• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Sajnos nem jól. A múltkor, mikor beraktam a köveket, néhány napig folyamatosan pusztultak mindenféle és minden mennyiségű vízcsere ellenére. Néhány darab élte túl. Voltak kicsik is azóta, de ők meg még annyira pindurkák voltak, hogy a gyógyszeres kezelés alatt nem tudtam kiszedni őket, nem valószínű, hogy megmaradtak. :( Ezért félek egyelőre nagyobb tömeget berakni, nem tudom, hogy elég tiszta-e már nekik a víz. A tesztalanyok egyelőre jól vannak, kapirgálnak, semmi stressz nem látszik rajtuk.
Most, hogy leforráztam a fát, le kellett szednem róla az Anubiasokat, de visszaragasztani már nem mertem, nehogy megint belefussak egy mérgezésbe, inkább maradtam a kötözésnél. Tudom, kicsi az esélye a pillanatragasztó oldódásának, és a legutóbb se volt belőle baj, de nem merek kockáztatni.
Hmmm... Pedig ezek több hónapos kiképző táborban vettek részt. Láttad, spártai körülmények között tartottam őket. Sajnálom. :cry:
 
Henrik, hogy neked mindig a pandacsíkon jár az eszed :)
Te is lepetéznél ha azok ikráztak volna Meskónál :p
Az biztos.
Nagyon jo halak bar kisse csalodtam az igenyeikben. Algaevo letukre algat nem talaltak, mire megszoktak volna nem megdoglottek... Mar csak 2 van.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az biztos.
Nagyon jo halak bar kisse csalodtam az igenyeikben. Algaevo letukre algat nem talaltak, mire megszoktak volna nem megdoglottek... Mar csak 2 van.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Akkor ezek szerint mégsem lett annyira hosszú a pandacsík-szerelem, mint amennyire ígérkezett? Hatásfokban sem váltották be a hozzájuk fűzött reményt, vagy csak az extrém igényességük a probléma?
 
Akkor ezek szerint mégsem lett annyira hosszú a pandacsík-szerelem, mint amennyire ígérkezett? Hatásfokban sem váltották be a hozzájuk fűzött reményt, vagy csak az extrém igényességük a probléma?
Meg mindig szerelem. Teljesen jo a hatasfoka is csak a meleg itt nalam a baj. A melegvizet egyaltalan nem szereti.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Hmmm... Pedig ezek több hónapos kiképző táborban vettek részt. Láttad, spártai körülmények között tartottam őket. Sajnálom. :cry:
Jaj, ezt nem láttam este. Az akvárium körülményeivel nem volt gond, valamilyen szer bejuthatott, aminek nem kellett volna. A halakat is féltettem, lassabban mozogtak, zavartabbak voltak, mint általában, szóval valami durva cucc lehetett. Szerencsére ők túlélték ezt, az oto meg csak pár napja betegedett le és pusztult el. Most úgy néz ki minden oké, a szombat este berakott csapatból egy sem hullott el, ráadásul petéset is találtam, és nem dobálta el őket. Plusz a panda potyogtatta a bogyóit. :D Reménykedtem, hogy szorult beléjük valami minimális utódvédelmi ösztön, de sajnos teljesen igaznak bizonyult a leírás róluk, hogy feleszik a lepakolt ikrákat. Gyorsan összedobtam egy keltető hálót, és belepakoltam azokat az ikrákat, amiket elértem a dekoráció szétszedése nélkül. Reggelre eltűntek azok, amiket nem értem el előző nap, szóval nem sok esélyt látok, hogy kint kikeljen egy is. Hogy a hálóban lévőkkel mi lesz, 5 napon belül kiderül. Pakoltam a tetejére egy kis mohát, meg úszónövényeket, hogy árnyékoljon, és ne főljenek meg. Egy garnéla be is költözött a hálóba. :D Ami jó, mert azt is olvastam, hogy ha esetleg bepenészedik vagy gombásodik, illetve befullad az ikra, akkor azt a garnéla eltakarítja, az egészségesekhez nem nyúlnak. Kíváncsi leszek, hogy sikerül-e kikelnie valamelyiknek, nagyon-nagyon szeretnék kispandákat. :oops:
Mielőtt valaki megkérdezné, hogy miért nem tettem külön a szülőket, csak egy fűtőm van, és anélkül eléggé hideg a víz sajnos, nem akartam, hogy megfázzanak.
 
11 ikra van a hálóban, egyelőre mindegyik szépnek tűnik. Nem értek hozzá, de nem látok rajtuk penészt. Se színváltozást, de még korán van. Belül van erősebb fehér pötty, talán picipanda. :D A hálóba beköltözött azóta 7 garnéla is, és nem tudtam őket kitessékelni se erősebb behatás nélkül, úgyhogy végül maradtak.
Az átrendezés miatt "napvilágra" került a buce csokrom. Szombat óta 3 új kis levelet hozott, azt hiszem kifejezetten örül a fénynek. :D
 
Megint ikráznak a pandák...:ROFLMAO: Pedig most vízcsere se volt még, csak szerdán egy kicsi. Fura.
A hálóban lévőket a múltkori bejegyzés másnapján már nem találtam, valószínűleg a garnéláknak nem szóltak, hogy nekik csak a rossz ikrákat kell megenniük. Vagy mind rossz volt. Mozgó csöppségeket se láttam a talajon, így a kintiek közül sem élte meg senki a kikelést. Arra gondoltam, hogy ha majd egyszer sikerül megint előcsalnom az ikrázási hajlamot, kiszedem a szülőket, de nem gondoltam volna, hogy ez egy hét múlva lesz. Most nincs halhálóm, hogy kihalásszam őket. :LOL: Úgy látszik megint a természetre és a szerencsére kell bíznom a dolgokat. Ez nálam annyit tesz, hogy tuti nem fog összejönni. :'D
 
A vasárnapra ütemezett vízcsere elmaradt, féltem, hogy beszennyezem az ikrákat. Felesleges volt. Tegnap belestem a hálóba, bepenészedtek. Így megejtettem a vízcserét is. A háló most zárt volt, levettem a tetejét, hogy a garnélák be tudjanak menni, hátha letakarítják, az ikrákat meg békén hagyják (haha). Az üvegről nem is kapartam le a zöld pontot egyelőre, úgyhogy képeket nem is csináltam.
Ha már ott bent matattam, kicsit rendezkedtem. Megpróbáltam egy kupacba rakni a növényeket, mert megint vegyes felvágottnak nézett ki a hátsó rész. A bacopa australis kisebb részekre vágtam, és bekerült középre. Mögé raktam a rotalát. A limnophila iszonyat rossz állapotban van, a levelek kicsik, a szárak satnyák. Ezt szeretném betudni a bekeményedett víznek, és annak, hogy a limnobium állandóan takarta előle a fényt. Utóbbit csúnyán megritkítottam, és kivágtam a kukába, mert ezt az adagot hetente le tudom aratni, és már untam, hogy alig találok neki gazdát. Meg zacskót, amiben át tudnám adni. :D A vízicsillag is osztható állapotba került, így az is sűrűsödött egy picikét. A pici-buce nagyon szépen fejlődik, a nagyobbik töveknél egynél láttam csak növekedést, de legalább van. Az anubiasok nagyon terjeszkednek. A myriokból nem sok maradt, ami van, az bekerült középre a bacopa mellé, hátha több fény éri.
A garnikhoz kapott moha egy részét rákötöztem két kisebb kőre. Túl szépek, hogy csigakajának legyenek hagyva egy műanyagdobozban, megpróbálom őket így felhasználni. A glosso és mc keverék tök szépen terjeszkedett elöl, amíg a legutóbbi talajporszívózás alkalmával ki nem téptem a talajból. :cry: Most szegénynek megint kell pár hét, mire megtalálja a kapaszkodót. Ráadásul a panda hölgy valamiért úgy érzi, hogy neki az alá kell ikráznia, így rendszeresen kitúrja a földből és limbó-lécnek használja.
Érdekes felfedezést is tettem. Legalábbis nekem érdekes volt. Le volt szakadva egy rész a vízicsillagból, 2 kis levél egy pár milis száron. Szép és egészséges volt, ezért nem dobtam ki, csak beraktam a csiga elkülönítőbe, hogy majd egyszer kezdek vele valamit. Ez az egyszer szombaton történt az ikraháló összerakásakor. A háló eredetileg egy 3 darabos fokhagyma háló volt, aminek az egyik aljára bevarrtam egy kerek eheim-es szűrőszivacsot, és a tetejét is ilyennel fedtem le, hogy a garnélák ne menjenek be lakmározni. Az egészet felfüggesztettem cérnával az akvárium szélére, hogy könnyen hozzáférhető legyen. Ennek a szivacsnak a tetejébe tűztem azt a levélkét. Két nap múlva két centis gyökere volt és két új levélkéje. (y) Még egy darabig benne hagyom, hogy még jobban növekedjen, plusz kapott maga mellé még társakat, myrio darabkákat. Hátha. :D
A pandababákat nem adom fel, hamarosan adagolok majd catappa kivonatot. Remélem elég lesz a megelőzéshez, metilénkéket nem adagolnék bele, ha nem muszáj.
 
Az új ikrák miatt továbbra sem mertem nagyobb karbantartásokat végezni, féltem, hogy én szennyezem be az ikrákat. Viszont tegnap este muszáj volt levakarnom a szőrös zöld pontot az üvegről. Bal oldalról már nem lehetett rendesen belátni. De aranyosan látszott rajta, hogy merre halad a csiga. :D Sajnos az utóbbi pár napban volt pár garnéla hullásom, amit az algásodástól leromlott vízminőségre szeretnék fogni. Egyéb változás nem volt a vízben, így erre tudtam csak tippelni. Úgyhogy ikrák ide, ikrák oda, takarítottam. Jó sok trutyi lejött. Egyéb dolgot nem tudtam most odabent matatni. Minden növény növöget, pár levél lyukad, és kicsit szőrösödik is. Nem érzem még vészesnek, majd játszok a fénnyel, és kicsit pontosabban mérem majd a tápot, ha meglesz a foszfo is. Meg beszerzek egy tucat fecskendőt.
Egy kép. Valamit szórakoztam a telefon kamerájának beállításaival, fényképezésnél nem tűnt fel, hogy ennyire élesek lettek a színek. o_O
DSC_0022.JPG
Ja igen, a kék nevelő szivacs. A vízicsillag nagyon szépen növöget rajta, a cabomba vagy myrio maradványnak annyira nem tetszik, de nem rohad, talán az is beindul. :LOL:

Valamelyik nap kiszedtem egy hólyagcsigát is. De őt valamiért nincs szívem megölni, úgyhogy beköltözött a foltos tányércsigusz mellé. Ez jut róluk eszembe:
2721_608x456.jpg

Ismételten vannak kiszemelt növények, szóval jövő héten valószínűleg ültetünk. (y)
 
Szösszenet...
A vízicsillagom úgy döntött, hogy fellázad sorsa ellen, és meghódítja az akvárium középső részét is. Töretlenül halad afelé, hogy az előtérbe kerüljön. Érdekes módon kezdett el nőni, utánozza a glosso indáit. Felmerült bennem, hogy vízszintesen kéne futtatnom valahogy. De a manado úgysem tartja meg, úgyhogy mindegy... :D
Névtelen 1.jpg Névtelen 2.jpg

Amióta megtisztítottam az akvárium falát a zöld trutyitól, a pandák leálltak az ikrázással. :cry: De garnéla hullásom sem volt azóta. És vannak picik is. :oops:
 
Szösszenet...
A vízicsillagom úgy döntött, hogy fellázad sorsa ellen, és meghódítja az akvárium középső részét is. Töretlenül halad afelé, hogy az előtérbe kerüljön.
Ez olyan, ha van területe, és nincs senki más útjában, uralkodni akar. Nálam is ez volt a Chaosban.:)
 
Back
Oldal tetejére