• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Nigro

Alapító
Admin
raibow_various001.jpg

Egyetlen ismert eredeti élőhelye Nyugat Szumátra. Kedveli a világos kristálytiszta vizeket. Mivel eredeti élőhelyén is többnyire az alga az egyetlen táplálékforrása, így az akváriumban is ezt preferálja leginkább. Amiért igazán izgalmas lehet a számunkra, hogy előszeretettel fogyasztja a legmakacsabb algákat. Ciano, fonál, zöld alga, ecset alga, agancs alga. Ezek mind kedvenc eledelei közé tartoznak. Az akvárium többi lakójával szemben békésen viselkedik, csak fajtatársain belül a hímek rivalizálnak időnként. Egyedi szájszerkezetével, apró fogaival lerágja a legmakacsabb algát is a növényekről, kövekről. Ugyanakkor képes az üvegre is rátapadni. Egy pár már 50 literben kényelmesen tartható.Színezetük nehezen meghatározható, mert képesek pillanatok alatt változtatni színüket. Halvány olívától a kéken, piroson át egészen sötét barnáig minden színt képesek felvenni. A színesedési hajlam egyedenként is változó. Az alap szín a narancs, mely a hát vonala felé vörös csíkokra vált. A nőstények színezete egyszerűbb és általában halványabb. Két vékony fekete csík fut végig a fejen és a hát oldalán. A második hátúszónál a két csík egybe olvad.

Tudományos név: Stiphodon sp
Magyar név: Algázó géb
Csoport: Gobiidae
Származás: Ázsia; Nyugat Szumátra
Testhossz: 7-8 cm
Természetes élőhely: gyors folyású patakok, vízesések környéke
Viselkedés: Békés
Táplálkozás: Algaevő
Szaporítás: Akváriumban még nem ismert
Medence: Minimum 50 literes
Halnépesség: 50 literre 1-3 hal
Dekoráció: Algával vastagon benőtt felületek, nagyobb sziklák.
Hőmérséklet: 22-28 °C
pH: 6,5-7,5
Keménység: 2-12NK°

Mivel van néhány darab a GA-ban, alkalmam adódott lefilmezni a "munkásságukat". Fogyasszátok egészséggel :D

 
Utoljára módosított:
Azt a q.....a, na ez igen!! Le a kalappal a gébek előtt!! :thumbup:
Co2-s tankot mennyire bírják???
 
Szia!

Nekem is ez jutott elsonek az eszembe. Kulfoldi forumokon nem is nagyon ajanljak high-tech tank -ba emiatt, csak nagyon nagy korultekintessel.
A szaporitasukrol is van reszletes info, sot nekem a kedvencem az a video, ahol szunyoglarvakkal etetik oket :shock:

Vkinek van reszletes tapasztalata a tartasukrol?

Cecska said:
Azt a q.....a, na ez igen!! Le a kalappal a gébek előtt!! :thumbup:
Co2-s tankot mennyire bírják???
 
Nigro said:
Tudományos név: Stiphodon sp
Magyar név: Algázó géb
Csoport: Gobiidae
Származás: Ázsia; Nyugat Szumátra
Testhossz: 7-8 cm
Természetes élőhely: gyors folyású patakok, vízesések környéke
Viselkedés: Békés
Táplálkozás: Algaevő
Szaporítás: Akváriumban még nem ismert
Medence: Minimum 50 literes
Halnépesség: 50 literre 1-3 hal
Dekoráció: Algával vastagon benőtt felületek, nagyobb sziklák.
Hőmérséklet: 22-28 °C
pH: 6,5-7,5
Keménység: 2-12NK°

Mivel van néhány darab a GA-ban, alkalmam adódott lefilmezni a "munkásságukat". Fogyasszátok egészséggel :D


:eek: :eek: :shock: A kis algapusztító Terminátorok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Nálam co2 nem lesz még jó darabig, a halacsok viszont utaznak hazafelé :)
A tiszta víz adott, "sajnos" az alga is. Pár óra és...
 
aziim said:
Nálam co2 nem lesz még jó darabig, a halacsok viszont utaznak hazafelé :)
A tiszta víz adott, "sajnos" az alga is. Pár óra és...
Akkor részletes beszámolót kérnénk!!
Érdekelne hogy viszonyulnak ezek a halacsok a kis élőlényekhez (garnélák, kisebb halak stb.) ;)
 
Cecska said:
Akkor részletes beszámolót kérnénk!!
Érdekelne hogy viszonyulnak ezek a halacsok a kis élőlényekhez (garnélák, kisebb halak stb.) ;)

Jelentem úsznak, már 4 órája :D
Kissé még félénkek, ide-oda úszkálnak az akiban, talán holnapra összekapják magukat. Láthatóan nem örültek a hízott sziámi algázóknak, de balhé nem volt, szerintem szépen meglesznek.
Vannak az akiban RC-k és mindenféle méretű növendék guppi is, egyenlőre e téren is béke van.
Ami viszont teljesen biztos, hogy gyönyörű állatkák! A videón is nagyon tetszettek, ezért is kerültek beszerzésre, de nem jön át igazán a színük és a pikkelyeik mintázata sem. Ha egy darab algát sem esznek meg is imádni fogom őket :)
 
Tényleg különlegesen szép a mintázatuk. Algeevőt ilyen szépet még nem láttam :angel:

Egyébként tényleg ilyen durva volt ahogy a videón is látni. 2 hete egész hétvégén ment a halas aksikon a világítás egy ostoba időkapcsoló hiba miatt. A bolbitisek durván lealgásodtak ahogy a vidin is volt. Miután Ati felvette a vidit, minden bolbitist letakaríttattunk velük. :p Gyorsabban tolták, mintha vegyszereztük volna. Mondjuk az igaz, hogy kb 20 géb volt az aksiban.
 
Az egyik kis komának kinéz egy tockos :twisted:
Már 2 cm mély gödröt ásott a sarokba és láthatóan nem tekinti befejezettnek az ügyet. Szerencse, hogy ahol növény van nem próbálkozik, de frissen ültetésre lehet veszélyes...
 
Utántáplálásról van infó? Mert ugye mindenki abban reménykedik, hogy előbb-utóbb algamentes lesz az akváriuma. :) Én is nagyon szeretnék kettőt...
 
LGA said:
Utántáplálásról van infó? Mert ugye mindenki abban reménykedik, hogy előbb-utóbb algamentes lesz az akváriuma. :) Én is nagyon szeretnék kettőt...

A héten már elkapkodták, de jövőhéten jön még.
 
Mi igaz abból, hogy a géb olyan anyagot juttat a vízbe amivel az algák leoldását/pusztítását kezdi meg? Ezzel nem lenne gond, csak olvastam, hogy ez az ancikra végzetes lehet. Van szép ancim, és sajnálnám őt, viszont 2-3 géb jól jönne mert van kaja!! :roll:
 
Nekem is megtetszettek ezek a kis gépek... akarom mondani gébek :D Az a kérdésem viszont velük kapcsolatban, hogy ha nincs nagyon alga az akváriumban (kop kop kop) csak egy nagyon kevés pont alga akkor mivel egészítsem ki a táplálékukat? Köszi előre is
 
Back
Oldal tetejére