• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Sziasztok.
Jelenleg 2x50gpd-s membrant hasznalok, de szeretnem lebutitani 1x75-re. A kerdesem az lenne hogy a 300-as szukito maradhat-e vagy csereljem masikra. Koszonom elore is!

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Sziasztok.
Jelenleg 2x50gpd-s membrant hasznalok, de szeretnem lebutitani 1x75-re. A kerdesem az lenne hogy a 300-as szukito maradhat-e vagy csereljem masikra. Koszonom elore is!

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Miért akarod butítani?
 
Miért akarod butítani?
Mert az inline gyanta fokozathoz tul gyors a 2x50 gpd raktam egy csapot amivel tudom szabalyozni az atfolyast azon kell zarnom ha "0"-as vizet akarok. Amig nem volt tengeri nem volt gaz hogy 3-5 vagy 15-18 gyanta nelkul a tds de ide szeretnek 0-as vizet hasznalni.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Miért engeded le? Miért akarnál "piszkos" vízben fürdeni? :D
Az RO víz simán mehet az akváriumba azonnal. Visszasózás csak egyes állatok miatt kell, de nem azért mert mérgező lenne rájuk a tiszta víz, hanem mert bizonyos hosszabb távú életfunkciókhoz kell egy kis vízkeménység. Így bőven ráérsz visszasózni az akváriumban a vizet. Sőt, így legalább nem kell számolgatni, rögtön tudod méréssel ellenőrizni az oldott anyag tartalmat. Arra kell csak figyelni, hogy a vízcserével ne változzon (max 1-2°C-kal) az akvárium vizének hőmérséklete.

Lehet hogy tévedek, de úgy tudom hogy a túl nagy eltérés a TDS-ben hasonló ozmózisos folyamatokat indít meg az állatok testében a bőrön át mint az RO alapelve. Emiatt a magas TDS-ről a túl kicsi TDS felé történő gyors elmozdulás káros egyes állatokra (garnélák pl.). Fordított irányban nincs ilyen gond.
 
Sziasztok.
Jelenleg 2x50gpd-s membrant hasznalok, de szeretnem lebutitani 1x75-re. A kerdesem az lenne hogy a 300-as szukito maradhat-e vagy csereljem masikra. Koszonom elore is!

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Ha a két membrán párhuzamosan volt kötve, és egy közös fojtás volt rajtuk, akkor tapasztalatom szerint használhatod ugyanazt a fojtást a 75-höz is.

Igen. A 75 GPD-s membránhoz nekem gyárilag van 300 ml/perc-es áramlás szabályzó.
 
lehetseges a membranok/szurobetetek felcserelhetosege a kulonbozo gyartok kozt? Van valami standard es passzolnak egymas kozott? Vagy ahonnam vettem a hazat, onnan muszaly mindeg a szurobetetet is venni?
Tehat az elejen kell meggondolnom, hogy kitol tudok majd membrant/alkatreszt is venni, nem hogy minden darabot majd az USA-bol fog kelleni utanrendelni, honapos varakozassal.
 
lehetseges a membranok/szurobetetek felcserelhetosege a kulonbozo gyartok kozt? Van valami standard es passzolnak egymas kozott? Vagy ahonnam vettem a hazat, onnan muszaly mindeg a szurobetetet is venni?
Tehat az elejen kell meggondolnom, hogy kitol tudok majd membrant/alkatreszt is venni, nem hogy minden darabot majd az USA-bol fog kelleni utanrendelni, honapos varakozassal.
Szabványosak az alkatrészek, így nyugodtan megrendelheted onnan a szürőbetéteket, vagy membránokat ahonnan olcsóbb. Én is hol Kínábol, hol Angliából, vagy Pestről rendelem őket. Egy dologra kell figyelned ha esetleg átalakítanád, fejlesztenéd a rendszert, mégpedig, hogy a légtechnikai, mint csőméretben, mint pedig idomokban metrikus méretezésű, az RO meg colos, így a kettőt nem célszerű keverni.
 
Szabványosak az alkatrészek, így nyugodtan megrendelheted onnan a szürőbetéteket, vagy membránokat ahonnan olcsóbb.

Tehat elmeleteg ha veszek egy hasznalt rendszert olcson, kicserelem a beteteket , membrant, es mar tokeletes is?( persze a haz/muanyag oregedeset ha nem vesszuk figyelembe)
 
Sziasztok!
RO készülés beszerzés előtt állok. Két kérdésem lenne, de előtte a körülmények: Bakonyi karszt víz, bazi kemény. Házunkban központi "gyantás" vízlágyító működik, 0-ás vizet csinál (tudom, hogy nem azonos az ozmo 0-ás vizével). A tervezett helyen az alagsorban 3,2-3 bar nyomás van (ha nem megy a mosógép, ha megy akkor 2,5). Tervezett típus :RX-AFRO3-AQ , 75 GDP membránnal.
1. Ekkora nyomás esetén kell vagy hasznos nyomásfokozót beépíteni? Ha beépítem jelentősen csökken a szürke víz mennyisége?
2. A központi vízlágyító mögé vagy azt megkerülve építsem be az RO-t? Jobb lehet az RO hatásfoka ha gyantás vízzel használom?
Tudom, ez igazából 4 kérdés. Köszi a segítséget.
 
Paraszti ésszel gondolkodva ha a gyantás vízlágyító után kötöd az RO-t, az már tisztított vizet kap, ergo a membránjaidat és előszűrődet kisebb terhelés éri, kevésbé koszolódnak, ritkábban kell cserélni. :)
 
@Etele jól mondja. Jó lenne a gyantás víz is csak az a gond vele, hogy só ionokra cserél de ezt a membrán kiszűri. A jó és rossz víz arány nem biztos, hogy jobb lesz de az előszűrőid és a membrán kímélve lesz az biztos. A nyomásodnak meg kell lenni 3 bárnak mert a rendszer nyomás hatására működik ezért én mindenképpen ajánlom a nyomásfokozó beépítését.
 
Sziasztok!
RO készülés beszerzés előtt állok. Két kérdésem lenne, de előtte a körülmények: Bakonyi karszt víz, bazi kemény. Házunkban központi "gyantás" vízlágyító működik, 0-ás vizet csinál (tudom, hogy nem azonos az ozmo 0-ás vizével). A tervezett helyen az alagsorban 3,2-3 bar nyomás van (ha nem megy a mosógép, ha megy akkor 2,5). Tervezett típus :RX-AFRO3-AQ , 75 GDP membránnal.
1. Ekkora nyomás esetén kell vagy hasznos nyomásfokozót beépíteni? Ha beépítem jelentősen csökken a szürke víz mennyisége?
2. A központi vízlágyító mögé vagy azt megkerülve építsem be az RO-t? Jobb lehet az RO hatásfoka ha gyantás vízzel használom?
Tudom, ez igazából 4 kérdés. Köszi a segítséget.
Nálam 3 baron egèszen tűrhetően csorog, de ha 2,5 barod is van időnként, ajánlott a nyomásfokozó. Egyetértek a kollégákkal.
 
Sziasztok.
TLDR:
Melliket valasztanatok
1. Uj ro75 3lepcsos akvarista alap.
2. Hasznalt RO75 6lepcsos ivovizes?

Vettem egy tiszta uj akvarista RO75gdp keszuleket alap 3lepcsoset, de beuzemeles elott lecsaptam egy hasznalt(5eves keveset hasznalt) 6lepcsos tartalyos RO75gdp ra igencsak jutanyos aron 20eur. Az a kerdesem hogy melliket hagyjam meg. Tisztaban vagyok vele hogy uj szurok es membran kell, es a visszasozo sem alkalmas, de megis inkabb a hasznaltra kacsingatok jobban. Az ujat meg elpasszolhatom, mert meg bontatlan.
 
Sziasztok.
TLDR:
Melliket valasztanatok
1. Uj ro75 3lepcsos akvarista alap.
2. Hasznalt RO75 6lepcsos ivovizes?

Vettem egy tiszta uj akvarista RO75gdp keszuleket alap 3lepcsoset, de beuzemeles elott lecsaptam egy hasznalt(5eves keveset hasznalt) 6lepcsos tartalyos RO75gdp ra igencsak jutanyos aron 20eur. Az a kerdesem hogy melliket hagyjam meg. Tisztaban vagyok vele hogy uj szurok es membran kell, es a visszasozo sem alkalmas, de megis inkabb a hasznaltra kacsingatok jobban. Az ujat meg elpasszolhatom, mert meg bontatlan.


Én meg összeépíteném két membránosra. Nekem volt egy akvarisztikai és vettem egy használt háztartásit és csináltam egy kétmembránost majdnem 1-1 az arányom. A vissza sózót ki lehet kerülni. Arra kell csak oda figyelni, hogy az akvarisztikaiban nincs visszacsapó szelep a membrán házban, ezért azt be kell rakni.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ha az RO készülékből megszagolva “büdös”, de egyébként 5TDS körüli víz jön, az orvosolható valahogy? Tisztítani kell, vagy mindenképp csere? Van egyáltalán karos hatása mondjuk garnikra?
Elő- és szénszűrőt már beszereztem, ezeket tudnám cserélni. 1,5-2 éves a cucc.
 
Sziasztok!
Ha az RO készülékből megszagolva “büdös”, de egyébként 5TDS körüli víz jön, az orvosolható valahogy? Tisztítani kell, vagy mindenképp csere? Van egyáltalán karos hatása mondjuk garnikra?
Elő- és szénszűrőt már beszereztem, ezeket tudnám cserélni. 1,5-2 éves a cucc.


Az előszűrők cseréje megoldja a gondot, de egy fertőtlenítés nem ártana. Árulnak hozzá való fertőtlenítőt a víztisztító boltokban. Legközelebb hamarabb cseréld az előszűrőket és ha huzamosabb ideig nincs szükséged RO vízre akkor is öblíts néha. Az öblítést tudod, hogy kell?
 
Az előszűrők cseréje megoldja a gondot, de egy fertőtlenítés nem ártana. Árulnak hozzá való fertőtlenítőt a víztisztító boltokban. Legközelebb hamarabb cseréld az előszűrőket és ha huzamosabb ideig nincs szükséged RO vízre akkor is öblíts néha. Az öblítést tudod, hogy kell?
Gondolom az öblítő szelepre gondolsz. ;)
Mi lehet ez a fertőtlenítő szer? Nem helyettesíthető valamivel?
Hetente megy egyébként, 10-15 literrel és mindig öblítek a végén. :)
 
Back
Oldal tetejére