• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pocsolya csiga

Ez nem hólyagcsiga?
Nem :) Másik irányba csavarodik a háza és nagyobb. És a fején "nyuszifül" van, csak nem lóg mint a tylonak.
Hihetetlen, de ma már másodszor volt ez kérdés :) https://akvakertesz.hu/threads/csigakerdes.6818/post-541551
Hali, mi a véleményetek és tapasztalatok a pocsolya csigáró?
Nekem nagyon bejönnek. :LOL:
Jól néz ki, jókat is írnak róla. nekem miért nincs még ilyen :) Neked mi a tapasztalatod?
 
Szerintem nekem volt ilyenem. :O

Pár hete találtam egy óriási "hólyagcsigát". Még gondoltam is, hogy ezek manapság hatalnasra nönek....
Aztán garnélaKaja lett belöle.😬
Hát hogyismondjam. legalább hasznosult :) A ház menetirányhoz nekem is mindig rá kell keresnem, de az alapján egyértelmű melyik melyik.

Voltak a növényeken barna alga csomókba és eltüntették a kis drágák. Egyenlőre a garnélák nekem nem bántják.
Nem bántanak semmi élőt a garnélák, kivéve az algát. Ezen felül csak azt eszik ami már elhullott, pl rothadó levél, szétnyomott elhullott csiga 🙈
 
Egy összehasonlító kép: pocsolya/nyuszifül és a hólyagcsiga :D így már nehéz összekeverni.
A kép nem lett túl éles, mert nagyon gyorsan csúszik. hihetetlen mit össze száguldoznak ezek a nyuszifülek :D
Valaki tudja mit esznek az algán, biofilmen kívül? úgy látom leveleket, növényeket egyáltalán nem eszik. Algám meg egyáltalán nincs, mivel friss az üveg.
IMG_20220611_151522.jpg
 
Tudtok valami természetes anyagot amivel növelhetem a kalciumot a vízben, mert kifakulnak a csigáim és elpusztulnak. :cry:😞
Növeld a kh-t. Vagy takarmánymész, vagy szépiacsont, Easy Life Calcium, vagy Glasgarten mineral junkies, vagy bármilyen ásványianyag pótló kaja... Igazából a CO2 savasít és azt nem lehet mással ellensúlyozni, mint a Kh növelés, az meg növényes akva esetén kompromisszumokat is szülhet... A csiga fanok nem nyomják a CO2 - t a csigák miatt.
 
Tudtok valami természetes anyagot amivel növelhetem a kalciumot a vízben, mert kifakulnak a csigáim és elpusztulnak. :cry:😞
Egyetértek Zsoltival, az RO használata óta lehet, hogy túl alacsony a KH-d, az nem jó nekik. CO2-t ha jól emlékszem nem használsz, de javíts ki ha tévedek. Mindenesetre a PH lehetőleg ne legyen 7 alatt tartósan.
@elektrorudi írása is tetszik nekem itt: Itt https://akvakertesz.hu/threads/csigakerdes.6818/post-544115
Még néhány dolog eszembe jutott erről. Ha jól emlékszem valami gyógykezelést használtál, annak is lehet utóhatása. Esetleg algaírtót is használtál?
Szívós állatok, remélem rendbejönnek.
 
Egyetértek Zsoltival, az RO használata óta lehet, hogy túl alacsony a KH-d, az nem jó nekik. CO2-t ha jól emlékszem nem használsz, de javíts ki ha tévedek. Mindenesetre a PH lehetőleg ne legyen 7 alatt tartósan.
@elektrorudi írása is tetszik nekem itt: Itt https://akvakertesz.hu/threads/csigakerdes.6818/post-544115
Még néhány dolog eszembe jutott erről. Ha jól emlékszem valami gyógykezelést használtál, annak is lehet utóhatása. Esetleg algaírtót is használtál?
Szívós állatok, remélem rendbejönnek.
Igen, nem használok co2. Akkor mérek egy PH. Hát ha ott is van próbléma.
Igen volt gyógyszeres kezelés a halak miatt de azóta teljes víz csere volt amikor átáltam Ro vízre. Szóval az kilőve. Algaírtot nem használtam és nem is használok. Én is remélem jól lesznek. Köszönöm az ötleteket és segítségét! Majd beszámolók ha történik változás!
 
Back
Oldal tetejére