• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ez milyen alga? kezdő vagyok

astro

Új regisztrált
Sziasztok!
Egy hónapja megy az akváriumom. Az elején vettem bele egy fehér színű dísz sziklát, ahol bújkálhat a halam.
Mostanra ilyen színű lett a fehér szikla:


Mitől lehet ez, sok a fény, vagy éppen kevés?

Hetente van 30-50%-os vízcsere és az üveg nem algásodik.
 
Sziasztok..vettem pár növényt és azóta megjelent nálám ez az algafajta..nemtudom mitévő legyek..kérlek segítsetek..mi lehet a gond..
a Co egész nap megy 60 bubi/perc
Lehet rossz helyen van a co

koszonom
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    342.8 KB · Megtekintések: 26
  • image.jpg
    image.jpg
    237.9 KB · Megtekintések: 26
  • image.jpg
    image.jpg
    383.4 KB · Megtekintések: 26
Sziasztok..vettem pár növényt és azóta megjelent nálám ez az algafajta..nemtudom mitévő legyek..kérlek segítsetek..mi lehet a gond..
a Co egész nap megy 60 bubi/perc
Lehet rossz helyen van a co

koszonom
Hali.
Fonál. Elég undok tud lenni, ha a mohába beleeszi magát. Farokfoltos fonalalgázó megeszi, de jó lenne, ha mérnél tápanyag szinteket. A 60 bubi/másodperc semmit sem jelent, amíg az üveg méretét nem tudjuk. Tápozás? Víz paraméterek? Lámpa, teljesítménye?
A diffúzor nem lenne rossz helyen, hiszen szembe szoktuk állítani a kiömlővel. Inkább az a gond, hogy esőztető van és azt is a difivel szembeni rövid oldalon kéne elhelyezni... Lehet méretre kellene vágnod. Vagy egy jó lily pipe jobb oldalról...
 
Bocs,hogy nem írtam..112 liter,lámpa twinstar 600sa,a szűrő oase thermo 350,
Tápozás? Nitrát, foszfát? Az értékek is jelezhetnek, ha változtatni kell. Mennyi idős ez az összeállítás? Ha csak a moha fonalas, egyszerűbb lenne azt kihajítani. Főként azért, mert ha a többi növényeden nincs, akkor még ez a legegyszerűbb. A levágott levelekkel az alga is kikerülhet. Legalább tekercselgesd fel. Hurkapálcával. Ahova hozzáér, ott sajna leköt és új telepet indít. A víz leengedése és carbós permet is segíthet, csak az a mohát szintén kinyírja. 🙂
 
Tápozás? Nitrát, foszfát? Az értékek is jelezhetnek, ha változtatni kell. Mennyi idős ez az összeállítás? Ha csak a moha fonalas, egyszerűbb lenne azt kihajítani. Főként azért, mert ha a többi növényeden nincs, akkor még ez a legegyszerűbb. A levágott levelekkel az alga is kikerülhet. Legalább tekercselgesd fel. Hurkapálcával. Ahova hozzáér, ott sajna leköt és új telepet indít. A víz leengedése és carbós permet is segíthet, csak az a mohát szintén kinyírja. 🙂
Köszi
 
Hali.
Fonál. Elég undok tud lenni, ha a mohába beleeszi magát. Farokfoltos fonalalgázó megeszi, de jó lenne, ha mérnél tápanyag szinteket. A 60 bubi/másodperc semmit sem jelent, amíg az üveg méretét nem tudjuk. Tápozás? Víz paraméterek? Lámpa, teljesítménye?
A diffúzor nem lenne rossz helyen, hiszen szembe szoktuk állítani a kiömlővel. Inkább az a gond, hogy esőztető van és azt is a difivel szembeni rövid oldalon kéne elhelyezni... Lehet méretre kellene vágnod. Vagy egy jó lily pipe jobb oldalról...
Szia..112 literes akváriumom van..tápozás tf planter 2ml/2 nap,tf macró 3ml/2nap..a világitast levettem 5 órára ,mert úgy tűnik nagyon sok a fény ..twinstar 600 sa vilagitasom van..

a tapozason változtassak?kösz a tanácsot
 
Egyetértek Zsoltival...az esőztető ilyen módon való elhelyezése nem szerencsés.
Ha megnézed pont a diffúzor mélységében nincs vízáramlás, vagyis nem tud jól beoldódni a CO2 és ez magyarázat lehet a fonalalgára is (egyenetlen CO2 eloszlást írnak legtöbb helyen magyarázatként).
A szemből nézve jobb oldali rövid falon pont jó helye lenne az esőztetőnek, így a szemben lévő diffúzorból lefele nyomná az áramlás a buborékokat. A skimmer meg mehetne a bal hátsó sarokba.
Illetve nyugodtan töltsd fel jobban vízzel, belefér még vagy 10 liter víz:)

Szerk.: a tápozáson én nem változtatnék, egyszerre csak egy dolgon változtass.
Az adagolt tápok mennyisége egyébként sem tűnik soknak vagy kevésnek. Nincs agyontelepítve az akvárium és a Manado se kavarhat be annyira, hogy érdemes lenne foglalkozni vele.
 
Utoljára módosított:
Szia..112 literes akváriumom van..tápozás tf planter 2ml/2 nap,tf macró 3ml/2nap..a világitast levettem 5 órára ,mert úgy tűnik nagyon sok a fény ..twinstar 600 sa vilagitasom van..

a tapozason változtassak?kösz a tanácsot
Nem olyan túl sok a gazok mennyisége, a crypto adja a zömöt, az inkább gyökértápos, kevesebbet vesz fel a vízoszlopból. Lehet, hogy sok a makró...ezt persze egy nitrát, foszfát mérés tudná csak igazolni. (azt jó lenne, ha megejtenéd) Viszont @Tommi felvetése nagyon fontos. Egyszerre csak egy dolgon szabad változtatni, utána várni kell egy hetet, hogy hogyan alakul. Ha egyszerre mozdítunk el mindent, akkor lehet, hogy a jó irányt 2-3 másik változtatás elfedi és soha nem találjuk meg az egyensúlyi állapotot. Kezdjük a vízárammal. Amit 2 akvakertész is javasol, az lehet, hogy elsőbbrendű feladat, mivel nem mindig van egyetértés. Előfordul, hogy különböző iránymutatást is kapsz, ez azért van, mert különböző stílusú üvegeink vannak, különböző tapasztalattal. A mainstreamet azonban érdemes követni, ha kevesebb tapasztalatod van. 🙂
 
Back
Oldal tetejére