• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rebon in 80L (50*40*40)

Üdv! Egy kis helyzet jelentés. Tegnap múlt az akva 3 hetes. Eddig minden rendben van volt egy kis fonalam de azt a személyzet elintézte. Amit viszont nem az egy kis ecset alga ami valószínűleg az áramlás miatt jött elő, mert azon a helyen talaltam. Szép estét mindenkinek.
e58c2f560399b4208773fa42cc20a4d9.jpg

bbd1364e1f6a1b89ff6a6200d988a6a9.jpg

d520bc3b0f1598e0c7de41d3191df191.jpg

6cc13ffdd2b1dbae63a55f5b52101db4.jpg
 
Fú de régen jártam erre :whistle: na de most pótlom a hiányosságokat. elmúlt az akvárium 1 hónapos . a fonal algával sikerült megküzdenem hála a lelkes non-stop takarító szolgálatnak.
Nagy érdemleges változások nincsenek csak a szokásos karbantartás, nyírás vízcsere. Tápozás még mindig Green Aqua Micro&macro. CO szinten ugyan az az élesztős reaktor de úgy néz mostmár ki hogy a jövö hónapban meglesz a nagynyomású rendszer ami egy sodastreames palack lesz átalakítóval hogy a reduktor is rámennyen. végezetül pár kép
DSC_0086 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0085 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0088 by Gergő Czeglédy, on Flickr egyik az új lakók közül (1/2 db)
DSC_0083 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0082 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0084 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0087 by Gergő Czeglédy, on Flickr

Köszi hogy erre jártál és benéztél hozzám. Csoki (y);):woot:
 
Üdv eltelt 10 nap az utolsó naplózás óta. ami változott hogy kikerült gy növény aminek nem tudom a nevét , azt az amanokkal kaptam a halasnál. szépen cseperedünk még van hova fejlődni nekem is és az akvának is. kis fazon igazítások voltak . nem tudom hogy nyírhatom e már a HC gyepet vagy várjak még vele. algám van sajnos ezt betudhatom az élesztős co-nak. bacopa nől mint a gomba... :woot::X3:. elgondolkoztam azon hogy tennék bele egy kis valisneriát a szőrő csövéhez hátra. nem tudom hogy jó ötlet e vagy sem. várok javaslatokat és észrevételeket! köszi hogy benéztél (y).
pár kép a jelenlegi helyzetről:
DSC_0123 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0134 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0125 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0124 by Gergő Czeglédy, on Flickr
 
Ahha. Csak azért kérdeztem, mert nekem is szarakszik :) mármint mostanában hogy lehűlt a levegő nem is ment. Mondjuk én nemrég kezdtem el használni. Még kísérletezgetek. Ha esetleg van tapasztalatod megoszthatnád velem :)
 
hát... nagy titok nekem nincs egy bögre cukor meg egy szárított élesztőnek az 1/3a (3-4g) meg forró víz ami nem öli meg az élesztőt :yuck:
 
Üdv ezen a szép nyári héten ;):) hoztam pár képet a medencéről hogy hányadán is állunk most.
sajnos a szűrőm elkezdett krepegni amit a mai napig nem sikerült orvosolni :cry::mad: pedig rendeltem a GA-ból új rotort azzal sem oldódott meg a probléma. na de mind1 majd csak rájövök mi lehet a baja addig is pár megígért kép.
telibe by Gergő Czeglédy, on Flickr
új növény2 by Gergő Czeglédy, on Flickr
új növény by Gergő Czeglédy, on Flickr
emers by Gergő Czeglédy, on Flickr
oldalról by Gergő Czeglédy, on Flickr
új megközelítés2 by Gergő Czeglédy, on Flickr
új megközelítés by Gergő Czeglédy, on Flickr
 
Sziasztok Kicsit elvagyok maradva a naplózással de nyaralás és munka kicsit közbeszól....:wacky: na mind1 történt egy kis változás technikában. kapott egy új szűrőt mert a régi megadta magát ...(zörgött csattogott) nem lehetett mellette aludni sem már annyira rossz volt. Most egy EX 800 tekeri a vizemet eddig nagyon jó szép tiszta és a halak ,a garnélák meg a növények frenetikusan érzik magukat. Pár kép nyírás után . legyen szép napotok és legyen a karotok folyton vizes ;)
DSC_0374 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0381 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0369 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0370 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0372 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0377 by Gergő Czeglédy, on Flickr
DSC_0378 by Gergő Czeglédy, on Flickr
UI: Csigákkal mit tudok kezdeni ekkora akváriumra mit ajánlotok ?
 
Back
Oldal tetejére