• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

a filléreket az akváriumra, a forintokat a fényképezőre... ;)
Egyszer érdemes fényképezőgépet is venni. Azt úgysem cseréli az ember annyiszor mint a telefonját. És akkor nem kell úgy telefont venni hogy milyen képeket csinál (aztán úgysem lesz olyan jó).
De igazából ez tényleg az emberek saját preferenciáján múlik.
 
a filléreket az akváriumra, a forintokat a fényképezőre... ;)
Egyszer érdemes fényképezőgépet is venni. Azt úgysem cseréli az ember annyiszor mint a telefonját. És akkor nem kell úgy telefont venni hogy milyen képeket csinál (aztán úgysem lesz olyan jó).
De igazából ez tényleg az emberek saját preferenciáján múlik.
De gépből nem akarnék olcsót venni, azt nem kell talán olyan gyakran cserélni. De drágát meg mostanában nem tudok. Az örök dilemma. :D
Telefonválasztásnál nem a fényképezés volt a döntő, csak reménykedtem, hogy ami le van hozzá írva, az jó is. A Xiaominál volt egy kis plusz funkció, ami szimpatikusnak hangzott egy laikusknak, de végül csak nem mertem belevágni.
 
hát én mindig képmegosztó oldalon rákeresek az adott gépre, hogy laikus felhasználók milyen képeket csinálnak vele. A tesztfotóknak nem hiszek azok leginkább photoshop képek :)
 
hát én mindig képmegosztó oldalon rákeresek az adott gépre, hogy laikus felhasználók milyen képeket csinálnak vele. A tesztfotóknak nem hiszek azok leginkább photoshop képek :)
Ha látnám a képemet, lehet, hogy azt mondanám rá, hogy szép. De én tudom, hogy semmi köze a valósághoz. Lehet, hogy csak ez zavar benne, hogy tudom milyennek kéne lennie.
 
Nem sok fontos dolog történt, de mivel nem akarom hogy úgy tűnjön, hogy hanyagolom a naplót (és csak offolni járok ide), összeszedem az elmúlt napok apró-cseprő dolgait.
Vízcsere RO-val történt már harmadik alkalommal, lassan itt lesz az ideje, hogy szerezzek valami ásványi-anyagos kutyulékot a garniknak és a csigusznak. Volt egy kis üvegről trutyi-kaparósdi. Minimális zöld szőr növöget az üvegen az egyik sarokban, a többi helyen meg hydrák meregetik cuki zöld csápjaikat. Szerintem tegnap megcsípték az egyik felnőtt garnimat a micro bokorban, mert úgy lőtt ki onnan, mint a rakéta.
Még korábban említettem, hogy a riccia felakadt az akvárium 2 sarkában (fűtőn és a hőmérőn), és nagyon szép emers bokrot kezdett növeszteni. Nos, ezt múlt héten szét kellett robbantanom, ugyanis a vízbe érő részét megmozdítottam, és tobzódtak benne a fehér vékony kukackák. Ezek is akkor jelentek meg, amikor szegény betta jobb létre szenderült, nincs aki felzabálja őket. Nem sok volt még így sem, de épp elég ahhoz, hogy kiűzzem a ricciát az akváriumon kívülre, és egy Exceles fürdő után helyet kapott egy darab lávakövön, kis tálban, permetezve. Ott növögethet kedvére. A látott kukackákat fecskendővel felszívtam, és likvidáltam. Oké, hogy a hűtőben kukacokat tartok, a terrárium tetején csótányok növögetnek (ingyen elvihető 2 argentin csótány, már nem férnek be a gekkó szájába :ROFLMAO:), de azért van egy határ nálam is!
- Az indiai vízicsillagot kikötöttem az akvárium hátfalára, nagyon szépen nő az emers része annak is. Már 4 szál ér ki, az átállás csak néhány levélkét visel meg, remélem szépen bedúsul majd.
- Az is látszik, hogy a ludwigia nem kompatibilis az én akváriumommal, a legutóbb vásárolt adag is eltűnt. Két szál maradt, felkopaszodva, zölden. :( Csak idő kérdése, és az is megszűnik létezni.
- 1-2 hete találtam 4 szál parvulát az egyik sarokban!! Ez mára 6 szálra növekedett. Még 3 év, és lehet, hogy lesz egy tenyérnyi füvem. :ROFLMAO: Az alsó réteg most vegyesen terjeszkedik, van ott montecarlo, talán a glosso se pusztult ki teljesen, raktam ugye HM-et is, a jobb oldalon pedig crypto parva van (ha minden igaz). Utóbbi egész szépen növekszik, ahhoz képest, hogy az első héten minden nap vissza kellett tuszkolnom. Már arra is gondoltam, hogy az elülső részt befedem valami átlátszó hálóval, hogy a pandák ne érjenek hozzá, és tudjon nőni, ami ott van. :rolleyes:
- A kis bucék megálltak a növésben, amióta megint elraktam őket. De az előző helyen meg szőrösödni kezdtek. Valahova a két hely közé kéne beékelni szegényeket.
- A limnobium, miután beterítette az egész akváriumot, aratva lett. Természetesen jött a maradék szokásos besárgulása, de azóta megint rengeteg van. Az AmegÁéktól kapott, postázásra váró phyllantusból loptam egy fél marékkal, kíváncsi vagyok mit produkál, életben marad-e, stb. Nem szeretném lecserélni a limnot, mert nagyon szép üde a színe, és imádom látni, amikor egészségesek a levelek, de azok a fél méteres gyökerek az őrületbe tudnak kergetni. Arról nem is beszélve, hogy minden koszt összeszednek a kis pihéi.
Nagyon zavar, hogy a hátsó részt nem tudom rendesen bedúsítani. Most a kerámiagyűrűs megoldással próbálkoztam. Tény, hogy lent tartja őket, de elég nehéz bármi mást melléjük szúrni. A gyűrűk nélkül meg kijön a fenébe az, ami már úgy-ahogy legyökerezett. Tuti, hogy tavasszal talajcsere lesz.
Az állatvilág jól van, garnélák nem pusztulnak, szaporulat van. Tegnap nagyon bámultam a talajt, hátha meglátok valahol egy mozgó kis bébipandát (esélytelen, de még mindig reménykedek), és elúszott a szemem előtt egy rakás ici-pici babagarnéla. Valószínűleg akkor eresztette el őket a mama. Annyira sötétek még a Márktól kapottak, hogy nehezen lehet látni a petéket, legtöbbször fel sem tűnik. :D
Pandákra visszatérve, folyamatosan van ikra az akváriumban, szóval az esély megvan rá, csak vagy ők eszik meg, vagy penészes lesz a Catappa kivonat ellenére is. Kár értük. :(
Egy hete elhalálozott az utolsó betegnek vélt ékfoltos is, így a számuk 2-re redukálódott. Ők láthatóan jól vannak. Továbbra is gazdát keresek nekik, ha mázlim van, ma sikerült felvennem a kapcsolatot egy lehetséges gazdijelölttel. Csípem őket, de nagyon nagyok ebbe a kis akváriumba, szóval várom is, meg nem is, hogy elmenjenek végre. :D
A tegnapi főtt cukkinit a garnélák messziről elkerülik, a retard guppi viszont élvezettel csipkedi. Remélem nem zabálja halálra magát. Bár belőle azt is kinézném.

Ma reggel annyira érezték még a halak is a hétfő szelét, hogy még aludtak etetés idején. Nem, nem az oldalukon feküdve lebegtek a felszínen. Nem piszkáltam őket, úgyhogy biztos mindenki borzasztó lelkes lesz, ha ma hazaérek.(y)

Kép nincs, kicsit zilált az akvárium, rendet kéne raknom odabent, de nem merem nagyon piszkálni. :notworthy:
 
Utoljára módosított:
Tegnap sikerült végre gazdához juttatni a túlélő ékfoltosokat. A kifogásuk előtt még jártak egy sor násztáncot, aranyosak voltak, hiányozni fognak.
Ma összeírtam egy rövid listát, hogy milyen nano halacsokat szeretnék odabent látni, többek között a törpe pettyes "csápos szörny" kalászhalat is. Sajnos úgy néz ki, hogy hiánnyal küzdenek a boltok és a nagykerek is, de azért buzgón figyelni fogom a GA oldalát, hátha érkezik a napokban.
Addig is szereztem 10+1 boraras urophthalmoides-t. Hát ezek nagyon picik. :ROFLMAO: Attól félek el fogja őket nyelni az akvárium. Remélem a jó értelemben, és nem az elhalálozott halaim számát növelik majd. Nagyon édesek. Ha kevésnek bizonyulnak, lehet hogy jön még egy csapat. Csak maradjanak meg, azt hittem a hazautat se élik túl. Jellemzően, ha élőlények nélkül jövök abból az irányból, fűtött, modern troli vár a megállóban, ha van nálam valami, akkor a troli nem jön, hideg van rajta, és rozoga, még a lelket is kirázza belőlem.
Rövid beszoktatás után most engedtem őket be, aranyosan vizslatják az új környezetet. Remélem holnapra összeszedik magukat, megtalálják egymást, és csapatba állnak. Az ideiglenes tárolóban már összejött nekik. :D
 
Sajnos úgy néz ki, hogy hiánnyal küzdenek a boltok és a nagykerek is, de azért buzgón figyelni fogom a GA oldalát, hátha érkezik a napokban.

Gertrudae-ből most kb 5-6 darab van ahogy láttam, de pénteken érkezik az utánpótlás.
 
Gertrudae-ből most kb 5-6 darab van ahogy láttam, de pénteken érkezik az utánpótlás.
Ohh, akkor bedőltem a készletinfónak, és buta mód nem is kérdeztem rá. :D Na akkor meglátom hogy teljesítenek ezek a pindurkák, 5 darab még csak beférne a kalászokból. :D Köszönöm a hozzászólást. : )
 
Tegnap sikerült végre gazdához juttatni a túlélő ékfoltosokat. A kifogásuk előtt még jártak egy sor násztáncot, aranyosak voltak, hiányozni fognak.
Ma összeírtam egy rövid listát, hogy milyen nano halacsokat szeretnék odabent látni, többek között a törpe pettyes "csápos szörny" kalászhalat is. Sajnos úgy néz ki, hogy hiánnyal küzdenek a boltok és a nagykerek is, de azért buzgón figyelni fogom a GA oldalát, hátha érkezik a napokban.
Addig is szereztem 10+1 boraras urophthalmoides-t. Hát ezek nagyon picik. :ROFLMAO: Attól félek el fogja őket nyelni az akvárium. Remélem a jó értelemben, és nem az elhalálozott halaim számát növelik majd. Nagyon édesek. Ha kevésnek bizonyulnak, lehet hogy jön még egy csapat. Csak maradjanak meg, azt hittem a hazautat se élik túl. Jellemzően, ha élőlények nélkül jövök abból az irányból, fűtött, modern troli vár a megállóban, ha van nálam valami, akkor a troli nem jön, hideg van rajta, és rozoga, még a lelket is kirázza belőlem.
Rövid beszoktatás után most engedtem őket be, aranyosan vizslatják az új környezetet. Remélem holnapra összeszedik magukat, megtalálják egymást, és csapatba állnak. Az ideiglenes tárolóban már összejött nekik. :D
Szia!
Az állatokat mindig hűtőtáskában szállítom. Persze nem hűtve, hanem minimum 3-4 liter megfelelő hőmérsékletű vízben. Ebbe a vízbe teszem a nyilon zacskót, amibe a halak vagy garnélák vannak. A táska hőszigetelő rétege, és a viszonylag nagy víztömeg miatt, alig pár tized fokot változik a vízhőmérséklet, mire hazaérek.
 
Munkahelyen megöltöttem egy másfeles üveget meleg vízzel (kéz meleg, mosogatni már lehet benne, de fürdővíznek még kevéske lenne, bár én rendszeresen megégetem magam fürdés közben, szóval ez nem mérvadó), ezt bebugyoláltam több réteg bubis fóliába, hogy ne nagyon hűljön ki, amíg elérek a boltba, és az egészet egy zacsiba. Utána a halas zacsit csomagoltam a bubis pakkba, és ráraktam a palackra. Szerintem még túl meleg is volt nekik, úgyhogy a buszon azért kibontottam. :'D

Közben a halak megtalálták egymást, a guppi csatlakozott a bandához, biztos értékelik az érdeklődést. :LOL:
 
Hát én nem tudok betelni ezekkel a csöppségekkel. :") Féltem, hogy az első napokban majd a növényzetben bujkálnak, és nem is fogom őket látni, de ehelyett elöl van mindegyik. Általában csapatban úsznak, de mindig követnek valamit, ami nagyobb náluk, már úsztak a panda után, és az amanok után is. :D A létszámot nem igazán tudom ellenőrizni, iszonyat izgágák. Még sokan vannak, ez jó jelnek tűnik.
Az esti etetés még nehézkes volt most, nem igazán találták meg, hogy hova kell gyűlni. Mindig úsztak egy kört, mire visszaértek a kajahelyre. Majd belejönnek ebbe is.
Volt egy kis vízmérés is, foszfát 0,5 és 1 között valahol félúton, KH 10, GH 13, pH viszont 7.5 feletti. Legalábbis nagyon csúnya színe van a löttynek. Ami fura, mert amikor legutóbb mértem szépen lement 7-re. Majd rámérek még, vagy jöhet a másik teszt, ez a Neptun sajnos csak 7.5-ig mutatja. Lakmuszpapírt próbálta már valaki? Használható olyan jól vajon, mint egy cseppteszt? Bár most felmerült bennem, hogy én mindvégig rosszul olvastam le. Oldalról kell nézni, vagy felülről, mint a foszfát tesztet pl?:ROFLMAO:

Megpróbáltam fényképeket készíteni a lakókról a Fb-os játék alkalmából. Nagyon közelit, nagyon zoomolva. A képekre akár rá is foghatnám, hogy újabban festegetek. :")
upsz 1.jpg upsz 2.jpg upsz 3.jpg
Azt hiszem ezt a játékot kihagyom. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére