• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Fun fact 1.) A fa nem fért volna be, csak ha elforgatom, az meg úgy elég gagyinak tűnt. Marad szárazon tavaszig. Vagy amíg barátom nem utazik el annyi időre, hogy szerezzek egy kicsit nagyobb tankot. Úgysem venné észre. :D
Fun fact 2.) Mázli, hogy az ismerőseim nem cápák elhelyezéséhez kért segítséget, mert most igencsak érdekesen nézne ki az akvárium. Tegnap elmentem ezért a csodaszép fáért, meg megmentettem a kidobástól egy akváriumra való növényt. Az említett ismerősnél nagyon nagy algagondok vannak, és megszabadultak minden növénytől. Én meg elhoztam, amit menthetőnek láttam. A fele se fért be az enyémbe, de megpróbáltam. :D
Nagyon szépen elhatároztam, hogy hogyan lesz átalakítva az akvárium. Nem nagyon, csak egy kicsit akartam, hát minden keresztülhúzta a számításaimat. Kezdetnek ugye a fa. Aztán nagy lelkesen elkezdtem kiszedni a mozdítható dolgokat, fát, köveket, kőre ragasztott növénycsokrokat, amikor megláttam a pandácskák ajándékát: újabb ikrákat. A bolbitisen, az ültetésre váró ludwigián, a perlonon, ami ideiglenes ültetőközegnek volt bent, és tele van a microsorum is. Úgyhogy a nagy matatás ismételten elmaradt. Kikerült a kisebbik kő, és a nagyobbik fa. Arra sajnos majd még megoldást kell találnom, hogy az anubiasokat hogyan árnyékolom le. Nekik nagyon nincs jó helyük elöl a fán. :(
Új növények @Luigi13 -éktől is jöttek, ismételten köszönöm szépen nekik. Gazdagabb lettem rotala hra-val, szép piros ludwigiával (remélhetőleg most, hogy elkezdtem lágyítani a vizet, meg is marad), megszabadítottam őket a bolbitistől, és egy jó nagy adag montecarltól. Utóbbiból csak egy kisebb adagot sikerült elültetni, mert ez a manado borzalmas. Még mindig. Gyűlölöm. Sosem hittem volna, hogy az ember érezhet ilyen szívből jövő utálatot egy talaj iránt. :ROFLMAO:
A Zoliéktól kapott növényeket sajna nem tudtam beazonosítani. Van valami fűféle, de nagyon vastag, erős gyökérzete van mellé. Azt hiszem crypto parva. Kaptak egy jó erős excel fürdőt, mielőtt beraktam őket. Az ültetésük nekik is vicces volt, gyakorlatilag tövig kellett őket nyomnom a talajba, hogy lent is maradjanak. Remélhetőleg majd kikupálódnak, mert nagyon tetszik a formájuk. :) Hasonló gondoskodásban volt része egy másik növénykének, na ő passz, hogy mi lehet, még jellemezni se tudom. Vöröses-barnás színe van, és nagyon szép csillag alakú levélzete. Mármint az elhelyezkedése a leveleknek csillag alakú. Majd, ha túléli, és nem olvad el, lefényképezem. :D
A bolbitis ideiglenesen van csak beszorítva, mivel bogyókák vannak rajta, nem akartam szárazra rakni.
Közeli kép nem is készült, messziről is csúnyácska most, de legalább nem annyira zsúfolt. :D
Névtelen 1.jpg
Tudom, hogy a razbórák nem ekkorába valóak, de muszáj volt őket elhozni, nem voltak túl jól a hideg vízben. :( Keresünk nekik másik gazdát. A guppik maradnak, nincsenek a toppon, inkább itt haljanak meg, mint azután, hogy elajándékoztuk őket.
 
Nem múlhat el hét új növény szerzése nélkül. @tsokee -éknak hála gazdagabb lettem végre néhány gyönyörű tő alternanthera reineckii mini-vel, és hygrophila pinnatifidával. Hogy legyen helyük, a fát felpateroltam a megmaradt szikla tetejére. Ez remélhetőleg a rá kötözött anubiasoknak is ínyére lesz, ott gyengébb az áramlat, és nem kapnak telibe fényt.
Ismét nyírni tudtam a vízicsillagot, ezúttal el lesz ajándékozva, nem elültetve. A limnobium pedig végre megint szép. Azt hiszem a titok nyitja, hogy túl rövidre vágtam vissza a gyökereiket. Most pár hete nem nyúltam hozzá, és gyönyörűek lettek a levelek. Meg szép nagyok. :notworthy: Megy is ajándékba egy részük, szinte befedik az akváriumot. Én meg pont a legárnyékosabb részre ültettem a piros növényeket. Okos vagyok, na...
Kopoltyú fronton annyi változás történt, hogy két guppi elpusztult. De valahogy sejtettem, hogy ez lesz, már akkor sem voltak jó bőrben, amikor átvettem őket. A fura, hogy pont az maradt meg, akiről azt hittem, hogy először adja fel. De nem, kis éhenkórász, egész nap keresi a kaját. :D Az ékfoltosok elvannak, bár miattuk ismételten be kellett szereznem egy adag amanot. A lehulló kajamennyiséggel nem bírnak el egyedül a pandák és a kis garnélák, úgyhogy jött egy 4 fős takarítóbrigád. Ezeket megpróbálom nem feletetni a pókokkal, vagy lemérgezni ismeretlen dolgokkal... :cautious:
No és a képek. Azért nem ennyire élénk színűek, csak új a telefon, és még nem igazán találtam rá a megfelelő beállításokra. :D
DSC_0014.JPG DSC_0017.JPG DSC_0015.JPG csapat.jpg
 
Alakul ez a kis nano, nagyon pofás lesz így a végén! :)
Köszi. :oops: Sokat dobna rajta, ha tudnám, hogy mit is akarok kihozni belőle. De annyira nincs konkrét elképzelésem vele kapcsolatban, hogy csak a dzsungelt sikerül összehozni. :D Még az előtérbe kéne valahogy valami növénykét leimádkoznom, de amire legyökerezik, vagy én, vagy a pandák kirántják. :whistle:
 
Folytassuk itt. :D
Én itt az Amazonról rendeltem, van több méretben is...
Ott néztem én is. Viszont ahogy néztem így hirtelen csak 110V-os van, és nem postáznak Magyarországra. De majd megnézem máshol is, hátha. Ha akasztós lesz, mindenképpen olyat akarok, amit meg tudok tömni biológiai szűrőanyaggal is. A Leecom akasztósaival szemeztem még, de vékonykának tűnik kép alapján.
 
Folytassuk itt. :D

Ott néztem én is. Viszont ahogy néztem így hirtelen csak 110V-os van, és nem postáznak Magyarországra. De majd megnézem máshol is, hátha. Ha akasztós lesz, mindenképpen olyat akarok, amit meg tudok tömni biológiai szűrőanyaggal is. A Leecom akasztósaival szemeztem még, de vékonykának tűnik kép alapján.
Én 220 V-t találtam. De egyébként a Sunsun is gyárt akasztósakat.
Van egy 72 literes akvám, ott üzemel ez az Aquaclear, meg egy Sunsun HBL-802.
Az amilyen olcsó, olyan hatékony. 13 Euroért vettem, van majdnem 1,5 liter térfogata, akasztós, 500 l/h teljesítmény, skimmere is van.
Akadnak jó vételek.
 
A szerdai vízcsere a mai napra csúszott, éljen a két ünnep közötti zárva tartás. 2 nap alatt akkora dzsungel lett hátul, hogy jaj, a vízicsillag nagyon jól érzi magát, már az előteret árnyékolta. Ezen felbuzdulva fogtam a 3 leghosszabb szálat, és kiraktam az akvárium szélére. Hajrá! \o/ Biztos meg fogja majd őket viselni, de az egyik már eleve kifelé terjeszkedett. Az alternanthera-t kicsit arrébb ültettem, ezúttal kerámiagyűrűk segítségével próbálom lent tartani. És ültettem egy kis HM-et az előtérbe. Nem sokat, csak amennyinek a felúszásától még nem kapnék idegbajt. :D Majd szép lassan megpróbálkozok az elterjesztésével.
A zöld pontalga úgy néz ki visszaszorult, most nem kellett takarítanom az üveget, és ecsetből se látok friss, vagy nagyobb pamacsot.
A pandák továbbra is ikráznak, de még egynek se sikerült kikelnie. Amit nem esznek meg, az bepenészedik. Valamelyik nap rajta kaptam egy amanot, ahogy labdázik eggyel, és nem ette meg. Viszont eldobta, és a nagykönyv szerint a talajra került ikra nem fog kikelni. Azért jó lenne kispandákat látni odabent. :(
Garnéla elhullásom már legalább két hete nem volt (kopp-kopp-kopp), de az is lehet, hogy csak az amanok végzik nagyon jól a takarító munkát. Kis garnélák viszont vannak, az biztató. :D
A limnobium durván elszaporodott megint, úgy, hogy egy hete adtam oda a meglévő felét egy ismerősnek. Megint osztogatnom kell belőle. :notworthy:
Az egyik razbóra sajnos elpusztult az elkülönítőben, amíg nem voltunk itthon. Eddig a baktopur 2-ből 2 halon nem segített. Adja az ég, hogy ne kelljen használni, de ha újra beteg lesz valamelyik hal, kipróbálok valami másik gyógyszert. Felmerült, hogy valaki elvinné végre a halakat, de nem merem odaadni senkinek, ha esetleg még mindig betegek. Nem akarom, hogy másnál fertőzzön, és az én hibámból pusztuljanak el más halak. A karantént sokan nem tartják, vagy egyszerűen nincs rá lehetőségük. Úgyhogy, a vendégek maradnak nálam. Barátom bevallotta, hogy neki tetszenek ezek a halak, és, hogy nem akarja a törpe pöttyös kalászhalakat, mert nem tetszik az alakjuk. Pedig annyira édesek a kicsi csápjaikkal. :love:
Aratnivaló:
DSC_0029.JPG

Totál:
01.jpg

Kb. ilyenek a valódi színek:
02.jpg

Abban a reményben vettem meg az új telefont, hogy majd jó képeket fogok vele csinálni. Mégiscsak az a Xiaomi kellett volna. :(
 
Valóban hiba volt :(
Féltem, hogy nem lesz sokáig szoftvertámogatása, talán a Sony kicsit több ideig törődik a telefonjaival. Bár mivel nem felső kategóriás a teló, lehet, hogy az Oreo után ezt is elengedi. :( Ez van, legközelebb hallgatok a megérzéseimre. Bár tegnap már fényképezőgépeket nézegettem, úgyis mindig érdekelt a fotózás. :D Csak sajnos most nem igazán van keret új hobbira.
 
A tegnapi 6 liter RO után megmértem a vizet, lement a pH 7re. Tuti vissza ugrik majd, de majd beáll. Senkit nem viselt meg szerencsére, ráadásul a razbórák elkezdtek udvarolni egymásnak, nagyon édesek voltak. Ott ültem az akvárium előtt 2 órát és vártam, hogy ikrázzanak is, de sajnos csak a táncig és levél tapiig jutottak el. :D Jah, a hülye guppi leutánozta őket, amikor végigsimultak egy levélen, ő is megtette.
 
Féltem, hogy nem lesz sokáig szoftvertámogatása, talán a Sony kicsit több ideig törődik a telefonjaival. Bár mivel nem felső kategóriás a teló, lehet, hogy az Oreo után ezt is elengedi. :( Ez van, legközelebb hallgatok a megérzéseimre. Bár tegnap már fényképezőgépeket nézegettem, úgyis mindig érdekelt a fotózás. :D Csak sajnos most nem igazán van keret új hobbira.
pont ezt akartam írni... ha fényképeket akarsz csinálni nem telefont hanem fényképezőt kell venni :p
 
pont ezt akartam írni... ha fényképeket akarsz csinálni nem telefont hanem fényképezőt kell venni :p
Tudom én azt, de feleslegesnek tartják itthon, ha csak az akváriumot akarom vele fényképezni. És igazat adnék, de nem csak azt akarom majd. :D Plusz Csabi telefonja durva képeket csinál még úgy is, ha nem állít rajta semmit, csak épp 4-szer annyiba került, mint amit én telefonra hajlandó voltam kiadni. :"D Annyiból meg már elég szép masinát lehetne venni fotózásra. : D Majd egyszer ebbe is belevágok, de egyelőre úgyis az akváriumra szeretném költeni minden felesleges fillérem.
 
Back
Oldal tetejére