• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

És a rossz víz az mit tartalmaz egyébként? Mindent amit kiszűrt a jó vízből? Arra akarok kilyukadni h azt mire lehet esetleg felhasználni...
 
Nekem 3. Eves heti 120 litert csinalok vele. Most 22 tds-es vizet csinal.
Arányt esetleg nem mértél?
Mert én is voltam úgy hogy hosszú idő után is ilyen 20- as körüli vizet csinált, csak mikor kíváncsiságból rámértem az arányokra akkor volt a döbbenet, hogy rettentő pazarlóan működött már a szűrő, ami nem mindegy heti kb 100 liter csere mellett. Új betétekkel meg kicsivel jobb mint felesben és 9 TDS-el dolgoztak az Angliából rendelt, kínai membránok (2 sorbankötve)
 
Arányt esetleg nem mértél?
Mert én is voltam úgy hogy hosszú idő után is ilyen 20- as körüli vizet csinált, csak mikor kíváncsiságból rámértem az arányokra akkor volt a döbbenet, hogy rettentő pazarlóan működött már a szűrő, ami nem mindegy heti kb 100 liter csere mellett. Új betétekkel meg kicsivel jobb mint felesben és 9 TDS-el dolgoztak az Angliából rendelt, kínai membránok (2 sorbankötve)
Mertem aranyt, 1:3. 20/ majdnem 600. Ujjonan is 1:3 volt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Azert en nem innam meg. Nem gyenge koncentracio lehet benne bizonyos cuccokbol. Nekem 580 tds

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
csak 580as? nálam a csapviz is 450 körül lehet, bár már rég mértem és nem jegyeztem meg.
Nem kell belőle sokat inni ;)
Sört is bemérted már a szép új mérőddel?

Hasznos hozzászólásként megerősítem hogy igaz az 1:3as arány ennél a berendezésnél.
Engem nem is az arány bosszantott időnként hanem hogy lassan jött a jó víz :)
 
Vagy elé is és utána is, a kettő közé meg egy csapot, és akkor a csap kinyitásával a szennyvíz ágon öblítesz. ;) Kicsit kényelmesebb vele az élet. :)

Szia Laci!Köszi Neked is.

Most tervezem RO vásárlását és azért gondolkodom ebben a kicsiben, mert az indítandó 45-ös akváriumhoz ez is bőven elegendő.
Teljesen új kihívások elé fog állítani az eszköz. Őszintén megmondom, azt sem tudom mi a nyomó - szívó - stb. ág amiről beszéltek.
Amikor kezemben lesz a gépezet megpróbáljuk veletek együtt kitalálni hová, mit szereljek be.
 
Csapokat, idomokat honnan lehet szerezni? 1/4-es csövekről van szó a Dennerle Osmose Compact 130 nevű szerkezetnél?
 
Back
Oldal tetejére