1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Red Moor fa probléma - a fa használata és előkészítése

Kategória: 'Tereprendezés', témanyitó: HoZee, téma nyitása: Máj 26, 2011.

1. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,205
    Hely:
    Gyál
    Főzd ki kb 1-2 órán keresztül és akkor próbáld meg óvatosan a kívánt formára hajlítani és rögzíteni. Ha kiszárad, akkor elvileg úgy kell maradnia nagyjából. Édesapám és öcsém kádárok és hasonló szisztémával hajlítják a hordók dongáit.

dexkill, hectorvti és Evereka kedvelik.
  2. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    4,393
    Hely:
    Kiskunhalas
    Azt nem úgy csinálják, hogy egyik oldalon nedvesítik, másik oldalon melegítik?
    Lehet ám, hogy én keverem valamivel...:)

3. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,205
    Hely:
    Gyál
    Alapértelmezetten általában nincsenek akkora "üstök", amiben elférne egy hordó, ezért csinálják azt, hogy a belsejében tüzet raknak, kívülről pedig nedvesítik, illetve a donga végét is. A belső oldal az tömörödik a hajlítás hatására, ott nem akkora probléma, ha nincs átnedvesedve, a külső résznek viszont sokat kell nyúlnia viszonylag.

De hordónál is működik az a verzió, hogy hatalmas kádakban főzik őket, régen a faterom nagy hordógyárban dolgozott és ott úgy csinálták. Utána csak összehúzták, és kész.

De egyszer láttam egy videót, hogy egy fazon teljesen favázas bringát csinált, és a főzős módszerrel csinált pl verseny kormányt seprűnyélből úgy, hogy egy hosszú, alsó végén lehegesztett 40x40-es zártszelvényben főzte ki. Úgy tudta hajlítani, mint amikor a pvc csövet láng felett megmelegíted. :D

dexkill és Pecás kedvelik.
  4. hectorvti
    Épp nem fórumozik ...

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    109
    Hely:
    Debrecen
    Köszi az infót, ha odajutok, mindenképp kipróbálom.

5. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    4,393
    Hely:
    Kiskunhalas
    No, ez nem semmi élmény lehetett(y) Hiába, na a találékonyság előtt le a kalappal!

Molroth kedveli.
  6. letsgodisco
    Épp nem fórumozik ...

letsgodisco Szakértő Szakértő

Tag:
    Aug 31, 2010
    Kedvelik:
    4,935
    Hely:
    Budapest, Terézváros
    vagy jedi erő!

hectorvti és Molroth kedvelik.
  7. Rigó Szabolcs
    Épp nem fórumozik ...

Rigó Szabolcs Új regisztrált

Tag:
    Szept 7, 2015
    Kedvelik:
    0
    Sziasztok!

Tegnap kezdtem áztatni a redmoor gyökereket és, ahogy tudom, kb 3 hétig mindenképp érdemes ázni hagyni. 1-2 naponta próbálom majd cserélni a vizet a vödörben. Olvastam, hogy sokan betették a mosoatógépbe, ezt lehet kipróbálom majd (akár többször is.) A kérdésem az lenne, hogy ha ezek után is színezi a vizet (pedig azért vettem ezeket mert úgy hirdetik, a redmoor nem színez :S) akkor, egy teljesen új akvárium indításkoz inkább aktív szenet használjak, vagy purigen-t? Nem akarnám nagyban megnehezíteni a bakterizálódást, akvárium beállást, de a barba víz gondolatától is rosszul vagyok. Kérnék szépen tippeket a profiktól! Köszönöm.

8. zsbekker
    Épp nem fórumozik ...

zsbekker Főkertész

Tag:
    Febr 24, 2015
    Kedvelik:
    383
    Hely:
    Pusztazámor
    Majd írnak a profik is, de addig elmondom én mit tapasztaltam. Én semennyit nem áztattam és nem is készítettem elő semmilyen módon, csak zutty bele. Semmit nem színezett, igaz 0. perctől van egy 100ml purigen a szűrőben. Aktív szén nem indokolt, amíg nem történt valami baj, pl fertőzés, gyógyszeres kezelés. Nekem kb 2-3 napig taknyosodott a fa, de minimális szinten, fogkefével le is szedtem róla.

9. Rigó Szabolcs
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Szept 7, 2015
    Kedvelik:
    0
    Köszönöm a választ, meg is nyugodnék, ha a vödör vizem nem lenne már vörösbarna. Pedig - nayon remélem - redmoor-t vettem.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

10. zsbekker
    Épp nem fórumozik ...

zsbekker Főkertész

Tag:
    Febr 24, 2015
    Kedvelik:
    383
    Hely:
    Pusztazámor
  11. Rigó Szabolcs
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Szept 7, 2015
    Kedvelik:
    0
    Eleve terveztem purigen-t venni, szóval ezzel az áztatással lehet csak magamat bosszantom :) Neked akkor első perctől benne van a szűrőben a purigen?

12. zsbekker
    Épp nem fórumozik ...

zsbekker Főkertész

Tag:
    Febr 24, 2015
    Kedvelik:
    383
    Hely:
    Pusztazámor
    Igen. Azzal indítottam. És végig átlátszó volt a víz, nem szineződött. 64 literre van a 100ml.

13. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Kertész szaki

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    208
    A használt red moor is több hét mire a víz alatt marad?
    Elég nagy darabot vettem,elég macerás lenne nehezéket rakni rá. Föleg úgy,hogy sok növényt szeretnék rá kötötni.

14. aquafan
    Épp nem fórumozik ...

aquafan Tapasztalt kertész

Tag:
    Nov 30, 2015
    Kedvelik:
    64
    Hely:
    Budapest, 2.kerület, Felhévíz-Újlak
    IMG_0265.JPG IMG_0264.JPG IMG_0265.JPG IMG_0264.JPG
    Szia, az akvarisztika türelemre tanít! Mindenképpen áztasd, várj vele! én 2 (!) hónapig áztattam ezt a szörnyet...:)

15. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Kertész szaki

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    208
    Hajaj. Holnapra már itt vannak a növények. Valamit csak ki kell találnom. Jól elcsesztem,pedig lett volna időm áztatni

16. aquafan
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 30, 2015
    Kedvelik:
    64
    Hely:
    Figyelj, én olvastam olyat, h (nem röhögni), szval barna harisnyába köveket tenni a két végére, azokat átvetni a fán és lesúlyozni, bár a fa a vízben úgy is tud jobbra-balra dőlni. A súlyozás egy dolog. Ki is kell támasztanod, mert a felhajtóerő elég nagy ellenség.
    Én pl: modelleztem növények nélkül, hogyan tudom megakadályozni a jobbra-balra dőlést...lehet nagyobb köveket, sziklákat bevetni...szval nemcsak súlyozni kell de meg is támasztani...
    Azért sok sikert!

törpesügér kedveli.
  17. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    4,393
    Hely:
    Kiskunhalas
    Súlyozd le ahogy @aquafan írta, de ha eléggé ágas-bogas elég rátenni egy-két követ, ami biztonsággal lent tartja, aztán ha már megszívta magát, akkor leveszed róla.

törpesügér kedveli.
  18. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Kertész szaki

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    208
    Köszönöm a válaszokat!
    Arra gondoltam, hogy harisnyába rakok folyami kavicsot és damillal erősen rákötözöm a fa aljára (így hasznát veszem a horgász cuccnak is, úgysem bírtam már két éve elmenni egy jót pecázni). Így a talaj emelés is megoldódik kissé.
    Aztán a oldalról kitámasztom kövekkel. Úgyis megérkeztek a megkövesedett fakövek :)

19. aquafan
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Nov 30, 2015
    Kedvelik:
    64
    Hely:
    Na klassz!(y) Örülök, hogy segíthettem!;)
    Gondolom, volt egy jó kis éjszakád a "Hogyan is oldjam meg?":happy: stb. témakörben. Az akvarisztika már csak ilyen. Folyton kattog az ember az újabb lehetőségeken, terveken, de pont ezért szeretem.

20. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Kertész szaki

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    208
    Igen :) Legviccesebb az, hogy már 1 hónapja itt van a szekrény tetején, lett volna időm áztatni, de teljesen kiment a fejemből.

Aktuális oldal megosztása