• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Levinen

Kertész szaki
Ez az egyik legkisebb méretű algázó, így főleg a méretével arányos akváriumokba ajánlott (nano). Nagyon fontos, hogy kisebb csapatban tartsuk, mert igen félénk állat és így, igényli is a társaságot. Megfelelő búvóhelyekről és fa dekorációkról mindenképp gondoskodnunk kell. Táplálékának a 90%-át az alga, illetve a növényi származékok teszik ki, de szinte minden mást is elfogadnak. Algaevő fronton, tökéletes választás egy növényes akváriumban.

Család: Harcsafélék
Kontinens: Brazília
Hőmérséklet: 22-25 °C
Méret: max.: 4cm
pH tolerancia: 6-7,2

2901151_124821b4a6fbe2fb3e59ef902f745ccc_m.jpg

Nigro

Alapító
Admin
Még többet tudhattok meg erről a pompás kis termetű algázóról
itt

o-vittatus4.jpg

Utoljára módosított:

Labirintkopoltyus

Főkertész
Sziasztok!

Az otocinclus csinál olyan merényleteket az akvárium ellen mint az ancik? Gondolok itt arra hogy feltúrja az aljzatot és egyéb hasonló hálás cselekedetek.

Levinen

Kertész szaki
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Az otocinclus csinál olyan merényleteket az akvárium ellen mint az ancik? Gondolok itt arra hogy feltúrja az aljzatot és egyéb hasonló hálás cselekedetek.
Ma született bárányok! ;)

viktorlantos

Alapító
Admin
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

nálam most a kis ADA nanóba is került két példány. édesek. semmi ilyen gonoszság nincs. viszont nálam egy hete remekül algáznak. nanoba kifejezetten ajánlom

Arizona

Tapasztalt kertész
Labirintkopoltyus said:
Már csak egy kérdés hol lehet őket beszerezni és mennyiért?
Én nagyon szépeket, és egészségeseket vettem az Atlantiszban, ott szinte mindig van... Cím, és tel a hol vásároljunk topicban ;)

ZaCK

VIP kertész
MOst sikerült nekem is szereznem béhány O.Vittatust ismét..a gariknál kaptak helyet..kíváncsian várom..hogy fognak viselkedni az algákkal szemben :D

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Szia! Hol sikerült O. Vittatust venned? Ezek is nagyon szépek, és szeretnék még egy párat belőlük, remélem megférnek egymás mellett az affinisekkel :)

ZaCK

VIP kertész
Pesten vettem a Galapagosban és ha jól tom a vittatus 5,5 cmre nő meg..tehát "nagyobb" lesz,mint az affinis:D

ZaCK

VIP kertész
Egyrészt mindenhol mást írnak ( 3cm től % cmig)..másfelől az egyik példányom erősen a 4 cmt döntögeti így ránézésre;)

ZaCK

VIP kertész
Mondjuk teljesen felesleges 1-2 cmen vitatkoznunk..lényeg..hogy nagyon hasznos és kedves kis teremtmények:)

Namtar

Új regisztrált
Sziasztok!

Még a múlt hétvégén lettem boldog tulajdonosa 2 Oto-nak. 3-4 nap alatt teljesen le faragták körbe az algát, azóta zöldségekkel próbálkozom (kígyó ubi nem jött be, ma cukkini van a terítéken). Olyan kérdés lenne, hogy Spirulina tablettát olvastam, sokan adtok algázóknak. Ezt hol lehetne beszerezni?

Előre is köszi: Namtar

Oldal tetejére