag...
IMG_0677_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szerintetek nagy balgaság a kinti medencében áztatni a fákat(redmoor)?
Kuti víz,vasas,de egy hét után a szűrő kiszűrte a vasat.Nem fürödtünk még benne,csak klórtablettával kezeljük.
 
Szerintetek nagy balgaság a kinti medencében áztatni a fákat(redmoor)?
Kuti víz,vasas,de egy hét után a szűrő kiszűrte a vasat.Nem fürödtünk még benne,csak klórtablettával kezeljük.

Nem hiszem, hogy bármiből is olyan mennyiségű anyagot tudna megkötni, ami később gondot okozna. Max. a hipoklorit kifehéríti. Én is kútvízben áztatok minden hát, ráadásul egyszer régen egy "retkes" hordóban az udvaron. Semmilyen problémát nem okozott.
 
Nagyon amatőr kérdést tennék fel (nem szemöldököt vonni :) ! ), vékonyabb 0,5-1 cm vastag red moor ágakat mivel lehetne meghajlítani, de úgy hogy az úgy is maradjon? Hajlítás alatt kb. 90-180 fokot értek. Talán gőzöléssel működhet? Vagy, ezek az ágak annyira ki vannak szárítva, hogy ez nem működhet?
 
Back
Oldal tetejére