• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Gondolom az öblítő szelepre gondolsz. ;)
Mi lehet ez a fertőtlenítő szer? Nem helyettesíthető valamivel?
Hetente megy egyébként, 10-15 literrel és mindig öblítek a végén. :)

Itt nem tudok linket küldeni de a legtöbb víztisztitó web áruházban találsz. Ezüst kolloidos oldat. Ha hazaérek megnézem az enyémnek mi a neve
 
Nekem ilyenem van, pontosan mi érdekelne?

Ez az első ilyen készülékem. Hiába tanulmányozom ezt a topicot nem teljesen tiszta hogy mit hogyan kell tenni, bekötni, a műanyag csapok hova mennek, stb. Esetleg nincs fotód az összeszerelt rendszerről?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ez az első ilyen készülékem. Hiába tanulmányozom ezt a topicot nem teljesen tiszta hogy mit hogyan kell tenni, bekötni, a műanyag csapok hova mennek, stb. Esetleg nincs fotód az összeszerelt rendszerről?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Egy móricka rajzom is van hozzá, de én kibővítettem a rendszert, hogy az öblítés egyszerűbb legyen: Vettem hozzá plusz egy csapot és 2db T idomot, így meg tudom kerülni a fojtó szelepet. Ha a kerülő ágon a csapot elzárom, akkor a szennyvíz jön, ha kinyitom, akkor meg öblít.
ro-jpg.jpg
Összeszerelve pedig így néz ki:
686c4735db973ee251e86a479fbdcf79.jpg
 
Egy móricka rajzom is van hozzá, de én kibővítettem a rendszert, hogy az öblítés egyszerűbb legyen: Vettem hozzá plusz egy csapot és 2db T idomot, így meg tudom kerülni a fojtó szelepet. Ha a kerülő ágon a csapot elzárom, akkor a szennyvíz jön, ha kinyitom, akkor meg öblít.
View attachment 40741
Összeszerelve pedig így néz ki:
View attachment 40742

Nagyon szépen köszönöm! Így már teljesen érthető a dolog.[emoji6]
Nekem mondjuk alapban 2db csapot küldtek. Akkor csak 2db T idomot kell vennem. Ilyet hol találok?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nagyon szépen köszönöm! Így már teljesen érthető a dolog.[emoji6]
Nekem mondjuk alapban 2db csapot küldtek. Akkor csak 2db T idomot kell vennem. Ilyet hol találok?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Vízszűrős boltban árulnak ilyen idomokat. A T idomok mellé azért érdemes még egy csapot is beszerezned. Illetve, ha nem kötöd be állandóra, akkor még egyet is érdemes, hogy minden ágat el tudj zárni, bár ez megoldható úgy is, hogy az ro és a szennyvíz ágat összedugod, a betáp oldalt meg csak elzárod.
 
Vízszűrős boltban árulnak ilyen idomokat. A T idomok mellé azért érdemes még egy csapot is beszerezned. Illetve, ha nem kötöd be állandóra, akkor még egyet is érdemes, hogy minden ágat el tudj zárni, bár ez megoldható úgy is, hogy az ro és a szennyvíz ágat összedugod, a betáp oldalt meg csak elzárod.
Egyenlőre csak a vízhálózati bekötése történt meg a mosogép kiállására.
Első használat előtt a membrán nélkül folyassam a készüléket?
 
Szeretném megköszönni itt a fórum fenntartóinak, és minden hozzászólónak ezt a rengeteg tudást, amit itt összegyűjtöttetek az évek során. Nekem ez a RO készülék, sok más témával együtt, nagyon misztikusnak és komplikáltnak tűnt eleinte, de itt végül sikerült megérteni a lényeget. Az eredmény egy remekül működő víztisztító, amitől remélem az akvárium lakói is jobban fogják így érezni magukat!
Szóval köszi még egyszer mindenkinek, nagyon szuper dolog ez a fórum!
 
Szeretném megköszönni itt a fórum fenntartóinak, és minden hozzászólónak ezt a rengeteg tudást, amit itt összegyűjtöttetek az évek során. Nekem ez a RO készülék, sok más témával együtt, nagyon misztikusnak és komplikáltnak tűnt eleinte, de itt végül sikerült megérteni a lényeget. Az eredmény egy remekül működő víztisztító, amitől remélem az akvárium lakói is jobban fogják így érezni magukat!
Szóval köszi még egyszer mindenkinek, nagyon szuper dolog ez a fórum!
De meg milyen szuper. Viszont nem hagynam szonelkul, hogy a sok segitseg melle a kerdezo fogekonysagara is szukseg van, illetve, hogy el is fogadja a segitseget. Kulomben semmi sem lesz belole.
Mas.
Kepzeljetek el vegeztunk az elozo munkankal. A diszlet egy reszet bontani kezdtek. Odajon egy ipse: Te vagy a Henrik? Mondom neki ez attol fugg mire hasznalnad fel a valaszt. Azt mondja volt egy diszletelemkent felhasznalt tartaly vagy mi. Azt mondtak adjam oda neked mert Te tudod hasznalni valamire. Mire en mutasd. Szerintetek?
Nem ismerem ezt a fajtat mivel a matricakat gondolom leszedtek. Most azonnal bekotom. Proba. c002ab8715505cb713ec305f6348e92a.jpg978f9ef7b32c6049f204212c0fb330c9.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
De meg milyen szuper. Viszont nem hagynam szonelkul, hogy a sok segitseg melle a kerdezo fogekonysagara is szukseg van, illetve, hogy el is fogadja a segitseget. Kulomben semmi sem lesz belole.
Mas.
Kepzeljetek el vegeztunk az elozo munkankal. A diszlet egy reszet bontani kezdtek. Odajon egy ipse: Te vagy a Henrik? Mondom neki ez attol fugg mire hasznalnad fel a valaszt. Azt mondja volt egy diszletelemkent felhasznalt tartaly vagy mi. Azt mondtak adjam oda neked mert Te tudod hasznalni valamire. Mire en mutasd. Szerintetek?
Nem ismerem ezt a fajtat mivel a matricakat gondolom leszedtek. Most azonnal bekotom. Proba. View attachment 41346View attachment 41347

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
El se hiszem. Itt kotottem ki :)
Nem tudom hogyan kell bekotni. Mas mint az elozo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Vagy egyszerűen csak rosszul van bekötve a 4 utas szelep. A kis tartályok sorozatszáma alapján nem lehet kideríteni, hogy mi van benne? Szerinted Henrik használták ezt egyáltalán, vagy csak összedugdosták a díszlethez valahogy?
Szerk: Sőt innen nézve a fojtó szelep is a tiszta víz ágra lett téve, nem a szennyvizesre.
 
Utoljára módosított:
De meg milyen szuper. Viszont nem hagynam szonelkul, hogy a sok segitseg melle a kerdezo fogekonysagara is szukseg van, illetve, hogy el is fogadja a segitseget. Kulomben semmi sem lesz belole.
Mas.
Kepzeljetek el vegeztunk az elozo munkankal. A diszlet egy reszet bontani kezdtek. Odajon egy ipse: Te vagy a Henrik? Mondom neki ez attol fugg mire hasznalnad fel a valaszt. Azt mondja volt egy diszletelemkent felhasznalt tartaly vagy mi. Azt mondtak adjam oda neked mert Te tudod hasznalni valamire. Mire en mutasd. Szerintetek?
Nem ismerem ezt a fajtat mivel a matricakat gondolom leszedtek. Most azonnal bekotom. Proba. View attachment 41346View attachment 41347

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Szia.
Jónak néz ki csak kéne előszűrő hozzá. Jó lenne tudni mi a két patron ami van hozzá. Ha aktívszén és visszasózó akkor kell elé előszűrő. Ha aktívszén és pp szűrő akkor azok az előszűrők. Ránézésre szinte biztos hogy hiányzik az előszűrő.
 
Back
Oldal tetejére