• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Azt gyanítom, hogy egy bizonyos teljesítmény felett nem árt a kettő, mert ott már olyan nagy lehet az átfolyás, hogy egy szénnek nincs ideje megkötni annyi káros dolgot. Két szénnel viszont hosszabb utat tesz meg a víz, és így van ideje rendesen megtisztulni. De ez csak egy tipp.
 
Meleg időjárásnak szerintem nem köszönhető, inkább a membrán háza táján néznék szét. Milyen az arány jelenleg?
Azt sajnos nem tudom, mert a rossz víz be van kötve a csatornába.
A héten átmosom 10-15 percig de ha nem javul akkor szűrőcsere... a fehér előszűrőn amùgy barnás foltok jelentek meg.
 
Köszi, így már értem.

A hallottak alapján így építeném át, félkövérrel szedtem a bővítendő elemeket:
  1. 5mic PP előszűrő
  2. CTO préselt szén
  3. GAC aktív szén
  4. 1mic PP előszűrő
  5. Nyomásfokozó pumpa 1,2 liter/perc
  6. Nagynyomású és kisnyomású kapcsolók
  7. Nyomásmérő óra
  8. 80 GPD membrán
  9. 100 GPD membrán sorba kötve
  10. Áramlásszabályozó
  11. T-elosztó csappal sima RO vételére + úszókapcsoló
  12. Sózó patron
Ugye nem hagytam ki semmit? :)
 
Sziasztok! Vettem egy használt Dennerle osmo 190-et, sose találjátok ki mennyiért, nagyon nevetséges áron, a nagynyomású csövek drágábbak lettek volna :D Viszont azt hogyan tudom meg hogy cserés-e a membrán? Há a víz ami átmegy rajt, 0 keménységű akkor jó, azt ennyi, ugye? :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok! Vettem egy használt Dennerle osmo 190-et, sose találjátok ki mennyiért, nagyon nevetséges áron, a nagynyomású csövek drágábbak lettek volna :D Viszont azt hogyan tudom meg hogy cserés-e a membrán? Há a víz ami átmegy rajt, 0 keménységű akkor jó, azt ennyi, ugye? :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Tds mérő mennyit mutat?
 
Hordóba nem tudnám hol gyűjtögetni, a lakásba sehol nem férne el egy 140L-es hordó.
Nagy hülyeség, hogy este mikor mindenki elmegy aludni kitakarítom a kádat és reggelre azaz 7-8 óra összegyűlik egy nagyobb mennyiség (nyomástól függően).
S ezt tolom bele kezelés után egy szivattyúval az akváriumba. Reggel ahogy felkelek kezdem az akváriumtakarítást hátha kell valakinek a fürdőkád.

Másik kérdésem akkor is él ha végén feltalálom a plafonra szerelhető hordót:
Tudtok ajánlani valami szivattyút ami hordóból/kádból az aksiba nyomja a vizet?
Ugye itt nem szempont, hogy csendes legyen, se az, hogy baromi gyors, se az, hogy 10 évig menjen, úgyis csak 20-30 percre kell hetente egyszer.
 
Hordóba nem tudnám hol gyűjtögetni, a lakásba sehol nem férne el egy 140L-es hordó.
Nagy hülyeség, hogy este mikor mindenki elmegy aludni kitakarítom a kádat és reggelre azaz 7-8 óra összegyűlik egy nagyobb mennyiség (nyomástól függően).
S ezt tolom bele kezelés után egy szivattyúval az akváriumba. Reggel ahogy felkelek kezdem az akváriumtakarítást hátha kell valakinek a fürdőkád.

Másik kérdésem akkor is él ha végén feltalálom a plafonra szerelhető hordót:
Tudtok ajánlani valami szivattyút ami hordóból/kádból az aksiba nyomja a vizet?
Ugye itt nem szempont, hogy csendes legyen, se az, hogy baromi gyors, se az, hogy 10 évig menjen, úgyis csak 20-30 percre kell hetente egyszer.
Ezt a felvetést nem javasolnám, tekintve, hogy a fürdőkád valószínűleg vegyszerrel van takarítva, meg gondolom néha tusfürdőt is használtok benne. A praktikus részbe nem mennék bele, engem szerintem kivágna az asszony egy ilyen ötlettel itthonról.

A pumpához tudni kéne a távolságot, amit le kell tolni, nekem egy Eheim compact 1000 tolta egy ideig 10 méter csövön szinte a földről az akváriumba, de nem volt gyors, a 2000-es pumpa nagy megváltás volt. Az Oase pumpák 800-astól fölfelé szárazon is mennek, nem kell vízbe meríteni, így egyszerűbben használható akár leeresztésre, akár visszatöltésre, a csövek végére érdemes 1-1 csapot tenni, hogy vízzel együtt tudd eltenni, így nem kell minden alkalommal újra megtölteni indításkor.

A hordót meg elég sok módon lehet falra/plafonra rögzíteni. Például egy polcra teszed.
 
Mivel Tomi már válaszolt, én csak erre kérdeznék még rá:

RO vízen mit kezelsz még? :)
Sose volt RO vizem és készülékem sincs, de tervezek venni. Szóval én nem értek hozzá. Úgy tudtam RO víz előállítása után az még nem mehet bele az akváriumba, fel kell sózni. Tehát még foglalkozni kell vele.
 
meg gondolom néha tusfürdőt is használtok benne


Praktikusságával semmi baj, mivel én vagyok az utolsó aki fekszik és az első aki kel. A család észre se venné.
S ha netalántán éjjel kell mégis a kád, mert valaki hány vagy lázas, vagy szimplán felébredek hajnal kettőkor, hogy te jó ég de szeretnék zuhanyozni. :) Hát akkor leengedem az RO vizet és átteszem másnapra a vízcserét.

De felfogtam, amit én tisztának gondoltam az nem tiszta. Marad a hordó, de akkor azt nem tudom hova.
 
Utoljára módosított:
Hát akkor leengedem az RO vizet és átteszem másnapra a vízcserét.
Miért engeded le? Miért akarnál "piszkos" vízben fürdeni? :D
Az RO víz simán mehet az akváriumba azonnal. Visszasózás csak egyes állatok miatt kell, de nem azért mert mérgező lenne rájuk a tiszta víz, hanem mert bizonyos hosszabb távú életfunkciókhoz kell egy kis vízkeménység. Így bőven ráérsz visszasózni az akváriumban a vizet. Sőt, így legalább nem kell számolgatni, rögtön tudod méréssel ellenőrizni az oldott anyag tartalmat. Arra kell csak figyelni, hogy a vízcserével ne változzon (max 1-2°C-kal) az akvárium vizének hőmérséklete.
 
Hordóba nem tudnám hol gyűjtögetni, a lakásba sehol nem férne el egy 140L-es hordó.
Nagy hülyeség, hogy este mikor mindenki elmegy aludni kitakarítom a kádat és reggelre azaz 7-8 óra összegyűlik egy nagyobb mennyiség (nyomástól függően).
S ezt tolom bele kezelés után egy szivattyúval az akváriumba. Reggel ahogy felkelek kezdem az akváriumtakarítást hátha kell valakinek a fürdőkád.

Másik kérdésem akkor is él ha végén feltalálom a plafonra szerelhető hordót:
Tudtok ajánlani valami szivattyút ami hordóból/kádból az aksiba nyomja a vizet?
Ugye itt nem szempont, hogy csendes legyen, se az, hogy baromi gyors, se az, hogy 10 évig menjen, úgyis csak 20-30 percre kell hetente egyszer.
Ha ebbe gondolkodsz mindenkepp, bar erdekes terv, pneu csovet kapsz barhol, olyan hosszut ami feler a hordoig. Ennyi. Egyenesen belemegy.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Ha ebbe gondolkodsz mindenkepp, bar erdekes terv, pneu csovet kapsz barhol, olyan hosszut ami feler a hordoig. Ennyi. Egyenesen belemegy.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Igen, csak a levegőcső milliméteres a RO cső meg czolos ;)
Össze lehet ugyan dugni az alkatrészeit, de vagy folyat, vagy többet nem szeded szét.
 
Van e értelme központi vízlágyító után bekötni a RO készüléket vagy mindenképp elé kell kötni?

Nem tudom milyen vízlágyítód illetve Ro készüléked van. .Ezek előtt milyen szűrők vannak.

Iparban sok helyen van membrán (RO) és utána kevert-ágyas gyanta .Mert így ritkábban kell regenerálni a gyantát kevesebb vegyszer üzemszünet stb..és a kevert ágyas gyanta még tisztább sótlan vizet készít. Legalábbis szerintem ha csak nem valami hiper szuper membrán általában ez a műveleti sorrend.

Ha otthoni készüléked vízlágyítás után visszasóz és utána kötöd a RO -t az szerintem gazdaságtalan. Ha nem sóz vissza akkor a lágyítót vized egy része vagy kuka vagy erősen sózót lesz .Ami lejön a membránról mint piszkos víz.

Ha előbb van a RO és utána a vízlágyítás akkor szintén ha van visszasózás nem értél el vele semmit.

Szerintem az a tuti ha van bypas ág a bejövő vizet 2 felé osztani egyik a vízlágyító másik a RO készülékre. Vagy ha a vízlágyítód előtt van valami tuti szűrő ,nyomásnövelő akkor a szűrő és a gyanta közé bekötni a RO-t .
 
Back
Oldal tetejére