• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Érdekes, hogy ilyen márkás RO csövezéséből kisajnálták a folytás megkerülőágat. Az első RO- m ugyanilyen in-line előszürős volt, 100-as membránnal. Ebayről vettem Angliából 20 ezer körül , postával. Persze kínai cucc, ami összeszerelve jött és ki volt építve a megkerülőág is.
 
Nagyjabol a forum felet vegigolvastam de arra nem talaltam meg infot hogy mindenkepp fel kell furni falra a keszuleket? Vagy mindegy milyen pozicioban folyik at rajta a viz?
 
Nagyjabol a forum felet vegigolvastam de arra nem talaltam meg infot hogy mindenkepp fel kell furni falra a keszuleket? Vagy mindegy milyen pozicioban folyik at rajta a viz?
nem kell fúrni... tarthatod is a készüléket :)))
komolyra fordítva a szót, nem kötelező felfúrni, akár be is rakhatod a sarokba :)
 
Felfurom ha arrol van szo de rendeltem egy visszacsapo szelepet a befolyo agra es ket golyos muanyagcsapot a ket kifolyora. Igy ha nem kell mar elzarok mindent es a viz benne marad szepen el tudom rakni. Es akkor ha kell csak eloveszem felfektetem a mosogep tetejere es hagy szoljon. :D

Koszi!
 
Nalam ez a 5. membran kinabol 4 tokeletes volt, az utolso helyett meg jon az ingyen csere. Nincs ezzel gond igazabol.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk

Most én is kínából rendeltem a 100GPD-set, tökéletes. És nagyon olcsó legalábbis az itthoni árakhoz képest (jelzem nagy tételben az alibabáról a 400 (!!!!!) GPD-s 6,5 dollár darabáron megy, nyilván a minimum tétel a konténer). És ha gond van vele szó nélkül küldik a cserét.
 
Nekem 3. Eves heti 120 litert csinalok vele. Most 22 tds-es vizet csinal.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Én most gyártottam a tuningolt RO masinámmal 120 liter vizet, kb. 12-13 liter RO vizet csinál óránként. Késő este bekapcsolom, reggel ki, pipa.
Teljesen jó. :)
 
Én most gyártottam a tuningolt RO masinámmal 120 liter vizet, kb. 12-13 liter RO vizet csinál óránként. Késő este bekapcsolom, reggel ki, pipa.
Teljesen jó. :)
Nekem is hasonlot kell majd osszedobnom. Mar nagyon kivagyok a kannazastol.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Én azért a függőleges szürőkkel szerelném fel, amennyiben nem in-line előszűrős, mert betétcserekor kevesebb lesz vele a pancs, mivel a szürőházakban áll a víz mindig
Jogos. Nekem nem is tudom miert egybol a patronos ugrott be.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A tempóval van a gondod, vagy az odafigyelés szükségességével?
A tempoval, es ez magaval hozza az odafigyelest is. 8-11 ora kb 20 liter viz. Kb 3 nap mire lejon es ujra toltom mert nem eleg az osszesre. Utana meg het kozepen cserelek 4 kannaval a 240-esbe, es kezdodik ujra mert mar megint hetvege van.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nekem 2x100-as van, az is cirka egy délután alatt megcsinálja a 100 liternyi vizet. van rajta úszószelep, így lezár ha tele a hordó
 
https://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/page-70#post-344950

Mosogató alatti szekrény egyik felét csak szabaddá tudod tenni Henrik! (?) Ha lenne hordód, kevésbé zavarna a lassú tempó...
Koszonom szepen.
Sajna szinte semmi helyem sincs. Egyelore marad a kannas megoldas. Blackout "Viktor" segit ha meg nem gondolta meg magat. Leulunk, osszeirjuk mi kell hozza, osszerakjuk, felszerelem es a terv egy nyomasfokozoval ellatott gep ami szeretnem ha 10-12 ora alatt lenyomna a 200 litert. Ugy mar nem baj a kanna csere, csak ez a fel nap egy kanna..... Tizszer elzarjuk mert furdes meg stb majd ujra indit. Azt szeretnem, hogy ugy berendelni, hogy minden meglegyen egyben. Semmire ne kelljen varni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Koszonom szepen.
Sajna szinte semmi helyem sincs. Egyelore marad a kannas megoldas. Blackout "Viktor" segit ha meg nem gondolta meg magat. Leulunk, osszeirjuk mi kell hozza, osszerakjuk, felszerelem es a terv egy nyomasfokozoval ellatott gep ami szeretnem ha 10-12 ora alatt lenyomna a 200 litert. Ugy mar nem baj a kanna csere, csak ez a fel nap egy kanna..... Tizszer elzarjuk mert furdes meg stb majd ujra indit. Azt szeretnem, hogy ugy berendelni, hogy minden meglegyen egyben. Semmire ne kelljen varni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
újabb +100liter víz kerül a tizedik emeletre!!! Szerintem az alattad lévő közben aláducolja a mennyezetet :p:D
 
Nekem az a menetrend, hogy vízcsere előtti nap esti gyerekfürdetés után a 120 lityis hordó be a fürdőbe a kád mellé, a túlfolyó be a kádba, belecsapom az RO tiszta víz csövét, rátekerem a zuhany csövére a bemenetet, megnyitom a vizet, és reggel szétkapom az egészet mikor felkelek. Délután mikor hazaértem mehet a vízcsere.
Nyilván ez a 300-asban.

A pinyóban a garnis állvány mellett ott a 60 literes hordó, benne fixen a pumpa, kivezetbe csappal a cső, ott még egyszerűbb a vízcsere. Ott csak 20 literesével le kell vinni az RO vizet amit mellékesen csinálok mikor a nagy hordót feltöltöm a fürdőben, és mindig utántölteni a hordót. Kéthetente kell csak ezt megcsinálni, amikor a nagyban is vizet cserélek. Merthogy mindenhol átálltam a kétheti vízcserére, a 300-asban 40%-ot, a garnisokban 10%-ot.

Kannázni, meg 3-4 napig cserélgetni-leállítani-elindítani nem lenne türelmem az fix. Henrik, elismerésem hogy te még így is nyomod! :)
 
újabb +100liter víz kerül a tizedik emeletre!!! Szerintem az alattad lévő közben aláducolja a mennyezetet :p:D
Igen de az masik szobaban van. Lassan tenyleg meg kell neznem ki jon hozzam, vagy legalabb merlegelni, hogy mekkora. [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nekem az a menetrend, hogy vízcsere előtt nap esti gyerekfürdetés után a 120 lityis hordó be a fürdőbe a káéd mellé, a túlfolyó be a kádba, belecsapom az RO tiszta víz csövét, rátekerem a zuhany csövére a bemenetet, megnyitom a vizet, és reggel szétkapom az egészet mikor felkelek.

Kannázni, meg 3-4 napig cserélgetni-leállítani-elindítani nem lenne türelmem az fix. Henrik, elismerésem hogy te még így is nyomod! :)
Hat kossz. Nem leanyalom. De hala az egnek nincs egy porgos eletem, igy van ra idom. [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére