• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes QUO VADIS ez jó kérdés... :)

A garnélák a tápláléklánc alján helyezkednek el. Amelyik halnak befér a szájába,az meg is eszi, hamar levadásszák őket. Ha olyan halat választasz,ami kajának nézi a garnélát,akkor inkább ne tedd bele és csinálj külön akváriumot csak garnéláknak. :)
https://akvakertesz.hu/threads/garnela-melle-ajanlott-halak.3833/

Algaevő halak:
Sziámi algaevő https://akvakertesz.hu/threads/crossocheilus-siamensis-sziami-ormanyos-marna.136/
Black molly
Algázó géb https://akvakertesz.hu/threads/stiphodon-sp-algazo-geb.2345/
Otocinclus affinis https://akvakertesz.hu/threads/otocinclus-affinis-toerpe-szivoharcsa.17/


Az alga gondjaidat ők sem oldják meg, ahhoz meg kell találni az algásodás okát. Sajnos a háttér nem segít neked, olyan mint egy algamágnes.
 
A garnélák a tápláléklánc alján helyezkednek el. Amelyik halnak befér a szájába,az meg is eszi, hamar levadásszák őket. Ha olyan halat választasz,ami kajának nézi a garnélát,akkor inkább ne tedd bele és csinálj külön akváriumot csak garnéláknak. :)
https://akvakertesz.hu/threads/garnela-melle-ajanlott-halak.3833/

Algaevő halak:
Sziámi algaevő https://akvakertesz.hu/threads/crossocheilus-siamensis-sziami-ormanyos-marna.136/
Black molly
Algázó géb https://akvakertesz.hu/threads/stiphodon-sp-algazo-geb.2345/
Otocinclus affinis https://akvakertesz.hu/threads/otocinclus-affinis-toerpe-szivoharcsa.17/


Az alga gondjaidat ők sem oldják meg, ahhoz meg kell találni az algásodás okát. Sajnos a háttér nem segít neked, olyan mint egy algamágnes.
Igen sajnos ez a háttér gond mindig visszaköszön, de annyit javult a helyzet, hogy bizakodó vagyok! [emoji5]️ Ajánlottak egy apró algázó halat ami nem bántja a RC-ket (a srác is ezt tette melléjük, szaporodnak is mellette! Megpróbálom.... A kis nano-t is fontolgattam már, csak itthon a főnök ki ne vágjon vele együtt [emoji16]! Most pénteken végre betehetem talán a z új fénycsöveket is az is egy változtatás, jövő héten pedig indítom(egyenlőre a másikakkal együtt) az új DIY szűrőmet, ami elvileg igen nagy teljesítményű lesz. [emoji5]️

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Ma fénycső csere lesz! Menesztem a 2db kb. 3 évet futott AquaMedic10000k-s és a 2 Odyssea csövemet ami ugyan új de szerintem vacak mindegyik! 2 Osram és 2 Sylvania megy a helyükre, mind 6500k-s.Nagyon kíváncsi vagyok mit virítanak! ☺️
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni!:)

Szili-Kis Józsefnél ezt olvastam az NO3 és a PO4 arányáról :
"PO4/NO3 aránya ideális esetbe 1/40 mg/l
Macro táp mellet még KNO3 is adagolok.
PO4 alapban 0,8-1mg/l köröl mozog nálam, közben NO3 ha csak a MIC/MAC 10/10ml adagolom 10mg/l és ez kevés (szerintem a rengeteg növény miatt), ezt tornászom feljebb.
Nálam 0,8/20-30 mg/l így mondhatni a GDA, GBA, fonálalga a múlté."

Nálam a következőket mértem (JBL Pro Scape Testlab teszttel mértem):
PO4: 0.1-0.25 mg/liter közt (több mérés)
NO3: 1mg/liter (több mérés)
Ha jól értelmezem a fentiek szerint itt galiba van és ezért van stabilan fonal algám, mert kevés a nitrát. Viszont a teszt kontroll lapja szerint így lenne tökéletes(gondolom ez a halaknak lenne jó, nem a növényeknek)!
Green Aqua Micro-macro 20 literenként adagolom naponta az 1 ml-t tehát, 8-8 pumpa/nap.

Jól gondolom a következtetéseimet és ha igen, mit tegyek?
 
Utoljára módosított:
Mikor mérted? Tápozás után kell kb. fél-1 órával.
Tápozás után mértem, kiszámoltam a tápban lévő mennyiséggel kalkulálva, hogy 0.023 mg-ot dob rajta/nap(nitrát). Nyilvánvaló hogy az itt semmire nem elég! Hiányzik az állatvilág termelte nitrát szerintem! De javítsatok ki, ha tévedek!:(
 
Utoljára módosított:
Igen, többször is átolvastam, igazából napok óta a topikokat molyolom és ebből kezd egy kép kirajzolódni a számomra.Ha összehasonlítom a BARR féle ábrával akkor jól látszik, hogy drasztikus NO3 hiány van, míg minden más többé kevésbé rendben van! Vannak egyéb tünetek is: fehérjeréteg a víz színén, tehát valami nagyon hiányzik a növényeknek! Csak azt kellene eldönteni miként pótoljam a hiányzó nitrátot..Ezért kellene pár tapasztalt embertől "szakvélemény". ;)
 
Főként Szellának: :)

Egy felismerés és igen álmatlan éjszaka után arra jutottam, hogy azt az utat fogom járni , hogy halak mennek a medencébe, úgy méretezem őket, hogy később a kifejlett RC-ket biztonsággal bele lehessen tenni! A halakra szükség van, látom...(egyébként szeretem is őket). Nem lesz túl telepítve, csak annyira, hogy úgy látszódjon épp erre vetődött egy kis csapat hal.
Ez azt is jelenti, hogy az RC projektet egyenlőre jegelem mindaddig, míg 1 kis medencét be nem rendezek nekik, semmiképpen nem szeretném, ha étlapon végeznék!;)
Most teszek bele algázó halakat, és még pár Amanót.
Egyrészt azt várom,hogy a halak egyensúlyt teremtenek NO3 fronton,másrészt ipari mértékű algatakarításra van szükségem! A Co2 emelése látványos eredményt hozott, de messze nem elégségest! Nyilvánvaló, hogy a probléma halmozott volt.:(
 
A másik témában gondolom nézted a táblázatot az alapján elég soványak a tápértékeid. Első időkben sajnos a talaj zabálja a foszfátot, illetve a víz is pufferelődik . Nálam volt, hogy reggeli és esti mérés közt, 0,6mg/liter volt a különbség, ami alig volt kevesebb mint a napi bevitel, pedig vízcserétől vízcseréig fokozatosan nőnie kell a tápszinteknek, hogy vízcserénél csak a minimum szintig essen vissza. Konkrétan a foszfátszintnek 1-3ml/liter közt kell lennie legalább, ha több az annyira nem balj ;) nekem volt, hogy vízcsere után is indigókék volt a teszt, de nem is volt algás az üveg:D. Én magam mixelem pl a macro tápot és tudom, hogy elég nehéz mindhárom összetevőt úgy összehozni, hogy vízcsere előtt és után is jók legyenek az értékek. túltápozott akvárium meg nincs. nekem erre a foszfáthiányos állapotra azt javasolták, hogy 1 hétig tápozzak 1,5x-ös adagban, majd utána vissza 1 hét normál adagolásra és mérés., ha még mindig alacsony akkor újabb 1 hét tuning. Elvileg igaz ez a nitrátra is, káliummal valószínűleg nem lesz gondod, mert az van bőven a GA tápban. Kevertem ki hasonlót és ott simán visszavehettem a kálium-szulfát mennyiségét, mert 30mg/liter felett volt az eredeti recept szerint a vízben
 
A másik témában gondolom nézted a táblázatot az alapján elég soványak a tápértékeid. Első időkben sajnos a talaj zabálja a foszfátot, illetve a víz is pufferelődik . Nálam volt, hogy reggeli és esti mérés közt, 0,6mg/liter volt a különbség, ami alig volt kevesebb mint a napi bevitel, pedig vízcserétől vízcseréig fokozatosan nőnie kell a tápszinteknek, hogy vízcserénél csak a minimum szintig essen vissza. Konkrétan a foszfátszintnek 1-3ml/liter közt kell lennie legalább, ha több az annyira nem balj ;) nekem volt, hogy vízcsere után is indigókék volt a teszt, de nem is volt algás az üveg:D. Én magam mixelem pl a macro tápot és tudom, hogy elég nehéz mindhárom összetevőt úgy összehozni, hogy vízcsere előtt és után is jók legyenek az értékek. túltápozott akvárium meg nincs. nekem erre a foszfáthiányos állapotra azt javasolták, hogy 1 hétig tápozzak 1,5x-ös adagban, majd utána vissza 1 hét normál adagolásra és mérés., ha még mindig alacsony akkor újabb 1 hét tuning. Elvileg igaz ez a nitrátra is, káliummal valószínűleg nem lesz gondod, mert az van bőven a GA tápban. Kevertem ki hasonlót és ott simán visszavehettem a kálium-szulfát mennyiségét, mert 30mg/liter felett volt az eredeti recept szerint a vízben


Hálás köszönetem!:) Megyek is beszerzőútra!:greedy: :LOL:
 
Ez a mai szerzemény:

ALGÁZÓ GÉB - STIPHODON SP 2 db
SZIÁMI ORMÁNYOSMÁRNA - CROSSOCHEILUS SIAMENSIS 2db
EZÜST FONALALGÁZÓ - CROSSOCHEILUS RETICULATUS 2db
NEONHAL - PARACHEIRODON INNESI 40db (kb)
Ezen fellül van benne 5 db Amano

A Nitrát szintet megemeltem 10mg/literre , de félek, hogy csak bajt hoz a fejemre, mert a foszfáton még nem tudtam emelni, a kálium elvileg rendben van.
Micro elemek közül a vas amit mértem, az szerintem alacsony még annak ellenére is, hogy adagolom a GA Micron fellül! Ma 0.1mg/litert mértem. Holnap újabb ellenőrzés ...
 
Amíg tart a BlackOut sem tétlenkedtem, megoldás után kutattam, hogy mi lehet az oka ennek a durva algásodásnak! Régóta van akváriumom, de hasonlóval sem találkoztam. Ugyanis annak ellenére hogy előírás szerint adagoltam a GA tápokat, alig kimutatható, mennyiségű nitrátot mértem. A múlt héten már végső megoldásként EasyLife nitro-t adagoltam, de másnapra annak is eltűnt az akváriumból egy jó része!
Végül a Green Aqua csapata fejtette meg a rejtélyt(legalábbis jó esélye van, hogy ez a gond), miszerint a szűrőanyagom a ludas! Ez egy nálunk ritka cucc előre oltva bakrériummal, de olyan törzzsel, ami a nitrátot bontja le! Műxik rendesen, ammónia 0mg,nitrit 0mg, de a nitrát is majdnem annyi! Mindent teszteltek a srácok: az akvárium vízét, a Green Aqua Macro tápot, a tesztet, sőt még a tesztet tesztelő tesztet is! Minden okés volt! Kizárásos alapon maradt a szűrőanyag...
Így innen mondok nekik köszönetet, a munkájukért és szakértelmükért! Erre magamtól tutira nem jöttem volna rá! ☺️
 
Amíg tart a BlackOut sem tétlenkedtem, megoldás után kutattam, hogy mi lehet az oka ennek a durva algásodásnak! Régóta van akváriumom, de hasonlóval sem találkoztam. Ugyanis annak ellenére hogy előírás szerint adagoltam a GA tápokat, alig kimutatható, mennyiségű nitrátot mértem. A múlt héten már végső megoldásként EasyLife nitro-t adagoltam, de másnapra annak is eltűnt az akváriumból egy jó része!
Végül a Green Aqua csapata fejtette meg a rejtélyt(legalábbis jó esélye van, hogy ez a gond), miszerint a szűrőanyagom a ludas! Ez egy nálunk ritka cucc előre oltva bakrériummal, de olyan törzzsel, ami a nitrátot bontja le! Műxik rendesen, ammónia 0mg,nitrit 0mg, de a nitrát is majdnem annyi! Mindent teszteltek a srácok: az akvárium vízét, a Green Aqua Macro tápot, a tesztet, sőt még a tesztet tesztelő tesztet is! Minden okés volt! Kizárásos alapon maradt a szűrőanyag...
Így innen mondok nekik köszönetet, a munkájukért és szakértelmükért! Erre magamtól tutira nem jöttem volna rá! ☺️

Esetleg a szűrőanyag nevét, típusát megmondanád? Hátha valaki ugyanebbe fut bele, csak nem tud róla...
 
Természetesen! [emoji5]️
Ocean Free 3DM Rings Pro-Filter Medium

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Arra gondoltam, hogy esetleg kifejezetten tengeri akváriumokhoz készült, de a leírás említ freshwater-t és saltwater-t is. Bár ettől függetlenül lehet, hogy elsősorban tengerihez használják(?)
 
Arra gondoltam, hogy esetleg kifejezetten tengeri akváriumokhoz készült, de a leírás említ freshwater-t és saltwater-t is. Bár ettől függetlenül lehet, hogy elsősorban tengerihez használják(?)
Nem tudom, az biztos hogy rettentő hatékony, de sajnos nitrát fronton is! [emoji2]

Még várok vele kicsit mielőtt szanálnám, olvastam itt a fórumon hogy idővel változik a mikróbák összetételének aránya a szűrőanyagon, abban bízom hogy lassan beáll! Ha nem akkor mennie kell!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Közel 1 hónap telt el a BlackOut óta és szerencsére olyan gond nincs ami kezelhetetlen lenne. A háttér továbbra is algamágnesként működik sajnos többféle is megtalálható rajta!
Elkezdtem adagolni a Carbo-t a Co2 mellett, kíváncsi vagyok ez lesz-e hatással a növényeken kívül az algákra!? Az biztos hogy az Amano garnéláim megkavarodtak tőle kissé, fel alá rohangálnak az akváriumban, pedig csupán a gyári adagot raktam bele, nem a GA által ajánlottat. Bízom benne, hogy nagyobb galiba nem lesz! Képet kicsit később rakok fel mert most egy kis karbantartás volt és így egy kissé lelakott!
 
Back
Oldal tetejére